niedziela, grudzień 17, 2017
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Przemek Wieczorek i Akwarium Szczecin opinia
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Przemek Wieczorek i Akwarium Szczecin opinia

Przemek Wieczorek i Akwarium Szczecin opinia 26/08/2016 11:40 #49847

Witam.

Chciałem podzielić się swoimi doświadczeniami odnośnie współpracy z firmą Akwarium Szczecin, której właścicielem i wykonawcą zbiorników jest Przemek Wieczorek. Nie chcę robić tutaj antyreklamy, a jedynie przestrzec jego przyszłych klientów. Żeby nie było zbiornik wykonany bardzo ładnie, nie ma się do czego przyczepić.

Zaczynając od początku....

Prosiłem o wycenę zbiornika w lutym. Akwarium 200x60x60 szyba 12mm, stelaż o wysokości 100cm. Po porównaniu ofert innych firm i naczytaniu się pozytywnych opinii na różnych forach postanowiłem więc zamówić. Miesiąc później złożyłem zamówienie na akwarium 10cm krótsze, a stelaż 20cm niższy, niż początkowo, informując o tym, że jestem członkiem Klubu Malawi i przysługuje mi zniżka. Trochę się naczekałem i natrudziłem, żeby otrzymać ponowną wycenę- nie odbieranie tel, nie odpisywanie... Ku memu zaskoczeniu cena wszystkiego, mimo mniejszych wymiarów wzrosła o 30%. Wykonawca twierdził, że wzrosły ceny szkła. Z tym że cena szkła to pewnie koszt jakiejś połowy akwarium, lub jeszcze mniej, więc nie wiem co musiałoby się stać, żeby tak powiększyć koszty. Przy okazji stelaż i transport też zdrożał- nie wiem, może to zasługa członkostwa- niby taniej, a jednak drożej.
No cóż, pomyślałem, wyjdzie mnie drożej niż u konkurencji, ale będę miał ładny baniak- zgodziłem się. Akwarium kupiłem przez alledrogo, trochę musiałem się naczekać na jego wystawienie- na akcji wyraźnie cały czas uzgadniane 12mm. Czas oczekiwania- do 5 tyg. Kupiłem, pieniądze przelane w całości przez PayU.
Czekam... po 10 dniach pytanie, czy wpłaciłem zaliczkę- odpowiadam, że całość została wpłacona przez portal aukcyjny...
Czekam dalej... po tych 5tyg czekania odezwałem się zapytać jak się sprawy mają. Usłyszałem, że zbiornik nawet nie zaczął być klejony bo nie wpłaciłem pieniędzy. Ponownie tłumaczę, że pieniądze są na koncie PayU, pewnie trzeba je sobie przelać na konto bankowe, wysyłam screena płatności, z resztą to nie pierwsze transakcję tej firmy w ten sposób i już na początku zapewniano mnie, że nie będzie z tym problemów.
Ok, okazało się, że pieniądze są.. Czekam kolejne 5 tyg... Dostaje informację, że te pieniądze, które były to jednak nie ode mnie i wciąż klejenie nie zaczęte. Tłumaczę ponownie, że może inne konto, bo mają 2, sprawdzam, że niedawno ktoś się na to konto logował, no ale nie ma... Zgłosiłem sprawę do alledrogo i pieniądze się znalazły. Okazało się, że Pan Przemek nawet nie pofatygował się, żeby sprawdzić czy ma je na tym koncie, mimo, że tłumaczyłem jak dziecku co po kolei zrobić i zapewniano mnie, że zostało to sprawdzone.
OK, za tydzień akwarium miało być u mnie. Po 2 tygodniach otrzymuje sms, że dostanę w poniedziałek. Umówiłem więc już wstępnie tragarzy. W pon dzwonie, oczywiście nikt nie odbiera. Moi tragarze się niecierpliwią bo nie mam nawet pojęcia o której godzinie przyjedzie.... Piszę- nic. Wieczorem otrzymuje sms- nie mamy na dziś transportu. Potem miała być środa,...kolejny poniedziałek...itd. Koniec końców akwarium dotarło chyba w 3 czy 4 obiecywany poniedziałek z rzędu, chociaż już traciłem nadzieję, że kiedykolwiek je otrzymam. Koledzy umawiani do transportu zaczęli chyba myśleć, że robię sobie z nich jaja. Najgorsze jest to, że Pan Przemek nie raczył, albo bał się odebrać telefon, bo wielogodzinnych dobijaniach się i pisaniach pisał co najwyżej sms, często dopiero następnego dnia.
Akwarium przyjechało "późnym popoludniem", czyli po 12 w nocy, nie zważając na to, że wszyscy pracujemy... Mało tego zostało wykonane ze szkła 10mm zamiast cały czas i wielokrotnie uzgadnianych 12mm (kilka razy to potwierdzałem), a na moje pytanie dlaczego, otrzymałem odpowiedź, że niemożliwe, że było liczone z 12 i na pewno by mnie nie oszukali.

Podsumowując. Podejście do klienta Pana Przemka to całkowity brak profesjoinalizmu. Mówi co innego, pisze co innego, robi co innego, każdemu daje inne ceny, błędnie informując nawet o grubości szkła. Rozumiem, że ma dużo pracy, ale bez przesady. Może i nieumyślne, ale moim zdniem to jest oszukawanie ludzi.

Mimo ładnego wykonania zbiornika, nie polecam nikomu współpracy z tą firmą, jeżeli chce sobie oszczędzić mnóstwa nerwów, nie czekać na akwarium ponad 4 miesięcy i dostać je zrobione z zamawianej grubości szkła. A Panu Przemkowi radzę przemyśleć swój stosunek do klientów, bo w ten sposób na pewno więcej ich nie zyska.

Pozdrawiam
  • borseey
  • Użytkownik
Za tę wiadomość podziękował(a): robert74

Odp: Przemek Wieczorek i Akwarium Szczecin opinia 28/08/2016 09:39 #49848

Mam zupełnie odwrotne doświadczenia. Zbiornik 600l full OW, dostawa w terminie, cena bardzo atrakcyjna - 1500PLN to połowa tego, co musiałbym zapłacić w NACD czy RA, jakość klejenia i szlifu nieporównanie lepsza, niż u innych producentów. Może miałeś pecha
  • 3promile
  • Użytkownik

Odp: Przemek Wieczorek i Akwarium Szczecin opinia 07/11/2016 05:51 #49946

2016.08.5 zostało złożone zamówienie .Zgłoszone jako gotowe do wysyłki 2016.10.6 Fakt dwa tygodnie opóznienia .

Zamówienie dotyczące panelu

Wymiar akwarium 195x60x80h - niestety dłuższe nie wejdzie do windy. W tych wymiarach zawiera się "sump" bez otworów! wymiar od krawędzi zewnętrznej akwarium do krawędzi zewnętrznej komina to 160mm - zależy mi na dokładności tego wymiaru +/- 1mm. Szyba tworząca komin - czarna. Przelew zrobiony w osi akwarium, tzn jeżeli przelew ma szerokość 30cm to 15cm od przedniej szyby i 15 od tylnej szyby. Proszę o zrobienie przelewu w graniach 20-30cm - jak najbliżej 30cm

Widać z jaką estetyką jest wykonana część filtr .Co próbuje się mnie zarzucać niechlujstwo i brak kompetencji .

Ponieważ klient mocno naciskał na termin .Wysłaliśmy je najszybciej jak się dało .

Niestety trzy godziny po tym jak akwarium wyjechało z Szczecina odezwał się pan ,M .
I zakwestionował grubość szyby panelu . A był on odzielony 8+4mm lacobel.

Na nic zdaly się moje zapewnienia że szyba przelewu wody jest bezpieczna. Odpowiedział że nie i hu. ma być tak jak on sobie założył czyli 15 mm.
Niestety moim błędem było że przeoczyłem na prawym boku montaż foli .

Ale kiedy w połowie zamówienia pan M zadzwonił abyśmy mu okleili tył nie było kłopotu .

Wówczas poprosiłem żeby już nie robic problemu i ponosić kosztów doślemy folię dokładnie wytłumaczę jak ją przykleić .Wtedy proponowany upust 200zł .

Niestety akwarium musieliśmy sciągną z Polski z powrotem .

Zacisnąłem zęby szantażowany przez pana M rzecznikiem oraz skargą na forach wyciąłem szybę w panelu i wstawiłem 15 mm +czarny lacobel.

Kiedy wysłałem zdjęcia panelu stwierdził że wstawki u góry po bokach są dla niego nie do przyjęcia .

Tłumaczę że nie robimy szyb z wycięcięciem w łuku ponieważ kilka lat temu zdarzyło się że szybą 10mm 60x55 pękła na łuku .
Jeszcze nikt od wielu lat nie zakwestionował tego rozwiązania.
Ale pan M powdzwonił po kilku firmach i powiedział że niema racji .

Powiedziałem wtedy basta nic nie będę kolejny raz zmieniał to chore.
W koncu zmiękłem i po kilku dniach szantażu zgodziłem się na trzecią zmianę
Wyciąłem lacobel i wysłałem dokładne zdjęcia . Pan M zaakceptował wykonanie.

Oprócz szantażowania rzecznikiem forami akwarystycznymi jak złą prasę na dadzą byśmy ponizani przez pam M i jego żony .
Pan M nasyłał ja na nas kiedy był w pracy .Ta pani potrafiła dzwonić 30 razy pod rząd .

Z takim koszmarem spotkałem się po raz pierwszy w mojej działalności.

Osądzcie sami czy jest wszystko faktycznie jak opisał pan M . A my jestśmy najgorszymi partaczmi w kraju .

cichlidae.pl/showthread.php?tid=7388&pid=117173#pid117173
Ostatnio zmieniany: 07/11/2016 06:00 przez Przemek Wieczorek.

Odp: Przemek Wieczorek i Akwarium Szczecin opinia 01/12/2016 12:23 #49964

Przemek Wieczorek napisał:
2016.08.5 zostało złożone zamówienie .Zgłoszone jako gotowe do wysyłki 2016.10.6 Fakt dwa tygodnie opóznienia .

Zamówienie dotyczące panelu

Wymiar akwarium 195x60x80h - niestety dłuższe nie wejdzie do windy. W tych wymiarach zawiera się "sump" bez otworów! wymiar od krawędzi zewnętrznej akwarium do krawędzi zewnętrznej komina to 160mm - zależy mi na dokładności tego wymiaru +/- 1mm. Szyba tworząca komin - czarna. Przelew zrobiony w osi akwarium, tzn jeżeli przelew ma szerokość 30cm to 15cm od przedniej szyby i 15 od tylnej szyby. Proszę o zrobienie przelewu w graniach 20-30cm - jak najbliżej 30cm

Widać z jaką estetyką jest wykonana część filtr .Co próbuje się mnie zarzucać niechlujstwo i brak kompetencji .

Ponieważ klient mocno naciskał na termin .Wysłaliśmy je najszybciej jak się dało .

Niestety trzy godziny po tym jak akwarium wyjechało z Szczecina odezwał się pan ,M .
I zakwestionował grubość szyby panelu . A był on odzielony 8+4mm lacobel.

Na nic zdaly się moje zapewnienia że szyba przelewu wody jest bezpieczna. Odpowiedział że nie i hu. ma być tak jak on sobie założył czyli 15 mm.
Niestety moim błędem było że przeoczyłem na prawym boku montaż foli .

Ale kiedy w połowie zamówienia pan M zadzwonił abyśmy mu okleili tył nie było kłopotu .

Wówczas poprosiłem żeby już nie robic problemu i ponosić kosztów doślemy folię dokładnie wytłumaczę jak ją przykleić .Wtedy proponowany upust 200zł .

Niestety akwarium musieliśmy sciągną z Polski z powrotem .

Zacisnąłem zęby szantażowany przez pana M rzecznikiem oraz skargą na forach wyciąłem szybę w panelu i wstawiłem 15 mm +czarny lacobel.

Kiedy wysłałem zdjęcia panelu stwierdził że wstawki u góry po bokach są dla niego nie do przyjęcia .

Tłumaczę że nie robimy szyb z wycięcięciem w łuku ponieważ kilka lat temu zdarzyło się że szybą 10mm 60x55 pękła na łuku .
Jeszcze nikt od wielu lat nie zakwestionował tego rozwiązania.
Ale pan M powdzwonił po kilku firmach i powiedział że niema racji .

Powiedziałem wtedy basta nic nie będę kolejny raz zmieniał to chore.
W koncu zmiękłem i po kilku dniach szantażu zgodziłem się na trzecią zmianę
Wyciąłem lacobel i wysłałem dokładne zdjęcia . Pan M zaakceptował wykonanie.

Oprócz szantażowania rzecznikiem forami akwarystycznymi jak złą prasę na dadzą byśmy ponizani przez pam M i jego żony .
Pan M nasyłał ja na nas kiedy był w pracy .Ta pani potrafiła dzwonić 30 razy pod rząd .

Z takim koszmarem spotkałem się po raz pierwszy w mojej działalności.

Osądzcie sami czy jest wszystko faktycznie jak opisał pan M . A my jestśmy najgorszymi partaczmi w kraju .

cichlidae.pl/showthread.php?tid=7388&pid=117173#pid117173

Pomyłka... To nie apropos mojego zamówienia
  • borseey
  • Użytkownik

Odp: Przemek Wieczorek i Akwarium Szczecin opinia 13/06/2017 14:48 #50175

Chciałem tylko potwierdzić wywiązanie się Przemka ze swojej obietnicy- obiecał skleić mi extra i za darmo zbiornik jaki miałem docelowo otrzymać. Akwarium otrzymałem co prawda mniejsze i z cieńszego szkła- na moją prośbę, lecz w zamian dostałem dodatkowy front OW. Zapłaciłem tylko za transport. Co do wykonania, to jak zwykle nie było się do czego przyczepić.

Pozdrawiam i dzięki za darmowy zbiornik.
  • borseey
  • Użytkownik
  • Strona:
  • 1
Wygenerowano w 0.20 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.