wtorek, listopad 24, 2020
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

obsada do akwa 450l
(1 przeglądających) (1) Gość

TEMAT: obsada do akwa 450l

Odp: obsada do akwa 450l 05/04/2013 15:53 #47764

Węgiel aktywny doskonale pochłania (z uwagi na jego powierzchnię filtracyjną) wszelkiego rodzaju substancje i dlatego też większość akwarystów twierdzi że nie należy stosować go przez cały czas, gdyż wyjaławia wodę i pozbawienia jej niezbędnych rybom substancji mineralnych i witamin również rośliny dostają przez to znacznie mniej ważnych dla nich substancji. Głównie stosuje się go po dodawaniu do wody lekarstw po zakończeniu kuracji w celu usunięcia ich z wody.
  • volf
  • Użytkownik

Odp: obsada do akwa 450l 05/04/2013 22:26 #47768

1995mati11 napisał:
No Nie wiem w sumie to tylko no2, po przez ceramikę. Czytałem że węgiel aktywny jest bardziej wydajny, czy to prawda i czy jest to droższe rozwiązanie

Zastosuj węgiel w baniaku z oscarami na dłuższą metę to tylko HITH się nabawisz i wtedy będzie jazda.
King napisał:
A jaki masz pomysł na pozbycie się NO3 przy pomocy Sumpa?

King

Filtr glonowy (algaescrubber) dużo mniej kłopotliwy niż hydroponika.
Może mieć mniejsze rozmiary i pojedzie na PO4/NO2/NO3.
Narzekamy że rosną glony wiec czemu ich nie wykorzystać do tego co robią najlepiej?
Czy kolejny temat tabu jak z plenum Rafała?
Kiedyś akwaria oparte na filtrze glonowym funkcjonowały a teraz wszyscy polecieli na kubełki i super technikę która w sumie zmienia gówno w inne gówno i koniec końców trzeba bujać się z wiadrami.
  • tuptus
  • Użytkownik
  • :)

Odp: obsada do akwa 450l 06/04/2013 13:37 #47769

tuptus napisał:
(...)
Czy kolejny temat tabu jak z plenum Rafała?(...)

Pokutuje najwyraźniej przekonanie, że jak nie wydasz, to nie masz. Tymczasem rozwiązań low-tech jest masa, wypada tylko mieć czas i trochę miejsca na eksperymenty. Filtry glonowe, plenum, hydroponika, pełny łańcuch pokarmowy (patrz garść mułu w miejsce "wyselekcjonowanych szczepów bakterii nitryfikacyjnych), i tak dalej.. Trzeba jedynie zapewnić stosowne nisze, gdzie dane grupy organizmów mają mieć dobrze, i zjadaczy uciekinierów w miejscach, gdzie nie chce się ich oglądać.

Jedyny sęk to to, że w końcu dochodzi się do wniosku o konieczności posiadania własnego stawu ze szklaną ścianą w domu.

Rafał
  • Rafal
  • Administrator

Odp: obsada do akwa 450l 06/04/2013 17:37 #47770

Filtr hydroponiczny, chcem że wzlgedu na estetyke, a to że pochłania szkodliwe substancje, to spory plus. Poczytam na temat tego filtry glonowego, jak Nie będzie trudny do zrobienia, to pewnie też będzie( za jakiś czas bo kasy brak narazie). miejsca pod szawko Nie będzie brakowało byle kasa na filtry byla.
Z tym stawem/oczkiem bardzo fajny pomysł

Odp: obsada do akwa 450l 06/04/2013 19:26 #47771

Hydro......pewnie że działa i to pięknie działa od 7 m-cy.
Nawet nie podlewam.........

DSC05126.JPG
  • Rysiek
  • Użytkownik
Pozdrawiam
Paweł rysiek

youtu.be/QZ9rgR5PpRM
Ostatnio zmieniany: 06/04/2013 19:28 przez Rysiek.

Odp: obsada do akwa 450l 06/04/2013 20:51 #47773

Bańkę masz odkrytą?
  • King
  • Moderator

HITH, czyli jak dostać bana na pawiookie.pl 07/04/2013 00:54 #47778

King akwa jeszcze Nie mam dopiero za kilka zamowie. Chciał bym bez pokrywy, ale pewnie jakąś zrobię bo jak mi coś wyskoczyć wyskoczy to szkoda bedzie. Rysiek jakie to rośliny na tej focie

Odp: obsada do akwa 450l 07/04/2013 21:22 #47798

Scindapsus auratus?
  • tuptus
  • Użytkownik

Odp: obsada do akwa 450l 08/04/2013 09:26 #47803

Tak ta wlasnie, bardzo mi się podoba, a jak z efektywnoscia w filtrze. Czy lepiej jakąś inna dac do filtra

Odp: obsada do akwa 450l 08/04/2013 11:19 #47804

Z tego co mi kiedyś tłumaczył jeden z pielegniczko-maniaków to najlepiej jak filodendrony i scindapsusy posadzić w doniczce a ich pędy zamoczyć w wodzie. Z zamoczonych pędów wypuszczają korzenie którymi pobierają związki azotowe z wody. Uprawa czysto hydroponiczna podobno im nie służy.
Osobiście nie testowałem tego rozwiązania.
  • tuptus
  • Użytkownik
Wygenerowano w 0.23 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.