niedziela, październik 22, 2017
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Ustawienie filtrów
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Ustawienie filtrów

Ustawienie filtrów 03/12/2015 12:22 #49366

Czytam w necie o różnych szkołach w tej mierze przy różnych obsadach, zbiornikach itd. Dlatego zwracam się do Was, jako osób zajmujących się pawicami. Zbiornik 150x50x50,jak pisałem wcześniej docelowo jedna parka, na dnie jakiś korzeń, kamień, może gdzieś anubias czy żabienica. Filtr wewn. Aquael turbo 1500 i kubełek Jbl e 1501. I tu jest właśnie pytanie na które ciężko znaleźć odpowiedź: jak je rozmieścić, by zamiatały brud w jedno miejsce? Czy potrzeba uruchomić deszczownicę, czy można ja odpuścić. Jeżeli umieszczę wlot jbla i deszczownię dajmy na to na prawym któtkim boku z dyszami pod lustrem wody i nieco pod katem by skierować prąd na lewy krótki bok, a Aquaela nisko na lewym boku z wylotem na tylną długa scianke to będzie to miało jakiś sens? Poradźcie proszę, cos konkretnego ze swych doświadczeń
  • czesiek
  • Użytkownik

Odp: Ustawienie filtrów 03/12/2015 18:15 #49367

Ustawienie musisz sobie ustalić doświadczalnie. Każdy z nas pewnie przestawiał te wszystkie wloty i wyloty po 10 razy zanim uzyskał zadowalający efekt. Ustaw jak opisałeś i obserwuj...
  • King
  • Moderator

Odp: Ustawienie filtrów 03/12/2015 18:50 #49368

Wiem,że metoda prób i błędów jest najlepsza,ale większość z Was ma juz to doświadczenie,więc pytam,bo kto pya nie błądzi. Po drugie,jakś odpowiedź z Waszych doswiadczeń rozwiązałaby mi wiele dylematów zwiazanych z zagospodarowaniem wstepnym,takim w głowie,co gdzie jak rozmiescic,gdzie jeden fitr,dugi,kamień,roslina itd. A to jak sami wiecie berdzo dużo przy uruchomieniu zbiornika...
  • czesiek
  • Użytkownik

Odp: Ustawienie filtrów 03/12/2015 20:07 #49369

Osobiście bym nie dawał deszczownicy tylko ogranicza przepływ. Wylot z filtra zewnętrznego i wewnętrznego razem z jednej strony skierowane na tafle wody. Wlot do filtra zewnętrznego również z tej samej strony tylko przy samym dnie. Tak żeby obieg był wkoło zaczynał górą i wracał dołem. Zamiast tego Aquael turbo 1500 dał bym mocniejszy filtr wewnętrzny PF-9103 o przepływie 2400 l/h

allegro.pl/pompa-pf-9103-2400l-h-35w-jak...tis-i5793400755.html

i do tego bym dokupił dużą gąbkę 40x10x10 PPI 30

allegro.pl/wklad-filtracyjny-gabka-40x10...-20-i5779880847.html

Beztytuu.png
  • volf
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 03/12/2015 20:19 przez volf.

Odp: Ustawienie filtrów 03/12/2015 20:47 #49370

A ja zamiast filtra wewnętrznego bym zapodał większy zewnętrzny.
Te turbiny tylko robią zamęt a syf jak pływał i tak będzie unosił się w toni.
  • 1andy1
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 05/12/2015 16:11 przez 1andy1.

Odp: Ustawienie filtrów 04/12/2015 09:24 #49371

1andy1 napisał:
A ja zamiast filtra wewnętrznego bym zapodał więszy zewnętrzny.
Te turbiny tylko robią zamęt a syf jak pływał tak będzie unosił się w toni.

Zgadzam się. Dodatkowo na ssaniu założyłbym prefiltr i tyle.
  • omega
  • Użytkownik

Odp: Ustawienie filtrów 08/12/2015 14:53 #49384

Zastanawiam się nad taka sprawą...Jeśli węże jbl e 1501 będą wychodzić z boku szafki do góry i przez bok pokrywy, to czy na tak krótkich odległościach (wyjście z szafki/wejście do pokrywy/zejście do wody) nie będą się załamywać. Czy sa na tyle elastyczne i twarde zarazem, by zapewnić niezakłócony ruch wody, czy trzeba cos będzie kombinować?
I pytanie drugie...Jaki prefiltr pasowałby do końcówki ssącej jbl-a (zamiast oryginału,albo nakładany na te fabryczna końcówkę, tak jak to pisze "volf" przy pompie PF 9103? Znalazłoby się cos pasującego, czy byłoby to zbyteczne. Jak sądzicie?
Teraz akurat przyszło mi do głowy...Jeśli kupie filtr( lub inne urządzenie) w jakimś sklepie internetowym, to jak wygląda sprawa ew. reklamacji? mogę to zdać w jakimś najbliższym ,czy muszę wysyłać tam gdzie kupiłem? Jak to wygląda w praktyce?
  • czesiek
  • Użytkownik

Odp: Ustawienie filtrów 08/12/2015 19:41 #49386

Prawie zawsze jak się kupuje filtr to trzeba coś przerobić żeby było dobrze. Miałem kiedyś Unimaxa 700 i tez np przerabiałem pokrywę. Wiem jedno tak jak mówili przedmówcy dawanie jakiegoś badziewia do zbiornika jest bez sensu. Zabiera cenne miejsce i nie spełnia swojej roli. Duży zewnętrzny filtr to w Twoim przypadku dobry pomysł. Jeśli Ci się coś zepsuje w praktyce jest tak ze kupuje się nowe bo np jak można tydzień nie filtrować wody musi się zepsuty filtr zastąpić.
Ja miałem problem z pompą zanim rozpatrzyli reklamacje i dali mi nową to ryby by dawno padły.
Czy kupisz an necie czy w sklepie - jak ma się zjeb... to bez różnicy.

Odp: Ustawienie filtrów 09/12/2015 08:04 #49388

Dzięki Matti, tyle to ja rozumiem...Może nieprecyzyjnie sformułowałem pytanie, ale chodzi mi o to, czy filtr kupiony w sklepie internetowym muszę odesłać do tego samego sklepu w razie reklamacji,czy mogę to do takiej reklamacji oddać w każdym stacjonarnym, który prowadzi je w ofercie
No i pierwsza część pytania z poprzedniego postu...Może odpowie ktoś, kto ma taki filtr w ten sposób podłączony...
  • czesiek
  • Użytkownik

Odp: Ustawienie filtrów 09/12/2015 10:55 #49389

czesiek napisał:
Dzięki Matti, tyle to ja rozumiem...Może nieprecyzyjnie sformułowałem pytanie, ale chodzi mi o to, czy filtr kupiony w sklepie internetowym muszę odesłać do tego samego sklepu w razie reklamacji,czy mogę to do takiej reklamacji oddać w każdym stacjonarnym, który prowadzi je w ofercie

A prowadząc sklep przyjmowałbyś sprzęt z innego sklepu i tracił czas na załatwianie reklamacji na sprzęt na którym nie zarobiłeś sprzedając go?
czesiek napisał:
No i pierwsza część pytania z poprzedniego postu...Może odpowie ktoś, kto ma taki filtr w ten sposób podłączony...

Wydaje mi się że powstanie straszna wirówka i ryby ciągle będą musiały walczyć z prądem wody.
Jeśli powrót z kubełka puścisz przez deszczownię ustawioną tak aby pompowała wodę na tylną szybę, nie zrobisz pralki w akwarium a woda się przefiltruje i dodatkowo natleni.
  • tuptus
  • Użytkownik
  • :)
  • Strona:
  • 1
  • 2
Wygenerowano w 0.20 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.