piątek, grudzień 06, 2019
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Pękło mi akwa!
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Pękło mi akwa!

Pękło mi akwa! 30/04/2008 14:17 #6950

na moich oczach najpierw pojawił się cieniutki strumyczek na górnej części potem coraz niżej do ok 15 cm.
Gdyby mnie nie było w domu to "armagiedon", i tak zdążyłem odlać jakieś 150 l, 100 na podłodze, reszta w zgliszczu.
Nie mam innego zbiornika pozostaje zakup natychmiast nowego.
Idę do sklepu...
  • 1andy1
  • Użytkownik

Odp:Pękło mi akwa! 30/04/2008 14:24 #6951

Przepatrz szafkę, czemu pękło? Żebyś nie miał powtórki z rozrywki, wątpliwej z resztą. Głowa do góry, co cię nie zabije, to cię wzmocni.
  • kamyllo2
  • Moderator

Odp:Pękło mi akwa! 30/04/2008 16:39 #6952

ja bym jeszcze poziomicę wziął do ręki i sprawdził czy wszystko równo z podłogą i szafką jest, zrób to zanim nowe akwarium postawisz w tym miejscu
  • Flex
  • Użytkownik

Odp:Pękło mi akwa! 30/04/2008 16:52 #6953

Pękło szkło czy silikon??
Zawsze możesz później wymienić szybę i będziesz miał drugi baniak
Przypomniałem sobie jak ja z Thewaldem sklejałem swoje akwa.
W życiu nie miałem większego ciśnienia niż w momencie pierwszego zalewania zbiornika.
Rodzice zapowiedzieli mi wtedy że będę dokładał do ubezpieczenia domu od zalania
  • tuptus
  • Użytkownik
  • :)

Odp:Pękło mi akwa! 01/05/2008 18:07 #6969

Rozszczelniło się przy górnej ściance, puścił silikon.
Rozmyślałem czy nie dać do powtórnego sklejenia (nowy baniak- wielka pokusa:) ), nowe ma dużo więcej silikonu, nawet od wewnątrz.
Po namyśle podjąłem decyzję: won, miało i tak porysowane szyby od frontu.
Samo szkło nie jest dużym wydatkiem, więc poooszło...w diabły.
  • 1andy1
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 01/05/2008 18:07 przez 1andy1.

Odp:Pękło mi akwa! 01/05/2008 18:38 #6970

Miałem podobną historie z pół roku temu...Silikon puścił na bocznej ścianie(panorama),w nocy!!!Na szczęście żona ma czujny sen (czego nie mogę powiedzieć o moim kaukazku:woohoo: ,spał w kałuży i nic z tego sobie nie robił) i szybko wszczęła alarm,węża podpiąłem i po krzyku.Akwarium rano do auta,niby prosta sprawa,ale nie,musiałem postawić niefortunnie na zakole auta i szybka trach:unsure: .Jeszcze niosąc do szklarza o mało palca nie straciłem przez tą pękniętą szybę(krwi troszkę ulałem w zakładzie).Miałem wydać tylko na sklejenie tej szyby 30zł. a tak mi doszła jeszcze wymiana przedniej i wyszło 60zł. no i jeszcze oczywiście otarłem się o aptekę...Teraz to chucham i dmucham na akwarium ,bo to już druga moja wymieniona przednia szyba w ciągu trzech lat.
Pozdrawiam
  • tomled28
  • Użytkownik

Odp:Pękło mi akwa! 02/05/2008 17:34 #6995

W ten sposób zostałem zmuszony do przemyślenia wystroju "nowego" akwarium.
Napewno zmienię żwir na piach, tło będzie czarne, no i jakieś badyle.
Trochę jeszcze za zimno no poszukiwania w rzece ale będę miał cel na wypady w gąszcze.

Troszeczkę podniósł się parkiet w pokoju może jednak obędzie się bez zrywania, generalnego remontu.

Pozdrawiam A
  • 1andy1
  • Użytkownik

Odp:Pękło mi akwa! 02/05/2008 22:19 #6999

nie zapomnij o poziomicy - warto mieć pewność, że to nie przez nierówne podłoże
  • Flex
  • Użytkownik
  • Strona:
  • 1
Wygenerowano w 0.24 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.