środa, wrzesień 18, 2019
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

W jaki sposob podniesc PH
(1 przeglądających) (1) Gość

TEMAT: W jaki sposob podniesc PH

Odp:W jaki sposob podniesc PH 21/07/2011 13:03 #37978

Zobacze co bedzie sie dzialo przy PH-7,0-7,5 czy beda dalej szalec i jaki bedzie apetyt.
  • Carlos
  • Użytkownik

Odp:W jaki sposob podniesc PH 21/07/2011 13:05 #37979

corleone napisał:
Carlos napisał:
Skalka w wodzie,i zostalo czekac na efekt.

Rysiek wiem ze mam male akwa ale ten stresik zaczol sie po przeprowadzce a dokladnie okolo miesiaca temu a mieszkam na nowym lokum okolo 3 miesiecy.
Na starym mieszkaniu mialem PH-7,5

Carlos.

Carlos przecież temat powstał 10 miesięcy temu.

Teraz mieszkam w nowym lokum tam mialem w kranie PH-7,5 a tu 6,5
W akwa mi spadalo do 6,2 na starym lokum
  • Carlos
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 21/07/2011 13:08 przez Carlos.

Odp:W jaki sposob podniesc PH 21/07/2011 13:19 #37980

Tak sobie myślę to co w książkach jest zapewne głupotą nie jest.
Nasuwa mi się taka myśl skoro od kilku dziesięciu leci Astronotus ocellatus jest hodowany i rozmnażany w niewoli. Przyzwyczaił się do tej standardowej wody ,którą ma większość hodowców na świecie czyli 7,2 ; 7.5. Gdyby to był import Ocellatus ,to może i PH niskie typu 6 jest ok. A tak mamy odwrotnie.
I wtedy próby polepszenia warunków mogą ,iść w odwrotną stronę. Nie źle co. Takie moje dygresje...Przepraszam.

Jakby nie patrzył z góry ,czy z pod byka Carlos ciągłe zmiany są gorsze niż odejście trochę z parametrami wody.
  • Rysiek
  • Użytkownik
Pozdrawiam
Paweł rysiek Rycharski

youtu.be/QZ9rgR5PpRM

Odp:W jaki sposob podniesc PH 21/07/2011 13:41 #37981

Jakby nie bylo pewno masz racje,na obecna chwilke nie bede nic kombinowal zostawie skalke i bede obserwowal co sie bedzie dzialo.
  • Carlos
  • Użytkownik

Odp:W jaki sposob podniesc PH 21/07/2011 14:03 #37982

Carlos napisał:
Cytat pochodzi z innego forum: Tak to belo RO

Cytat:
Napisał kamyllo2 Zobacz post
No szacunek. Widziałem już twoje ryby wcześniej w innym wątku. Świetnie sie prezentują. Nigdy nie podobały mi sie albino, ale te są ładne. Powiedz mi kilka rzeczy.
1. Jak sprawuje ci sie piasek jako podłoże?
2. Czemu taka cienka warstwa?
3. Skąd bierzesz tę drobniczkę do zabawy?
4. Nie myślałeś o zbiciu twardości? RO? Lubią miękką wodę.
Uprzedziłeś mnie - właśnie oglądałem Twoje nowe zdjęcia i nabrałem ochoty na skomentowanie (pozytywne) Twojego akwa, a tu masz..

Piasek - imo dla pielęgnic rewelacja. Łatwo w nim kopią, pysków nie kaleczy. Dodatkowo nieczystości nie wnikają w podłoże, więc odpada koniecznośc odmulania - pozostaje jedynie zebrac gówienka z powierzchni wężykiem. Wygodne o tyle, że przy ruchu wody w akwarium mają one tendencję do gromadzenia się w określonych miejscach. Czemu cienko - żeby odrobinę panowac nad wystrojem I tak będą go przesuwac z lewa na prawo, niech więc chociaż nie będą to tony, tylko pół piaskownicy (w akwa jest około 80 litrów piachu, płukanie znudziło mi się po 40 ..)..

RO - też tak myślałem i uruchomiłem stałą podmianę z RO (ok 80 litrów na dobę) plus codzienne lub co drugi dzień dolewki z kranówy - podczas odmulania (10-30 litrów mojej płynnej skały). Efekt okazał się odwrotny do zamierzonego - ryby bardzo płochliwe, nagłe gwałtowne zrywy całym stadem, łby porozbijane o gałęzie, gorszy apetyt (bo i nie warowały cały czas przy szybie). Parametry wody piękne - pH 7,2, Two-8, TwW-3 do 4, azoty jak trzeba, ale ryby nie halo. W ramach eksperymentów zakręciłem RO, podmieniając jednocześnie nieco więcej wody razem z odmulaniem (do 60 litrów dziennie). Efekt - po trzech dniach ryby z powrotem mało co nie wybijały przedniej szyby na mój widok czekając na żarcie, płochliwośc ustąpiła. Nie rozumiem - ale działa, więc nie zmieniam.

Rafał

No właśnie. Wtedy też dyskutowaliśmy chwilkę dalej. Nie wiem czy publicznie, czy na priv, nie pamiętam. Biorąc też wypowiedź Ryśka odnośnie przyzwyczajeń ryb w niewoli...
Płynna skała ma w sobie trochę tej twardości. Tyle, żeby nie ingerując zbyt mocno trzymała pH 7,0 - 7,5. W naturze KH 0-4? Pozwala na pH z zakresu niższego (powiedzmy 5,0 - 6,5). Tam też są liście, korzenie itd - zbijające pH.
Jaki to może mieć wpływ na ryby? Mówię o warunkach stałych, nie skokach. Ano wtedy wysnułem z palca teorie, odnośnie wrażliwości receptorów linii nabocznej. W warunkach naturalnych są wyczulone, bo inaczej ryba nie złapie żarcia, nie ucieknie drapieżnikom (płochliwość, ostrożność)itd. Warunkują przetrwanie. Jakaś może istnieje analogia do sytuacji w zbiorniku Carlosa? Może wysysam z palca dalej. W akwarium pawiooka chroni się co najwyżej przed swoim cieniem, żarcia praktycznie nie łapie, bo ma pod nosem. Poznaje opiekuna, którego w naturze nie ma. Receptory w wyższym pH (i KH) mogą sobie być lekko otumanione. Działają wystarczająco sprawnie na dane warunki (akwarium).
Jakby nie było, gorsze są skoki parametrów, niż stale lekko przegięte od optimum.
  • kamyllo2
  • Moderator

Odp:W jaki sposob podniesc PH 23/07/2011 16:29 #38032

Zastanawiam sie ile czasu u ryb moze trwac ospa.
Moje maja biale kropki na przednich pletwach i od ponad tygodnia nie znikaja wrecz przeciwnie kilka przybylo.

Carlos.
  • Carlos
  • Użytkownik

Odp:W jaki sposob podniesc PH 23/07/2011 20:42 #38039

Może to nie ospa - zdjęcie bardzo mile widziane - o ile dobrze pamietam to temperature podnosiłeś więc już przy 28 powinno być widać poprawę bo wtedy kulorzęsek "usypia".
  • corleone
  • Użytkownik (2 ostrz.)
  • MJ

Odp:W jaki sposob podniesc PH 23/07/2011 21:09 #38046

Fotka nie najlepsza ale da sie zobaczyc kropeczki.
DSC07950.JPG
  • Carlos
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 23/07/2011 21:12 przez Carlos.

Odp:W jaki sposob podniesc PH 23/07/2011 21:18 #38048

Mało tych kropek czyli choroba nie postępuje jakoś. Było więcej kropek? Jak leczysz?? Temp massz tydzień conajniej 34 stopnie? Nie może spaść...

Chyba że to coś innego jest - mógłby się ktoś jeszcze wypowiedzieć.
  • corleone
  • Użytkownik (2 ostrz.)
  • MJ
Ostatnio zmieniany: 23/07/2011 21:19 przez corleone.

Odp:W jaki sposob podniesc PH 23/07/2011 21:27 #38049

Wczoraj minol tydziem jak maja 34 stopnie + sol niejodowana od 3 dni.
Tak sie wlasnie zastanawiam czy to nie inne paskudztwo i co to?
  • Carlos
  • Użytkownik
Wygenerowano w 0.33 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.