wtorek, wrzesień 17, 2019
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

W jaki sposob podniesc PH
(1 przeglądających) (1) Gość

TEMAT: W jaki sposob podniesc PH

Odp:W jaki sposob podniesc PH 23/07/2011 21:36 #38050

Już w pierwszym dniu leczenia (po przekroczeniu 28stopni) przy tak lekkiej wysypce powinno być widać regres choroby, w drugim powinno nie być kropek.
To może być coś innego ale co to albo jak to sprawdzic w warunkach domowych niestety nie wiem.
  • corleone
  • Użytkownik (2 ostrz.)
  • MJ
Ostatnio zmieniany: 23/07/2011 21:37 przez corleone.

Odp:W jaki sposob podniesc PH 02/08/2011 21:28 #38337

Minol ponad tydzien jak skalka jest w zbiorniku,rybki ostatnio nie szaleja.
Testy z przed minutki.
PH-7,5-8
KH-5
Mam jeszcze jedno pytanie wstawialem zdjecie rybki z kropkami na pletwach,po ponad tygodniu w 34 stopniach i przy podawaniu soli kropki nadal sa i nie znikaja.
Ma ktos jeszcze jakies propozycje moze to nie Ospa.

Carlos
  • Carlos
  • Użytkownik

Odp:W jaki sposob podniesc PH 03/08/2011 09:36 #38360

Carlos napisał:
Witam

Mam jeszcze jedno pytanie wstawialem zdjecie rybki z kropkami na pletwach,po ponad tygodniu w 34 stopniach i przy podawaniu soli kropki nadal sa i nie znikaja.
Ma ktos jeszcze jakies propozycje moze to nie Ospa.

Carlos

moje poprzednie ryby tez to miały,tez myślałem ze to ospa leczyłem,cudowałem i nic nie pomogło,samo zniknęło po jakimś czasie. Jak się temu przyjrzysz to wygląda jak uszkodzone promienie pletw.Może powstaje to podczas przepychanek lub gonitw po akwarium.

Krzysiek
  • dragowki
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 17/08/2011 23:23 przez kamyllo2.

Odp:W jaki sposob podniesc PH 03/08/2011 09:56 #38361

Krzysiek
Wlasnie nie do konca wyglada mi to na ospe,czasami czlowiek uczy sie na bledach.
Rybcie gotowalem w 34 stopniach przez ponad tydzien i nie dalo to zadnego efektu.

Dzieki Carlos
  • Carlos
  • Użytkownik

Odp:W jaki sposob podniesc PH 03/08/2011 10:12 #38362

Z tego co pamiętam to jeżeli była by to ospa to zaczęło by się od pletw i głowy,a po dobie cala ryba była by w kropki,jeżeli się mylę to proszę mnie poprawić.

Krzysiek
  • dragowki
  • Użytkownik

Odp:W jaki sposob podniesc PH 03/08/2011 11:23 #38368

WIem że to nie ten temat ale po podniesieniu do 28 ospa już powinna "zawracać".
  • corleone
  • Użytkownik (2 ostrz.)
  • MJ

Odp:W jaki sposob podniesc PH 03/08/2011 11:27 #38370

No wlasnie a tu lipa kropki jak byly tak sa,albo to jakies barwy wojenne.

Carlos
  • Carlos
  • Użytkownik

Odp:W jaki sposob podniesc PH 05/08/2011 15:22 #38464

Podepnę się z problemem wręcz przeciwnym. Mam cholernie twardą wodę w akwarium.
OK. 8,6 (!!!).W kranie PH ok.7,6.Podmiany wody nic nie dały, musiałem wziąć się za
zakwaszanie preparatami.I właśnie tu wpadła mi do głowy potencjalna przyczyna takiej
twardości. W Zgorzelcu co chwilę coś wylewa i ujęcia wody są zasyfione. Leją do wody jakąś chemię,uzdatniacze jakieś,w każdym razie jak wychodzę spod prysznica,to jobla dostaję,jak bym świerzba miał. A ja,dodatkowo żeby pozbyć się kilogramów chloru w tej
wodzie,leję AquaSafe Tetry. Czy od tego nadmiernego uzdatniania mogło tak skoczyć PH?
Jakiś synergizm hiperaddycyjny,czy jak to nazwać?
  • Miniv
  • Użytkownik

Odp:W jaki sposob podniesc PH 05/08/2011 15:44 #38465

Właśnie zastanawiało mnie - w kranie masz 7,6 tyle co ja, a w akwa 8,6?? Coś jest nie tak i to grubo bo takie hP jest bardzo szkodliwe i wystarczy że masz ciut NO3 nawet to przemienia sięw amoniak trujący przy takim pH. Stąd zgony.
Ja bym podmienił znaczną ilość wody żeby obniżyć to pH (tak z połowę baniaka). I nic już nie dolewał - żadnych uzdatniaczy czy chemii - ja przynajmniej nic nie leję....

A na to zasyfienie to prefiltr narurowy wepnij sobie jakoś w obwód i będzie z tego syfu wodę czyściło i będziesz mógł spokojnie się myć i lać wodę prosto z kranu do akwarium i ciepłą i zimną (jak na oba założysz prefiltry)
  • corleone
  • Użytkownik (2 ostrz.)
  • MJ
Ostatnio zmieniany: 05/08/2011 16:02 przez corleone.

Odp:W jaki sposob podniesc PH 05/08/2011 15:53 #38467

Ten prefiltr to niegłupi pomysł. Kupiłem testy kropelkowe.
NH - 0
N02 - 0
N03 - 5 (po tych wszystkich podmiankach)

Tylko to PH zabija. Chyba "dzięki" uzdatniaczom.
Jakieś pomysły jeszcze?
  • Miniv
  • Użytkownik
Wygenerowano w 0.33 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.