niedziela, grudzień 17, 2017
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

375 ...
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: 375 ...

Odp: 375 ... 12/02/2016 13:08 #49506

Pięknie i to akurat w momencie kiedy się okazało, że coś co spędzało sen z powiek da się rozwiązać
  • Monika
  • Użytkownik

Odp: 375 ... 18/02/2016 20:52 #49529

Poprowadzę odrobinę monologu
Pamiętam przy pierwszych pawicach, że cechowała je totalna demolka. Mogłabym je porównać do 4,5 miesięcznego szczeniaka jakiego mam teraz w domu - jeść, robić rozpierduchę z koleżanką, spać
A tym razem jest zupełnie inaczej. Jest spokój, apetyt owszem, ale bez szału, agresja w zasadzie niewielka. Oczywiście do świerszcza się ruszą, mączniaka skubną nawet z przyspieszeniem, ale bez przesady i wychlapywania wody Inne ryby. Przyczyny takiego stanu na tym etapie ich wzrostu (ok 12 cm) widzę w tej chwili dwie: pierwsza to zarobaczenie - nie za wielkie, kupy słabe, ale tragedii nie ma, więc spokojnie czekam na listonosza z przesyłką i z lekiem. Druga - główna (olśniło mnie czytając jakiś przedpotopowy post Rafała) - ja mam w baniaku może 22 stopnie

• Monika
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 18/02/2016 20:55 przez Monika.

Odp: 375 ... 19/02/2016 00:16 #49530

Noo, temperatura ma BARDZO duże znaczenie jeśli chodzi o zachowanie
  • deadend
  • Użytkownik

Odp: 375 ... 19/02/2016 08:05 #49531

I powszechnie wiadomo, że młodzież lepiej odchowuje się w wyższej temperaturze. Ryba jako zmiennocieplna istota zależy od temperatury otoczenia. Ta ma wpływa na metabolizm. Niższa - zwalnia, wyższa - przyspiesza. Za metabolizmem kryje się nie tylko przemiana materii (zwykle dość powierzchownie rozumiana jako przyrost masy ciała), ale wszystkie reakcje biochemiczne organizmu ryby, te dotyczące np sprawności immunologicznej (z reguły nie dość rozwiniętej jeszcze u młodych osobników) też.
Monika przesuń zakres temperatury w okolice 24 - 26 stopni i pozwól rybkom szybciej i lepiej się rozwijać, a do 22 możesz śmiało wrócić już za pół roku, kiedy agresja może już przeszkadzać w zdrowiu .
  • kamyllo2
  • Moderator

Odp: 375 ... 19/02/2016 08:09 #49532

I taka temperatura niech zostanie bo jest dla nich odpowiednia. Rosnąć rosną, ale nie mają głupawki i nie czepiają się wszystkiego. Moje pływały w temperaturze pokojowej a grzałki były ustawione chyba na 20 czy 21*C, załączały się tylko podczas podmian.
  • tuptus
  • Użytkownik
  • :)

Odp: 375 ... 19/02/2016 09:25 #49533

To się zdecydujcie Panowie czy mam podwyższać czy nie bo mimo wszystko podwyższenie o te 2 czy 3 stopnie tych 370 litrów to jednak parę zł w WAT-ach jest
Kamil, za chwilę temperatura sama z siebie skoczy – wiosna się zbliża wielkimi krokami, będzie cieplej na zewnątrz, będzie cieplej w domku Może nie podgrzewać jednak ?
Oczywiście jeśli dojdziecie do porozumienia to solennie obiecuję, że się posłucham
  • Monika
  • Użytkownik

Odp: 375 ... 19/02/2016 11:02 #49534

Ja bym nie zwiększał. Owszem maluchy trzymałem w okolicach 26st.C ale 12cm to już nie takie maluchy, a raczej młodzież
  • omega
  • Użytkownik

Odp: 375 ... 19/02/2016 12:16 #49535

Maluchy maluchy
Muszę je koniecznie odrobaczyć (jak pisałam wyżej lek w drodze ...) bo są mocno płochliwe, grymaszące i takie nie wiem czy bardziej naburmuszone czy przygaszone Temperatury nie chcę zwiększać bo jeszcze nie mam kubła tego co powinnam. Wyższa temp = więcej kłopotów z NO3. Co prawda wydaje się, że znalazłam lek na to zło, ale wolę dmuchać na zimne bo jakby nie patrzeć to 375 to jednak kałuża, większa, ale kałuża.

PS. się namordowałam aby wstawić na stronę ....
  • Monika
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 19/02/2016 12:27 przez Monika.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Wygenerowano w 0.19 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.