niedziela, grudzień 17, 2017
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

[540l] Cinek SA
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1

TEMAT: [540l] Cinek SA

[540l] Cinek SA 20/11/2013 09:01 #48288

Jest to mój pierwszy post na forum więc wszystkich witam.
Mam akwarium 150x60x60cm- 540l z nadbudową oto temat jak powstawało:
cichlidae.pl/showthread.php?tid=1924
Filtracja oparta na korpusach narurowych, FBF + niewielka hydroponika a do tego dużo roślin po prostu zanurzonych w wodzie. Przy obecnej obsadzie NO2 i NO3 niewykrywalne.

Zastanawiam się nad zmianą obsady na Oscary, forma barwna dzika. Początkowo 6szt potem redukcja do 1 pary. A do nich Gibbiceps, którego już mam.
Mam w związku z tym kilka pytań:
1. Czy konieczne jest przykrycie akwarium? Czytałem na forum, że Oscary potrafią mocno chlapać. Hodował je ktoś w otwartym zbiorniku? O wodę na podłodze się nie martwię ale o to żeby Ryby sięnie zabiły.
2. Raczej potrzebna będzie zmiana wystroju i wyrzucenie korzenie po lewej żeby ryby miały więcej miejsca?
3. O filtrację raczej nie muszę się martwić?
4. Zmienić światło, czy będzie dobre?

To chyba na razie wszystko o co chciałbym Was zapytać

Ps. można zmienić nazwę użytkownika?
  • chomik
  • Użytkownik
"Alejami wycackany szedł se jakiś gość,
Facjata niby owszem, może być.
I nagle potknął się o kamień rycząc "Och, psiakość!
Jak oni mogą w tej Warszawie żyć!...""
Ostatnio zmieniany: 20/11/2013 09:01 przez chomik.

Odp: [540l] Cinek SA 20/11/2013 15:58 #48289

Wszystkich zdj coś nie widze.. to tylko u mnie tak?
Paweł

WYNAJMĘ MERCEDESA W108 DO ŚLUBÓW I INNYCH IMPREZ OKOLICZNOŚCIOWYCH mercedes-w108.samochody-weselne.pl/

OFERTA RÓWNIEŻ TUTAJ www.facebook.com/pages/Samoch%C3%B3d-do-...0200731017125?ref=hl

Odp: [540l] Cinek SA 20/11/2013 18:30 #48290

Możliwe, że trzeba się zalogować żeby widzieć zdjęcia na tamtym forum. Tutaj temat na innym
www.holenderskie.pl/forum/viewtopic.php?t=31909
  • chomik
  • Użytkownik

Odp: [540l] Cinek SA 20/11/2013 18:30 #48291

chomik napisał:
1. Czy konieczne jest przykrycie akwarium? Czytałem na forum, że Oscary potrafią mocno chlapać. Hodował je ktoś w otwartym zbiorniku? O wodę na podłodze się nie martwię ale o to żeby Ryby sięnie zabiły.

Moim zdaniem bez przykrycia ani rusz, prędzej czy później wylądują na podłodze, a długo nie przeżyją w tym co zdążą sobie na nią wychlapać

Raczej potrzebna będzie zmiana wystroju i wyrzucenie korzenie po lewej żeby ryby miały więcej miejsca?

też chyba nie widzę wszystkich fotek

O filtrację raczej nie muszę się martwić?

Jeśli do tej pory nie zawodziła to imo będzie się jeszcze rozkręcać ze wzrostem ryb i pociągnie

Zmienić światło, czy będzie dobre?

W zasadzie każde jest dobre dla pawiookich jeśli jest, tu szczególnych wymagań nie ma

Pawiookie planujesz z odłowu?

edit:

Fotki napawają optymizmem, ładnie to wygląda, ja bym wpuścił pawiookie i czekał na rozwój sytuacji, jak będzie za mało miejsca i rybom będzie przeszkadzać wystrój to wtedy bym coś zabrał ze środka, ale na razie starałbym się utrzymać aktualny stan jak długo się da
  • Flex
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 20/11/2013 18:36 przez Flex.

Odp: [540l] Cinek SA 21/11/2013 10:24 #48292

Ja bym Takie akwa przykryła częściowo ile się da, jakąś szybą grubszą czy pleksą, a tam gdzie rośliny stykają się z wodą, pozostawić już chyba można odkryte.
  • deadend
  • Użytkownik

Odp: [540l] Cinek SA 25/11/2013 19:17 #48298

Możliwe, że zabuduję górę pleksą, myślę nad drzwiczkami rozsuwanymi jak w terrariach.

Dziwne, ja widzę wszystkie fotki...
  • chomik
  • Użytkownik
  • Strona:
  • 1
Wygenerowano w 0.17 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.