piątek, listopad 27, 2020
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Czy warto?
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Czy warto?

Czy warto? 09/12/2012 21:07 #47016

Witam

Chcę się zapytać czy występuje możliwość trzymania od 4-6cm pawiookich w akwarium prostokątnym 200L do końca żywotu ??
Zbiornik chciałbym aby był bardziej w górę niż w długość ale żeby był oczywiście dłuższy niż wyższy bo wtedy nie trzymałbym w takim akwarium pawiookich co jest oczywiste. W tym Zbiorniku by były 2 filtry At - 202, grzałka, termometr, podłoże z większych kamyczków i kilkoma płaskimi kamieniami, a reszta to by była przestrzeń dla rybek. W ten sposób chcę się zapytać czy to dobry plan czy też nie bo z tego co mi wiadomo to najmniejsze to 250L co i tak jest nie do końca wystarczalne (interesuję mnie odmiana "Albino oscar" / "Lutino Oscar" x2), już miałem 2 pawiookie ale w 210L i było ok lecz czy warto czy może to jest coś szkodliwego dla rybek np. skarłowacenie. Proszę o szybką odpowiedź.

Dziękuję i pozdrawiam
Ostatnio zmieniany: 09/12/2012 21:08 przez Galahar17. Powód: zła forma wyrazu

Odp: Czy warto? 09/12/2012 21:20 #47017

Cześć,

rzuć okiem tutaj: www.pawiookie.pl/artykusy-topmenu-12/zbi...dla-oskarowemenu-349

A potem pogrzeb po forum za relacjami ludzi którzy próbowali trzymać pawiookie w 300 litrowych zbiornikach.

Odpowiedź jest niestety jedna - nie da się.

Rafał
  • Rafal
  • Administrator
Za tę wiadomość podziękował(a): Galahar17

Odp: Czy warto? 09/12/2012 21:24 #47018

Dzięki, przynajmniej będę wiedział już co można a czego nie .
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniany: 09/12/2012 21:24 przez Galahar17.

Odp: Czy warto? 10/12/2012 16:50 #47019

Powiem tak: mam zbiornik 720 litrów (200x60x60) kupiłem do niego 12 szt. malutkich pawic po trzech miesiącach pozbyłem się sześciu sztuk bo już się ciasno robiło i teraz mam 6 szt oscarów około 22-24 cm i powiem szczerze że pozbędę się nie długo jeszcze dwóch bo już jest dość gęsto. Pawica to naprawdę piękna ryba ale trzeba pamiętać że dość szybko rośnie i jest na prawdę duża. Moje od czerwca do dziś z 5 centymetrowych maluchów wyrosły do ponad dwudziesto centymetrowych wszystko jedzących smoków. Mają naprawdę swój urok. Mam nadzieję że dwie pary w tym baniaczku będą miały wystarczająco miejsca.
  • rombi
  • Użytkownik
  • Strona:
  • 1
Wygenerowano w 0.15 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.