wtorek, listopad 24, 2020
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Zamiana akwarium roślinnego na pawiookie.
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Zamiana akwarium roślinnego na pawiookie.

Zamiana akwarium roślinnego na pawiookie. 28/12/2012 09:47 #47103

Witam!
Posiadam akwarium 720l 200x60x60.
Fotka w załączeniu.
Jest to akwarium roślinne z kosączowatymi - neony, bystrzyki, hokejówki itd.
Mam je około 5 lat, nadszedł czas na zmiany.
Zawsze marzyłem o pawiookich, bardzo chciałbym odmianę red albino, ale niestety w okolicznych sklepach nigdy jej nie ma.
Od przyszłego tygodnia biorę się za pracę nad modernizacją zbiornika pod pawiookie.
Zacznę od podłoża:
Chciałbym piasek, znalazłem na allegro podobno już gotowy do użycia:
NAJBIELSZY PIASEK KWARCOWY DO AKWARIUM ATEST PZH
od użytkownika retne:
allegro.pl/najbielszy-piasek-kwarcowy-do...pzh-i2865746528.html
Tylko czy biały piasek kwarcowy będzie naturalnie wyglądał z pawiookimi, nie będzie przeszkadzał rybom jasny kolor?
Ile mniej więcej takiego piasku trzeba kupić przy zachowaniu wysokości podłoża powiedzmy 5cm?
Co do wystroju akwarium, chce same korzenie, nie będzie kamieni. Szukam tylko korzenia, który będzie wyglądał jak gałąź - efekt taki jak np. u Rafała, że zwisają konary z góry - świetnie to wygląda.
Druga kwestia to oświetlenie:
W tej chwili mam 4 x 80W - wiadomo rośliny, chce zredukować je do 2 x 80 w czyli wyrzucić jedną belkę.

Trzecia kwestia filtracja:
Chce zmienić wszystkie wkłady na ammocer firmy filtus, mam filtr fluval fx5, dzisiaj planuję kupić 2 opakowania po 1000ml. Może jakieś inne złoża będą jeszcze odpowiednie?
Czy torf na stworzenie klimatu i poprawienie parametrów wody będzie OK przy pawiookich? Naczytałem się forum, ale o torfie nigdzie nie ma wzmianki.
Woda:
Nieobce jest mi preparowanie wody, miałem już paletki, w tej chwili też przygotowywałem wodę z RO. Przy pawiookich myślę, że nie będę się bawił w mieszanie wody z RO tylko będę lał bezpośrednio z kranu, zadbam o biologię - odpowiednie wkłady do kubła itd.
Parametry kranówki:
TWO - ok. 25-30
Korzenie już mam ze starego wystroju.
Pozdrawiam i mam nadzieję, że podołam nowemu wyzwaniu akwarystycznemu
Załączniki:
  • fachpol
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 28/12/2012 09:49 przez fachpol.

Odp: Zamiana akwarium roślinnego na pawiookie. 28/12/2012 10:12 #47104

Witaj. Fajnie że z roślinniaka planujesz akwarium z potworkami
Piasek jaki chcesz zastosować wydaje mi sie wporzadku , ja mam podobny i rybą to raczej nie przeszkadza. Nie wiem jak bedą wyglądały Albinosy z jasnym pisakiem ?
Odnośnie oświetlenia to ja również startowałem z belką T5 ale któryś z kolegów tutaj zaproponował mi oświetlenie punktowe LED i to był strzał w dziesiątkę , więc Tobie również takowe polecam.
Odnośnie filtracji. Masz sumpa? Czy filter(filtry) zewnętrzny?
Odnośnie Red Albino to chyba za dużo napatrzyłeś się na akwarium Rafała co?
Powiem Tobie że strasznie ciężko znaleźć czyste Albinoski. Najczęściej te w sprzedaży będąc małe juz mają lekko czarne płetwy co nic dobrego nie wróży na przyszłość.
A co do Twojego podołania. To po takim pięknym roślinniaku dlaczego miałbyś nie dać rady z Oskarkami?
Pozdrawiam tatakuby1

Odp: Zamiana akwarium roślinnego na pawiookie. 28/12/2012 11:06 #47105

Witaj, jak chcesz białe ryby to już podrośnięte kup, nawet całkiem "czystym" z pozoru maluszkom mogą pojawić się "brudy" po jakimś czasie.
  • deadend
  • Użytkownik

Odp: Zamiana akwarium roślinnego na pawiookie. 28/12/2012 11:17 #47108

deadend napisał:
Witaj, jak chcesz białe ryby to już podrośnięte kup, nawet całkiem "czystym" z pozoru maluszkom mogą pojawić się "brudy" po jakimś czasie.

Tylko takie podrośnięte ładne bardzo trudno dostać. Jest wystawiona jedna para na tablica.pl lecz mnie się nie podobają. Tu link do nich. tablica.pl/oferta/pawiookie-dobrana-para...tml#4427a83d06;r:;s:
  • volf
  • Użytkownik

Odp: Zamiana akwarium roślinnego na pawiookie. 28/12/2012 16:31 #47111

Piasek kupiłbym 0,8-1.5mm taka kaszka manna, miałem kiedyś identyczne szkło

U mnie świeciło 2x39w philips 865+ odblaski.
Filtracja to hmm... ten FX5 to za mało, on głównie do mechaniki sie nadaje bo na biologię ma malutko miejsca 6L(dobrze pamiętam?)
Może jakaś hydroponika jak miał Jaciek?
A może algaescrubber?
  • tuptus
  • Użytkownik
  • :)

Odp: Zamiana akwarium roślinnego na pawiookie. 28/12/2012 17:34 #47112

Te z tablicy też brudne jakby węgiel przewalały
  • deadend
  • Użytkownik

Odp: Zamiana akwarium roślinnego na pawiookie. 28/12/2012 18:37 #47113

deadend napisał:
Te z tablicy też brudne jakby węgiel przewalały

Ani to ładne ani zadbane ani kształtne.
Skąd Ci ludzie biorą te cudaki bo do ryby to mało podobne, no może do papuziej troszkę
Ja bym ich za darmo nie chciał, szkoda baniaka, żarcia i roboty.
  • tuptus
  • Użytkownik
  • :)

Odp: Zamiana akwarium roślinnego na pawiookie. 28/12/2012 21:45 #47115

Po Waszych wypowiedziach trochę przeszła mi chęć na albinoski. Chyba kupię jednak odmianę red oscar.
Jutro zamawiam piasek z allegro ten z linku, tylko ile? na 720l wystarczy chyba 60kg?
Zamówiłem też wkłady ammocer - 2 sztuki czyli 2000ml.
  • fachpol
  • Użytkownik

Odp: Zamiana akwarium roślinnego na pawiookie. 28/12/2012 22:35 #47116

Skąd jesteś? Mam piekne Red Oskarki do oddania

Odp: Zamiana akwarium roślinnego na pawiookie. 28/12/2012 22:54 #47117

Dzięki za propozycję, ale ja jestem z drugiego końca Polski, okolice Zamościa.
  • fachpol
  • Użytkownik
  • Strona:
  • 1
  • 2
Wygenerowano w 0.26 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.