wtorek, lipiec 16, 2019
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Problem z piaskiem
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Problem z piaskiem

Odp:Problem z piaskiem 26/04/2011 19:40 #35316

Pawie poradzą sobie też ze świderkami. U mnie tak było. Tylko pochrupywanie było słychać .
  • kamyllo2
  • Moderator

Odp:Problem z piaskiem 26/04/2011 19:47 #35319

Mozliwe ja mialem swiderkow kilka w tamtym akwa i pawie nie ruszaly a byly wieksze, mozliwe ze tu bedzie inaczej.

Pozdrawiam
  • rmboss
  • Zablokowany

Odp:Problem z piaskiem 03/05/2011 15:35 #35502

Witam

Powtorka z rozrywki, dzisiaj sciagalem odchody i pod wierzchnia warstwa piasku jest piasek koloru ciemnego, podchodzi pod czarny.

Efekt jakbyscie na plazy kopali i werzchnia warstwa jest jasna bo sucha, a pozniej ciemniejsza bo mokra. U mnie natomiast wszystko jest pod woda wiec dziwi mnie to.

Swiderki sa i kapia jest ich ok 35, moze jestem przewrazliwiony i niepotrzebnie to naruszam, moze ma tak dzialac dno ?

Dajcie znac

Pozdrawiam
  • rmboss
  • Zablokowany

Odp:Problem z piaskiem 03/05/2011 18:44 #35512

Ja bym nie grzebał. Dopóki parametry masz ok, to nie ma po co tam zaglądać wg mnie.
Podłoże ma swoje właściwości. Drobna struktura pozwala na wyodrębnienie się poszczególnych jego warstw, w których sporo z biologi się może dziać. Im głębiej, tym mniej tlenu i innych substancji się do niego dostaje, co stwarza inne warunki dla rozwoju innych organizmów. Zaburzanie tej struktury powoduje zaburzenia w kolonizacji tych warstw. Zaburzenie równowagi. Tak sobie gdybam. A rybcie same z czasem postarają się o wymieszanie podłoża .
  • kamyllo2
  • Moderator

Odp:Problem z piaskiem 03/05/2011 19:27 #35513

Hehe z czasem, narazie gowniazeria, za to gibi nadrabia za wszystkie, kupilem go jako bydle...

Czekam tez az RTC zejdzie na dno i zacznie tam mieszac, narazie tez gowniarz sie chowa.

Staram sie wlasnie tego nie ruszac ale chcac niechcac sciagajac odchody zawrze wierzch piasku zasysam.

Zobacze co sie bedzie dzialo.

Moglbys Kamil przy zasysaniu kup zaobserwowac to u siebie ? ale przy zgaszonym swietle ? bo ja takowego nie posiadam moze z tad ten odcien ?

Pozdrawiam
  • rmboss
  • Zablokowany

Odp:Problem z piaskiem 03/05/2011 19:50 #35517

To przyświeć lampką jakąś. Ja będę podmieniał jutro, to dam znać.
  • kamyllo2
  • Moderator

Odp:Problem z piaskiem 03/05/2011 19:55 #35519

Lampka z biurka juz stoi uwiazana ale nie widac roznicy w koncu 60 cm a zarowka w niej do czytania a nie do akwa Kolor pozostaje myslalem tu o mocnym oswietleniu.

Mozna by tez inaczej, bo z tego co pamietam masz zaciemnione, zgas owe swiatlo dla mnie na 10 sek jak bedziesz sprzatal i swiatlo dzienne zapodaj - odslon zaluzje cokolwiek.

Mieszkam tak dziwnie ze z okna wali mi od 6 rano do nocy, chyba ze dzien pochmurny ale i tak jasno.

Pzdr
  • rmboss
  • Zablokowany

Odp:Problem z piaskiem 04/05/2011 08:12 #35534

U mnie nic takiego nie mam na piasku o czym piszesz.

A mam go w jednym miejscu od paru miesięcy nieruszany kupka dochodzi do 9cm w jednym miejscu a reszta ma przeważnie 6-7 cm no i tam gdzie kopią w jednym miejscu prawie do szyby jest wykopane ....ale reasumując nigdy nie zaobserwowałem czegoś takiego o czym piszesz nawet w innych akwariach. Ciekawe co to moze być, z tego co piszesz znajduje sięto odrazu pod wierzchnim piaskiem czyli 0,5cm czy głębiej?

Z ciekawości w jednym miejscu tam gdzie mam z 5 cm ogkopałem mały dołek (jest to nawet miejsce w którym często leżą jakieś resztki pokarmu itp) i piasek jest czyściutki, takiego samego koloru i odcienia do samego dna.

Ja - jak i również pisze kamyllo2 - nie ruszałbym tego wcale, nawet przy odmulaniu zbieraj tylko z powierzchni piasku tak żeby go zbytnio nie podnosić (jak wąż leci do samego kibla to ciśnienie jest słabsze i słabiej ciągnie taki "odkurzacz" a jak odmulasz do wiaderka pod akwa to pewnie zasysa dużo mocniej i stąd może za bardzo mieszasz tym piaskiem przy podmiankach - nie wiem to tylko sugestie, moze spróbujesz coś pokombinować).

Możesz jakieś zdjęcie walnąć bo ja to sobie wyobrażam od samego początku w jeden sposób ale moze to zupełnie inaczej wygląda...
  • corleone
  • Użytkownik (2 ostrz.)
  • MJ
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Wygenerowano w 0.22 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.