wtorek, listopad 24, 2020
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

720 litrów i początki z pawiookimi
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: 720 litrów i początki z pawiookimi

720 litrów i początki z pawiookimi 28/09/2012 19:38 #46638

Witam wszystkich Na początku należałoby się przedstawić. Nazywam się Zbyszek. Jest to moja pierwsza przygoda z dużymi pielęgnicami, czyli wszystkie sugestie i porady będą mile widziane.
Zbiornik oczywiście standardowy 200x60x60 cm
Za oświetlenie odpowiada 5 sztuk ledów 1W punktowo rozmieszczonych.
Filtracja to beczka 20l z keramzytem w środku, wewnątrz siedzi cyrkulator Aquaela 2000 z dużą gąbką, dojdzie jeszcze hydroponika nad zbiornikiem
Grzałka 300W eheima
Zbiornik już funkcjonuje ponad 2 miesiące i jak na razie jest chaos wewnętrzny ponieważ korzenie niestety stawiają opór i nie chcą zatonąć.
Co do obsady to od tygodnia pływa w nim już niestety 5 sztuk albinosków (było 6 ale jednemu zachciało się okolice dookoła akwarium pozwiedzać )
Chciałbym jeszcze żeby do obsady dołączyło 6-8 sztuk metynnis maculatus zastanawiam się czy uda mi się je dostać, chyba że ktoś z Was ma jakieś źródła
Pytanie do Was dobre to będzie zestawienie rybek? Zbiornik nie jest za mały? Co do pawic chciałbym 2 pary ale jak dobierze się tylko 1 z tej piątki to też będę zadowolony. Przy doborze 2 par to liczę na dużą porcje szczęścia
Parametry wody niestety kranóweczka mnie nie rozpieszcza. Dopóki nie kupię osmozy do 2 zbiornika z paletkami to w tym zbiorniku będzie czysta kranówka. Za dużo kasy idzie na zakup wody do zbiornika. Tak więc parametry w akwarium wyglądają nastepująco
Temp. wody 23 stopnie chciałbym mieć 21 bo na ogrzanie takiej bańki sporo idzie. A że mieszkam w domu to troszkę pogrzać muszę to nie blok
ph 7.5 - 8.0
TwW - 9
TwO - 12
NO2 - 0
NO3 5-10 jak narazie
A tak sie prezentuje zbiornik i rybki

PICT0008.JPG

PICT0013.JPG
  • PlayazZ
  • Użytkownik

Odp: 720 litrów i początki z pawiookimi 28/09/2012 22:10 #46639

Witam,mam taki sam baniaczek i 12 szt pawic. Czekam na dobranie się par i też będę robił selekcję a co do filtra RO to został mi prawie nie używany po mojej zabawie w morszczyzne,wyprodukował może z 50 litrów wody i teraz jest do sprzedania. Gdybyś był zainteresowany to pisz.
  • rombi
  • Użytkownik

Odp: 720 litrów i początki z pawiookimi 30/09/2012 07:16 #46641

Miałem kiedyś taki zbiornik z dwoma parami właśnie.
Kamienie na których ryby będą składać ikrę układaj przy szybach bocznych aby odległość między nimi była jak największa i ryby mogły same sobie wyznaczyć rewiry, uważam że przy dwóch parach ta wysepka z drewna musi pójść na środek aby pełnić funkcję punktu podziału rewirów.
Ogólnie uważam zbiornik za fajny i rozsądny na start z dużymi rybami.
Jeśli temperatura w mieszkaniu/domku nie spada poniżej 22-23C nie warto zakładać grzałki, ryby się przyzwyczają a ty zapłacisz mniejsze rachunki.
Z RO daruj sobie. Niepotrzebna zabawa i zwiększanie kosztów, ludzie mają te ryby na rurowicie o twardościach po kilkanaście/kilkadziesiąt stopni i ryby się wycierają/rozmnażają i rosną
Ważniejsza jest ilość podmian i karmienie młodych ryb niż to że ma Ph o 0.5 wyższa czy TWW o 10 większe
  • tuptus
  • Użytkownik
  • :)

Odp: 720 litrów i początki z pawiookimi 30/09/2012 17:45 #46648

Jak już wcześniej pisałem korzenie nie chcą zatonąć taki układ jaki teraz jest nie będzie na stałe. To jest etap przejściowy do zatonięcia korzeni, które będę mógł później ustawić na swoich miejscach myślę że nie wszystkie zostaną w akwarium. Miałem właśnie taki zamiar ustawić je na środku żeby zrobić naturalną przegrodę rewirów dla ewentualnych 2 par. Co do wody to z miłą chęcią skorzystam z rad im mniej kombinowania tym lepiej. Jak na razie mam problem z karmieniem rybek. Jak udało mi się dowiedzieć z forum to takie małe zasrańce trzeba karmić 5-8 razy dziennie, moje przypływają do jedzenia 3 może 4 razy są jakieś płochliwe nie wypływają za korzeni, najbardziej lubią mix własnej roboty, czasami daje im pokrojoną dżdżownicę wykopaną w ogródku tylko nie wiem czy to dobra myśl. A i jeszcze jedno nie pobierają jedzenia z ziemi jedynie z powierzchni wody lub z toni jak spadnie na dół to już pozamiatane. To normalne u tych rybek??
  • PlayazZ
  • Użytkownik

Odp: 720 litrów i początki z pawiookimi 30/09/2012 21:35 #46650

Młode zdrowe ryby powinny żreć jak wściekłe.
Zbadaj wodę testami bo może biologia nie działa w pełni i dlatego są płochliwe i wybredne.
Dżdżownice są bardzo dobrym pokarmem tak samo jak wszelkie robactwo mieszczące się w pysku
  • tuptus
  • Użytkownik

Odp: 720 litrów i początki z pawiookimi 03/10/2012 20:01 #46663

Po dzisiejszych badaniach parametrów wody, nie wiem już co mam robić z tym jedzeniem ryb
pH - 8
NO2 - 0
NO3 - 0
NH3 - 0
TwO - 15
TwW - 11
PO4 - 0
czego to może być przyczyna że jedzą 3-4 razy dziennie?
  • PlayazZ
  • Użytkownik

Odp: 720 litrów i początki z pawiookimi 03/10/2012 20:47 #46664

Zerowe azoty?
  • tuptus
  • Użytkownik

Odp: 720 litrów i początki z pawiookimi 03/10/2012 21:03 #46665

Witaj. Co do korzeni i problemu z zatonięciem to proponuję nasypać do woreczków foliowych piasku takiego jaki masz na podłożu i dociążeniu korzeni. Korzenie ustawisz już w docelowym miejscu a jak już nabiorą wody i worek nie będzie potrzebny to go wysypiesz na dno i po problemie.

Odp: 720 litrów i początki z pawiookimi 03/10/2012 21:48 #46666

Tak mi wyszło kupie jeszcze jeden test żeby było wiarygodnie.
  • PlayazZ
  • Użytkownik

Odp: 720 litrów i początki z pawiookimi 03/10/2012 23:25 #46667

Jeśli woda będzie ok,to ja bym profilaktycznie odrobaczył młodzież

Może mają jakiś problem z trawieniem?Głodówka ze 2-3 dni nie zaszkodzi.
  • Vold
  • Użytkownik
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Wygenerowano w 0.23 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.