niedziela, październik 22, 2017
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

w okolicach 600l
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: w okolicach 600l

w okolicach 600l 07/03/2015 18:40 #48992

W wakacje stanie wreszcie zbiornik o jakim od dawna marzyliśmy Zmieści nam się akwarium mniej więcej o wymiarach 170x60x60. Może ciut więcej lub ciut mniej (te ciut to w okolicach 10 cm na długości). Dokladne wymiary będę znała w tym miesiącu - wymieniamy meble w pokoju Młodej i w ramach prezentu dla nas na 10-tą rocznicę ślubu stawiamy sobie to coś
Poniewaz szkło będziemy zamawiać (tak jak i szafkę i pokrywę) to myślę, że to odpowiedni moment aby pomyslec o filtracji. Chyba mam rację, że chciałabym od razu sump i wszystko co z tym jest związane (komin, dziury itp). Podejrzewam, że i tak wyniesie mnie to taniej niż dwa porządne kubły. Mam rację ?

Poniewaz nie znam się na tym zupełnie, mam dwie lewe ręcę i do DYI (niektórzy może pamiętają ) i do wszelkich technicznych aspektów mam ogromną nadzieję na pomoc z Waszej strony.

Nie mam także bladego pojęcia ile takie przedsięwzięcie może kosztować, ale sensownym wykonawca wydaje mi się Aquarium - Fish z Katowic (nick a allegro). Ma sporo pozytywnych opinii na malawi.pl. Może jesteście w stanie kogos polecić kto byłby mi w stanie wycenić taki zestaw ? A oprócz wyceny powiedzieć, że komin ma byc tu i tu, sump taiej i takiej wielkości a pompa ma miec moc taka i taka i przepływ taki a taki, np firmy xyz model ddd

Chociaz nie wiem czy to dobrze pokazywac, że się guzik wie bo mozna słono zapłacić za brak wiedzy ...

Także jak wspominałam wyżej - licze na pomoc (tak jak prawie 8 lat temu jak chyba King chciał mi przywozic piach do domu bo byłam w 7-mym miesiącu ciąży a teraz córka pojechała na biwak zuchowy ).

Z góry Wam pięknie dziękuję
  • Monika
  • Użytkownik

Odp: w okolicach 600l 07/03/2015 23:13 #48994

Pytaj Przemka
akwarium.szczecin.pl
  • volf
  • Użytkownik

Odp: w okolicach 600l 08/03/2015 21:43 #48996

Poszperam za kontaktem z TheWaldem - kleił mój zbiornik (na miejscu). Namiary prześlę na PW.

Rafał
  • Rafal
  • Administrator
Ostatnio zmieniany: 08/03/2015 21:43 przez Rafal.

Odp: w okolicach 600l 08/03/2015 23:49 #48997

Od aquarium fish z Katowic mam swoje aktualne dwa baniaki, wszystko elegancko sklejone, stoją kolejny rok bez problemów z zaznaczeniem, że to jednak zwykłe akwaria bez żadnych fanaberii, nie wiem jak radzą sobie z kominami wierceniem otworów etc.

TheWalda akwaria co prawda widywałem tylko u znajomych, ale zawsze moim oczom ukazywał się kawał dobrej roboty
  • Flex
  • Użytkownik

Odp: w okolicach 600l 09/03/2015 07:14 #48998

Erbyka z marek, wspomniane Katowice albo Przemek ze Szczecina.
Napisz niech zrobią wycenę z transportem jak nie masz swojego i będziesz wiedziała.
  • tuptus
  • Użytkownik
  • :)

Odp: w okolicach 600l 09/03/2015 20:24 #48999

Mam wycenę z Aquarium Fish i z kominem i bez - nie jestem jednak pewna czy będzie sump. Trochę mnie waga tego zestawu powala. Dodatkowo zestaw bez sumpa to 1000 zł mniej ... Czekam na wycenę z innych miejsc.
  • Monika
  • Użytkownik

Odp: w okolicach 600l 09/03/2015 23:35 #49000

600 to niezbyt duży baniak. Czemu zatem sump? Będzie miał odpływ do kanalizacji i bezpośredni wlew świeżej wody? Jeśli nie masz stałej podmiany i bezpośredniego dopływu wody, to takie ustrojstwo dla takiej kałuży to jednak przerost formy nad terścią chyba. Gdyby to miało w automacie chodzić samo, to ok, rozumiem, ale jeśli tam będziesz musiała ręcznie podmiany tobić, to całość jest bez sensu. Co to będzie za baniak? Co w nim? Jeśli nie będzie tam "prosiaków", przez które będziesz musiała np włókninę raz w tygodniu wymieniać i łapy moczyć, to 2 kubły bedą lepszym rozwiązaniem. Dwa NCF 2000 wówczas pozwolą mieć spokojny żywot i stabilną biologię, zaglądając do kubłów na zmianę co 3 miesiące, czyli do każdego co pół roku. BTW, jeśli nie masz stałej podmiany, dojścia i spływu wody, to 600-setka będzie świetna dla 200 Neonków, wiem to, sam mam 500-setkę też bez stałej podmiany
  • King
  • Moderator
Ostatnio zmieniany: 09/03/2015 23:37 przez King.

Odp: w okolicach 600l 10/03/2015 04:58 #49001

Oczywiście, że mają tam być "prosiaki". Z sumpem chyba rzeczywiście przesadziłam. Boje się go troszkę Nie będzie odpływu do kanalizacji. Wiaderkowanie mnie czeka.
Neonki ... no proszę Cię Kombinuje jak koń pod górkę jak tu mieć pawice a Ty mi tu neonki proponujesz Zielona to będzie 240 z żyletkami, gupikami i innym tałatajstwem sympatycznym dla oka
  • Monika
  • Użytkownik

Odp: w okolicach 600l 10/03/2015 08:48 #49002

Eeee, jak prosiaki to chyba jednak sump. Co chwila trzeba tam będzie łapska wkładać a z kubłami tak nie da rady przecież.
  • King
  • Moderator
Ostatnio zmieniany: 10/03/2015 08:49 przez King.

Odp: w okolicach 600l 10/03/2015 19:17 #49003

Akwarium o wymiarach 200x60x60 (720 litrów) nie zmieścisz? Takie akwaria na allegro masz z pokrywą aluminiową i szafką.
  • volf
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 10/03/2015 19:18 przez volf.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Wygenerowano w 0.22 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.