niedziela, październik 22, 2017
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

w okolicach 600l
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: w okolicach 600l

Odp: w okolicach 600l 11/03/2015 00:01 #49004

W 350tce mam sump i nie wyobrażam sobie akwa takiego lub większego na kubełkach.
Wygoda obsługi, wielkość złoża biologicznego i cała technika pochowana przed okiem.
Kto miał to wie, kto nie miał to niech się przekona
  • tuptus
  • Użytkownik
  • :)

Odp: w okolicach 600l 11/03/2015 13:11 #49005

A nie będzie to za dużo ważyło z sumpem ?
Volf - ni cholery 200 cm mi nie wejdzie. 170 to chyba max. Nie mam jak teraz dokładnie zmierzyć bo stoi w tym miejscu szafa a pokój w dodatku ma ścięcie (ni to trapez ni to grom wie co). No i nie wiem czy w przypadku 720l to nie wyląduję w piwnicy z podłogą ...
Mieszkam na Grochowie w kamienicy z 1956 roku. Mam plany budynku, ale nie sadzę aby tam coś na temat wytrzymałości stropu było. Mieszkanie jest na parterze a akwarium będzie stało przy ścianach narożnych budynku. Na mój mały rozumem powinny one być dosyć solidnie osadzone - tak samo jak podłoga, prawda ? Ale jak się wprowadzaliśmy i chciałam powiesić szafki w pokoju, gdzie docelowo miały być książki i odziedziczone kryształy to się okazało, że nie ma szans - wiertło jak w masło, masa piachu wylatuje spomiędzy cegieł...
I jak tu spać spokojnie nawet z 600 litrami, a gdzie 720 ? gdzie sump ?
Dlatego liczę się z wiadrami, ale podpatruje intensywnie także nowinki "techniczne" - malawiści i tropheus'owcy szukają rozwiązań na sraluchy i wysoki poziom NO3. Nawet coś tam im się udaje.

Musze iść w tym kierunku, bo chyba moja druga połowa do sumpa okoniem stanie. Także pozostaje mi wyrabiać mięśnie i szukać alternatywnych rozwiązań do tych najprostszych.

Sami wiecie, że o pawicach marze od dawna. Kubełkowanie to nie przeszkoda. To niedogodność
  • Monika
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 12/03/2015 21:40 przez Monika.

Odp: w okolicach 600l 11/03/2015 18:06 #49006

Na takiej ścianie jak opisujesz spokojnie powiesisz szafki używając tzw.płynnego kołka.
Wyciska się to to jednocześnie z dwu tubek w otwór na ścianie następnie mocuje=wkleja kołek, produkuje to firma np. Hilti.
Na takim mocowaniu można się i powiesić co się zapragnie.

O strop byłbym spokojny, zawsze możesz np.zaprosić 15 osób na imprezę do pokoju i sprawdzić wytrzymałość.
  • 1andy1
  • Użytkownik

Odp: w okolicach 600l 11/03/2015 18:55 #49007

Monika napisał:
podpatruje intensywnie także nowinki "techniczne" - malawiści i tropheus'owcy szukają rozwiązań na sraluchy i wysoki poziom NO3.

A co to za nowinki i sposoby?

K.
  • King
  • Moderator

Odp: w okolicach 600l 11/03/2015 19:42 #49008

Pewnie Monice chodzi o blok absorbera azotanów NO3 na Purolite A520E.
  • volf
  • Użytkownik

Odp: w okolicach 600l 12/03/2015 21:38 #49009

Nie tylko. Jestem antytalenciem DYI a ten blok juz wymaga trochę tego typu zdolności.
Tutaj miałam na myśli Nitra-Guard BIO-Cubes. Wyniki są bardzo zachęcające a zastosowanie banalne.
  • Monika
  • Użytkownik

Odp: w okolicach 600l 12/03/2015 21:49 #49010

Monika napisał:
Jestem antytalenciem DYI a ten blok juz wymaga trochę tego typu zdolności.

Monika pisze się DIY. Jest to skrót od angielskich słów do it yourself.
  • volf
  • Użytkownik

Odp: w okolicach 600l 13/03/2015 14:52 #49011

No widzisz no ...
wiem od czego skrót i nawet skrótu nie umiem prawidłowo napisać

Wycenę mam juz z kilku miejsc. Rozbierzności masakryczne. Nadal najatrakcyjniesza cenowo opcja to Aquarium Fish. Dodatkowo fajny kontakt.
  • Monika
  • Użytkownik
  • Strona:
  • 1
  • 2
Wygenerowano w 0.19 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.