sobota, grudzień 07, 2019
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

240 litrow i trzy młode 12 cm pawice red oscar znaczy się będzie porażka?
(1 przeglądających) (1) Gość

TEMAT: 240 litrow i trzy młode 12 cm pawice red oscar znaczy się będzie porażka?

240 litrow i trzy młode 12 cm pawice red oscar znaczy się będzie porażka? 08/04/2008 13:40 #6276

Witam pawio - maniaków poświęcającym czas i nie małe środki na to hobby które zazwyczaj kończy się porażką..
Stało się - popełniłem tę zbrodnię i dokonałem rewolucji w swoim akwarium. Do tej pory hodowałem pielęgniczki typu Ramirezy, Nijseni itp. i nawet z sukcesami hodowlanymi. Teraz od 4 dni mam trzy około 10-12 cm pawice.
Co ciekawe pływają na razie z dotychczasową obsadą której właśnie się pozbywam intensywnie. I wiecie co zero agresji - nie ruszają nawet Dicrossus maculatus - rybcie 3-4 cm długości smukłe - w sam raz na jeden kęs. Domyślam się ze jednak to nie będzie wiecznie trwało. Jedynie zatłukły mi młodego 3 cm skalara bo jego towarzysz atakuje je - więc wybrały tego do zemsty a ze się nie bronił.... z tego co poczytałem na forum to zaraz dostanę burę pod tytułem stary co za baniak na takie ryby. Ale kto wie może cud się stanie i z tych trzech wyklaruje się para która będzie w stanie żyć w tym baniaku. najbardziej mnie martwi że on ma nietypowe wymiary - to bardziej kwadrat niż prostokąt - 80dlx60szerx50wys.
Tak na marginesie to ile mniej więcej moje pawice mają miesięcy mając około 10-12 cm wielkości? Wiem że zrobiłem gruby błąd - powinienem raczej wybrać dobraną parę dorosła ale nie znalazłem takiej a w akwarystyku są dorosłe pawice ale czy tam są dobrane pary nie wiadomo. No i cena też miała znaczenie - głownie chodzi o żonę ...najchętniej by mój baniak wyrzuciła przez okno razem z rybkami... na swoje pawice wydałem 80 złoty na dorosła parę w akwarystyku musiałbym dać minimum 200, przynajmniej w Warszawie. Jeśli twierdzicie że to się nie uda i że jedyna szansa to dobrana dorosłą para to ewentualnie chętnie bym się wymienił moje 3 młodziki na dorosłą parę. Szczegóły do ustalenia... Co o tym myślicie. Z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc
Pozdrawiam
Niepoprawny optymista
  • maximus
  • Użytkownik

Odp:240 litrow i trzy młode 12 cm pawice red oscar znaczy się będzie porażka? 08/04/2008 15:41 #6281

Tak na marginesie zezraly mi wszystkie niemal slimaki az cud ze nie maja zatwardzenia (mialem dziesatki ampularii ktore mnozyly sie bez pamieci)- te male zjadaja ze skorupkami..
  • maximus
  • Użytkownik

Odp:240 litrow i trzy młode 12 cm pawice red oscar znaczy się będzie porażka? 08/04/2008 15:58 #6283

Witam na forum

Na dobranie się pary oczywiście szanse są - choć czasem coś nie może zaskoczyć i dzieje się tak jak u Lastiego ( www.pawiookie.pl/index.php?option=com_ku...=10&limitstart=0 ). Zbiornik faktycznie ma proporcje nieciekawe, brakuje długości, ryby będą często "potykać" się o siebie. Czy się uda - może, ryby czasem zachowują się w zaskakujący sposób, tym niemniej szansa na popsucie sielanki w ciągu nawet jednego dnia jest spora. Osobiście byłbym za dobraną parą do tego zbiornika.

Młode 12 cm - przy dobrym karmieniu można taki wzrost osiągnąć w ciągu 5 miesięcy startując od ikry, może nawet nieco krótszym. Imo możesz spokojnie założyć przedział 4 i pół - 6 miesięcy, chyba że ryby są wybitnie zamorzone, wówczas nawet więcej.

Ampularie - powinno się zacząć wymieniać pawiookie jako środek na ślimaki - tak jak często poleca się bocje

Rafał
  • Rafal
  • Administrator

Odp:240 litrow i trzy młode 12 cm pawice red oscar znaczy się będzie porażka? 08/04/2008 21:38 #6284

Czytalem o tych walkach nie nastawiły mnie optymistycznie ale zobaczymy. To właściwie moje drugie podejście do pawic kiedyś jako młody chlopak mialem 120 litrow i trzy pawice - urosly do jakis 15 cm i zrobilem blad chcialem zrobic restart baniaka na noc wiec przelowilem je do 10 litrowego akwa z napowietrzaczem - okazal sie niestety za malo wydajny.... Cóż zobaczymy jak bedzie.
  • maximus
  • Użytkownik

Odp:240 litrow i trzy młode 12 cm pawice red oscar znaczy się będzie porażka? 09/04/2008 09:57 #6294

A tak na marginesie czy u rybek 10 cm albo generalnie jak rozróżnić płeć- słyszałem ze dopóki sie nie dobiorą i nie zaczną tarła to właściwie niewykonalne...?
No i czy rybcie sie krzyżują - np red oscar z dzika lub red tiger ? Slowem czy ubarwienie im nie przeszkadza? Czy komuś ta sztuka sie udała zamierzenie lub przypadkiem? Ciekawe jak taki narybek wygląda:)
  • maximus
  • Użytkownik

Odp:240 litrow i trzy młode 12 cm pawice red oscar znaczy się będzie porażka? 09/04/2008 10:29 #6295

W tym wątku dowiesz się jak prawdopodobnie rozpoznać płeć u twoich ryb:
>>>

www.pawiookie.pl/index.php?option=com_ku...=10&limitstart=0

Co do odmian barwnych, nie są one problemem dla ryb, które się sobie spodobają. Krzyżówek jest mnóstwo, wystarczy po sklepach zoologicznych popatrzeć. Ciężko znaleźć czystorasowe oskary.
Pozdrawiam.
  • kamyllo2
  • Moderator

Odp:240 litrow i trzy młode 12 cm pawice red oscar znaczy się będzie porażka? 09/04/2008 11:08 #6296

Dzięki za pomoc, czytając watek co do płci widzę że to trochę "wishfull thinking" z tymi pletwami bo różnice o ile są są minimalne.. ale i tak zacznę się obsesyjnie przyglądać moim pociechom ...
Swoja droga ciekawe co z tych moich pawic wyrośnie - może to mieszance. Może dzisiaj wieczorem zamieszczę zdecia tej trojki.
  • maximus
  • Użytkownik

Odp:240 litrow i trzy młode 12 cm pawice red oscar znaczy się będzie porażka? 09/04/2008 11:52 #6297

Wishfull thinking... wg mnie było do powiedzmy 15 postu w tym temacie, potem już było coraz więcej faktów potwierdzających tą teorię. Różnica jest dość widoczna, kwestia tego, by się przyjrzeć. Najlepiej widać to na zdjęciach, choć nie jest prosto takowe zrobić. Myślę, że u ponad 10 cm ryb widać różnice wystarczająco wyraźnie, by pierwszy promień płetwy ocenić pod tym kątem. Z pewnością metody trzeba jeszcze poczekać, do momentu, gdy młode ryby zaczną się dobierać w pary i rozmnażać. U niektórych użytkowników trące się już ryby pasowały do schematu, więc wg mnie jest to pewna metoda na powiedzmy 95 %. Przyjrzyj sie swoim rybciom, a najlepiej w ww wątku wstaw zdjęcia tych ryb. Pozdrawiam.
  • kamyllo2
  • Moderator

Odp:240 litrow i trzy młode 12 cm pawice red oscar znaczy się będzie porażka? 09/04/2008 12:07 #6298

Niom przyjrzę się porobię zdjęcia jak mi wyjdzie że mam same samce albo samice będę się łudził że to metoda do niczego...
Zdjęcia zamieszczę dzisiaj ale nie wiem czy uda mi się moim aparatem takie ładne zrobić. Już na zapas - nie przerażajcie się obsadą i wyglądem akwa- jest typowo nie pawiookowe... - to etap przejściowy. Zastanawiam się dopiero nad nowym wystrojem no i intensywnie sprzedaję/oddaję rybki. jak nie uda mi się to do będą pokarmem dla pawic jak te podrosną....
  • maximus
  • Użytkownik

Odp:240 litrow i trzy młode 12 cm pawice red oscar znaczy się będzie porażka? 09/04/2008 12:17 #6300

Swoją drogą piękne macie baniaki - prawda jest taka iż naprawdę widowiskowo można się rozwinąć w baniakach powyżej 300 litrów a przy najmniej długich.
Z racji zawodu mam zasadniczo nieograniczony dostęp do wody mili RO - dlatego przez długi czas zajmowałem się pielęgniczkami- kto wie może kiedyś moje pawice zechcą również się rozmnożyć. No i do użytkowników tego forum - jeśli potrzebujecie jakiś antybiotyków typu amikacyna gentamycyna, chloramfenikol, tetracyklina itp - czyli tego co właściwie nie da się dostać w aptece to służę w rozsądnych ilościach.
  • maximus
  • Użytkownik
Wygenerowano w 0.29 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.