wtorek, listopad 24, 2020
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

obsada do akwa 450l
(1 przeglądających) (1) Gość

TEMAT: obsada do akwa 450l

obsada do akwa 450l 12/03/2013 17:52 #47645

Witam mam zamiar kupic akwa 450l150.50.60 jakoś tak lub 576l160.60.60. Jeśli chodzi o oświetlenie to chyba punktowe(pokrywe chyba sam zrobie z pcv) do filtracji planóje filtr hydroponiczny (wymiary ok 140.15.15 cos takiego), kubełek do 150l bo taki mam i sam zrobiłem filtr coś jak kubełek z akwa ok25l wejdzie ok12kg ceramiki. Grzałke oczywiście mam 3 zbrojniki jeden 24cm i dwa ok 15, ducha ok13cm,3 bocje( planuje dokupić do 6), 3 węgorki i planuje kupic 6-8 pawic po 3-4 red oscar i red tiger(docelowo 1-2 pary) zaleznie od zachowań, zostanie jedna badz dwie pary.
moje pytanie
czy ten zestaw ryb będzie dobry z oscarami poczekam aż reszta podrośnie.
czy taka filtracja powinna wystarczyć, czy musze coś jeszcze kombinować.
bym chciał jakieś rośliny, może jakies propozycje?
czy piasek taki zwykły bedzie dobry do tego akwa.
i bym prosil jak ktoś ma pod reka jakieś przepisy na dania dla oscarow. tylko bez mięsa ssaków podobno szkodzi rybie?
Jestem dość początkującym akwarysta. miałem 6oscarow w 112. niestety zdechły, ale nic dziwnego. Nie polecam słuchania się ludzi w sklepach oni gowno wiedza, więc prosze o jakieś ciekawe rady?
dziekuje za rady i krytyke też
Ostatnio zmieniany: 12/03/2013 19:21 przez 1995mati11.

Odp: obsada do akwa 450l 12/03/2013 18:44 #47646

Ilość ryb, którą w tej chwili masz, z nawiązką wystarczy w planowanym zbiorniku, nic więcej tam nie wejdzie.

Na forum używamy wyłącznie polskiej ortografii i pisowni, popraw swój post.

King
  • King
  • Moderator

Odp: obsada do akwa 450l 12/03/2013 18:52 #47647

Osobiście nie hoduje oscarów,ale większość napisze jedna dobrana para plus zbrojnik.Jedzonko mięsne to np.dżdżownice i inne robale,żywe rybki lub ich mięso.Filtracja oparta na sumpie jak najbardziej bo ten kubełek zdaje się że sam nie wydoła,do tego hydroponika i myślę będzie ok ale niech wypowie się ktoś doświadczony w tej kwestii.Poczytaj forum znajdziesz wiele odpowiedzi na pytania,których nawet jeszcze nie zadałeś.Powodzenia.A oświetlenie punktowe jest ok sam posiadam 2x20w halogeny w takim litrażu jak w temacie.
  • czamasia
  • Użytkownik

Odp: obsada do akwa 450l 12/03/2013 20:30 #47651

To jakie akwarium? Jeżeli chcesz porady - to bierz zawsze jak największe. Parę dni dłużej się pocieszysz.

czy ten zestaw ryb będzie dobry z oscarami poczekam aż reszta podrośnie.

Tak, tylko akwarium 2 razy za małe

czy taka filtracja powinna wystarczyć, czy musze coś jeszcze kombinować.

kubełek do 150l

sam zrobiłem filtr coś jak kubełek z akwa ok25l wejdzie ok12kg ceramiki.

Z chęcią bym go zobaczył.
Co to za kubełek?
Czy mi się wydaje czy w twojej filtracji brak mechanika?

czy piasek taki zwykły bedzie dobry do tego akwa.

Jak najbardziej tak. Pamiętaj o porządnym wypłukaniu go. Ja do swego kupiłem w obi do piaskownicy - sprawdź tylko czy nie ma dodatków chemicznych.

Jestem dość początkującym akwarysta. miałem 6oscarow w 112. niestety zdechły, ale nic dziwnego. Nie polecam słuchania się ludzi w sklepach oni gowno wiedza, więc prosze o jakieś ciekawe rady?

A ja polecam ich słuchać. Czasami można się ciekawych rzeczy dowiedzieć. Tylko nie trzeba być jeleniem. Od tego ma się swój łeb żeby poczytać co się bierze do domu. Czy jak byś szukał psa to też byś wziął do kawalerki bernardyna czy nowofundlanda. Przecież jako szczeniaki też są nieduże. Więc nie miej pretensji do innych. Każdy po prostu chce sprzedać swój towar.
  • esku
  • Użytkownik

Odp: obsada do akwa 450l 13/03/2013 09:01 #47654

Jak będę miał neta na kompie to wstawie foty. Tylko mam jeden problem. Jak uszczelnic pokrywę do tego filtra to jest coś jak sumo tylko z pokrywa, jakiś pomysł na uszczelnienie.
Czy są jakieś gatunki channy do pawiookich, może coś polecicie
Ostatnio zmieniany: 13/03/2013 13:52 przez 1995mati11.

Odp: obsada do akwa 450l 13/03/2013 17:29 #47655

1995mati11 napisał:

Czy są jakieś gatunki channy do pawiookich, może coś polecicie

Nie nadaję się nic na dłuższą metę. Nie poleca się.
Można natomiast zrobić 2 x 450 lit i mieć jedno i drugie oddzielnie.
  • Rysiek
  • Użytkownik
Pozdrawiam
Paweł rysiek

youtu.be/QZ9rgR5PpRM

Odp: obsada do akwa 450l 14/03/2013 09:58 #47657

A dlaczego się nie łączy tych gatunków?
Ostatnio zmieniany: 14/03/2013 11:18 przez Rafal. Powód: Literówki.

Odp: obsada do akwa 450l 14/03/2013 14:32 #47658

Duże różnice w charakterach. Ponad to tylko kilka dużych Channa nadawałoby się do Astronotus później jak np. w przypadku Ch.micropeltes, Argus etc..... Oscarki mogłyby zostać porozrywane ( dosłownie)
Inne małe Dwarf Channa mogłyby zostać pożarte przez Astronotus'y
Nie ma co kombinować bo, tylko zwierzaki na tym ucierpią. Nawet jak sielanka będzie trwała to nie cały czas. A, na reakcję może być za późno. Cały czas 24/h przy akwarium nie siedzisz.
  • Rysiek
  • Użytkownik
Pozdrawiam
Paweł rysiek

youtu.be/QZ9rgR5PpRM

Odp: obsada do akwa 450l 14/03/2013 18:15 #47663

Aha. Dzieki za odpowiedz. Te channy piekne ryby, ale wole oscary. Ale wegorki to juz moga bez problemu tylko odpowiednio wieksze? I czy jak bym dokupil jedne badz dwa jak by sie dalo trzciniaki czy to dobry pomysl? Chyba ze cos polecicie fajnego w stylu channy, wegorka, trzciniaka
Mozecie polecic jakies fajne i trwale rosliny
I ma ktos pomysl jak uszczelnic filtr
Jest to zwykle akwa ok24l, chcem je uszczelnic od gory po przez polorzenie na nie szybki. W tej szybce sa dwa otwory dopyw i odplyw(uszczelinione) ale nie wiem jak ta szybe uszczelnic, bo sylikon byl by fajny tylko ze nie bede mial jak czyscic wkladow.
Czekam na propozycje
Ostatnio zmieniany: 15/03/2013 10:14 przez 1995mati11.

Odp: obsada do akwa 450l 19/03/2013 11:24 #47683

Witam Oferuję akwarium 630l szklo 1cm 200x50x63cm gdzie 50 to wysokosc Boję się nieco o strop także chciałbym je sprzedać bądź zamienić za mniejsze, najlepiej z wyposażeniem. Cena jaka mnie interesuje to 700 złotych
Znalazlem taka oferten na pewnym forum co myslicie na ten temat
Wygenerowano w 0.25 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.