środa, październik 23, 2019
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Filtracja i Woda
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Filtracja i Woda

Filtracja i Woda 04/06/2008 12:29 #8483

Sorki ze tak duzo temcikow ale chce wrescie skoczyc grzebac w tym akwa zrobic wszystko i miec spokuj bo od 5 dni siedze robie wylewam wlewam itp itd
1.Wiecie moze jak zrobic najlepszy filter biologiczny dla pawiookich
2.Znacie jakies sposoby albo preparaty ktore czyszcza wode zeby byla krysztalowa itp itd
3.Jakie lampy do akwa z pawiooki sa najlepsze ???? a moze znacie jakies sposoby na zrobienie fajnego klimatu w akwarium ze swiatlem ????
4.Czy filter pulsacyjny eheim jest dobry ???? na filtr biologiczny do akwarium????
Dzieki za odpowiedzi

(a w innym miejscu):

Mam do wszystkich wielka prozbe mogli byscie tak na chlopski rozum doradzic mi co do mojego akwarium bo wydaje mi sie ze porwalem sie z motyka na ogien albo jakos tak sie to mowi tak na chlopski rozum wyjasnijcie mi co moge dodac jeszcze do mojego akwarium jaki filter jak moge zmienic oswietlenie zeby to jakos wyglodalo ladnie tu macie foteczki mojego calego baniaczka w calej okazalosci czekam na dobre rady i sugestie itp itd
1.Mam narazie filter ten wewnetrzny ale zamierzam kupic Eheim 2329 pulsacyjny do 600 L ???
2.Oswietlenie mam takie jak na zdjeciach moze wiecie czy zmien lampy czy dodac cos gdzies cos widzialem z doniczkami trik ale nie wiem jak to sie robi ????
3.Jakie rosliny plywajoce dac jeszcze oprucz Piasty ???
4.Czy dac tlo zewnetrzne czy wewnetrzne???
5.Czy ten filter z pompa 1000 L wystarczy jako mechaniczy????
6.Czy sa jakies preparaty zeby woda zamienila sie w krysztalowo czysta ????
7.Czy tego eheima mam wypelnic ceramika caly ???? to ma byc filter biologiczny wiec nie wiem czy mam dac do niego sama ceramike czy zostawic gabki albo cos???

A moze ma ktos z was czas to wpadnie tutaj domnie i mi pomoze w tym :P

Jak macie jakies propozycje prosze o napisanie wszystkie obojetnie co by to bylo, dopiero zaczynam wiec nie znam sie na tym dobze
PS.fotki zaraz dam
  • DawiS
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 04/06/2008 19:18 przez Rafal.

Odp:Filtracja i Woda 04/06/2008 18:43 #8488

DawiS napisał:
Sorki ze tak duzo temcikow ale chce wrescie skoczyc grzebac w tym akwa zrobic wszystko i miec spokuj bo od 5 dni siedze robie wylewam wlewam itp itd

Jesteśmy po to żeby sobie pomagać

1.Wiecie moze jak zrobic najlepszy filter biologiczny dla pawiookich

Sposobów na filtrację jest przynajmniej tyle co akwarystów
Z najpopularniejszych to kubełki/sumpy i rzadziej podżwirówka.

2.Znacie jakies sposoby albo preparaty ktore czyszcza wode zeby byla krysztalowa itp itd

Dobra filtracja, patrz punkt 1.

3.Jakie lampy do akwa z pawiooki sa najlepsze ???? a moze znacie jakies sposoby na zrobienie fajnego klimatu w akwarium ze swiatlem ????

Obejrzyj sobie w galerii zbiorniki innych i coś podpatrz, nie ma sensu pchania się w świetlówki bo roślin i tak nie utrzymasz z tymi rybami

4.Czy filter pulsacyjny eheim jest dobry ???? na filtr biologiczny do akwarium????

Tak, ale imo lepsze są prostsze konstrukcje w którym jest mniej elementów które mogą się zepsuć.
Dzieki za odpowiedzi

Pytaj dalej

PS
Podaj wymiary zbiornika, planowaną obsadę.
Znacznie to ułatwi jakiekolwiek doradztwo.
  • tuptus
  • Użytkownik
  • :)
Ostatnio zmieniany: 04/06/2008 19:15 przez tuptus.

Odp:Filtracja i Woda 04/06/2008 20:20 #8497

A wiec tak
Obsada:3 red tiger oscar i 3 albino red tiger oscar jak narazie puzniej zobaczymy jak to bedzie z parami itp itd i do tego 2 zbrojniki pierwszy niebieskooki i czarnopasy
Akwarium ma 450 L 151 x 61 x 45 cm na oko:D:P

img146.imageshack.us/my.php?image=cimg1612du2.jpg
img186.imageshack.us/my.php?image=cimg1613th1.jpg
img150.imageshack.us/my.php?image=cimg1614wh2.jpg
img391.imageshack.us/my.php?image=cimg1615up0.jpg
img514.imageshack.us/my.php?image=cimg1617kg2.jpg
img292.imageshack.us/my.php?image=cimg1618gv3.jpg
img176.imageshack.us/my.php?image=cimg1619kv8.jpg
img177.imageshack.us/my.php?image=cimg1621tc3.jpg
img146.imageshack.us/my.php?image=cimg1622pk7.jpg
img137.imageshack.us/my.php?image=cimg1623iy4.jpg
img150.imageshack.us/my.php?image=cimg1624av1.jpg
img391.imageshack.us/my.php?image=cimg1625lz6.jpg
Prosil bym was o sugestie rady i wogule jak zamotowac filter co tam jeszcze mozna zrobic jakie jest najlepsze rozwiozanie odnosnie filtra jak i oswietlenia a i tam na zdjeciu jest jeden korzen a beda jeszcze dwa ale narazie probuje je utopic :P i mam jeszcze jedno pytanie czy sump musi miec staly doplyw wody ???? a i prosze o wszystko pomysly obojetnie jakie z gory dziekuje
  • DawiS
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 04/06/2008 20:26 przez DawiS.
  • Strona:
  • 1
Wygenerowano w 0.21 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.