poniedziałek, sierpień 19, 2019
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

W jaki sposob podniesc PH
(1 przeglądających) (1) Gość

TEMAT: W jaki sposob podniesc PH

Odp:W jaki sposob podniesc PH 05/08/2011 21:50 #38484

Miniv napisał:

Przepraszam,jeśli w afekcie kogoś uraziłem,nie było to moim świadomym zamiarem.

Michał

Piekne zakonczenie postu - widze ze wszyscy doszlismy tu do porozumienia.

Wyjales podloze (kilka lyzek) - lekko osuszyles - polales octem jak prosilem ?

Przeciez to jest 20 sekund pracy. Wsyp to w miske szklana jak masz bo reakcja octu na metal moze byc rozna. Chemikiem nie jestem.

Rafal

Zeolit absorbuje zwiazki amonu, nie wiem czy jak juz sie "zapelni" moze oddawac wszystko do wody podwyzszajac PH. Temat nie dla mnie, wiem ze jego zastosowanie wymaga obserwacji. Ja natomiast mam zeolit od zawsze i nigdy nic sie nie dzialo. Moze z ciekawosci kupie testy na PH/KH/GH ?

Nie bo zwariuje.
  • rmboss
  • Zablokowany
Ostatnio zmieniany: 05/08/2011 21:56 przez rmboss.

Odp:W jaki sposob podniesc PH 05/08/2011 21:57 #38485

Żadnej wyraźnej reakcji podłoża z octem. To dobrze,czy źle?
  • Miniv
  • Użytkownik

Odp:W jaki sposob podniesc PH 05/08/2011 21:59 #38486

Miniv napisał:

Dobrze, jezli chodzi o problem Twojego typu. Bylo osuszone ? To tez wazne. Woda moze tam przygasic reakcje. Wysyp te 3 lychy na papier - gazete - osusz suszarka do wlosow - tym razem calkiem, zeby potwierdzic wynik.

Sproboj jeszcze raz.

Ciagle nie piszesz skad masz podloze ? Ciagle nie piszesz ile masz roslin ?

Rafal
  • rmboss
  • Zablokowany

Odp:W jaki sposob podniesc PH 05/08/2011 22:08 #38487

Był suchy,bo wcześniej trochę wyciągnąłem przy podmianie. Piach mam ze sklepu zoo, nie pamiętam już,jakiej firmy,bo kupiony był za czasów pawic.Roślin mam ok.15 sztuk,nie znam się na florze, głównie trawy,ale dość słabo się przyjmują,bo nie stosuję nawozów ani podłoża dla roślin,sam piach.

Edit:po ostatniej podmianie PH spadło do 7,6, zobaczymy jutro.
  • Miniv
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 05/08/2011 22:10 przez Miniv.

Odp:W jaki sposob podniesc PH 05/08/2011 22:10 #38488

Miniv napisał:

A jest jakakolwiek reakcja? Nawet nieliczne bąbelki? Nie trzeba suszyć, ocet rozcieńczy się znikomo i nie wpłynie to na reakcję. Nie spodziewaj się też specjalnej piany i buzowania jakby kreta w odpływ wrzucił... Reakcja jest słaba, bo ocet jest słabym roztworem kwasu.
  • kamyllo2
  • Moderator

Odp:W jaki sposob podniesc PH 05/08/2011 22:16 #38489

kamyllo2 napisał:
Miniv napisał:

Reakcja jest słaba, bo ocet jest słabym roztworem kwasu.

To kiedy w piasku bedzie woda bedzie jeszcze slabsza zgadza sie Kamil ? Nie chodzi tu o to ze woda go rozcienczy mocno ale o to ze jak szukasz malej reakcji to woda jest tu zbedna zgadza sie ?

Mam racje Kamil ?

Rafal
  • rmboss
  • Zablokowany

Odp:W jaki sposob podniesc PH 05/08/2011 22:24 #38491

Jak dasz kroplę octu na wiadro mokrego żwiru, to może będzie istotne. Jeżeli np łyżeczkę piasku, mokrego wrzucisz do literatki nalejesz tam powiedzmy 50 ml octu, to wpływ będzie bez znaczenia. Ważniejsze jest to, by widzieć bąbelki wędrujące w górę. Dlatego lepiej mieć naczynko wysokie (nie płaskie) i przezroczyste. Prościej: kieliszek - w 1/3 piasek (mokry/suchy - bez znaczenia, tyle, że przy suchym może mylić odrywanie się powietrza od namakającego octem piasku, nie CO2), reszta do pełna - ocet. Wszystko się rozjaśni.
  • kamyllo2
  • Moderator
Ostatnio zmieniany: 05/08/2011 22:25 przez kamyllo2.

Odp:W jaki sposob podniesc PH 05/08/2011 22:26 #38492

Nie,nic,żadnej reakcji,bąbelków,piany.Nawet zmętnienia octu.
Kurcze,ja brudziłem ręce w szkole chemią analityczną,a najmniej pamiętam

Dla spokoju sumienia zrobię to jutro ponownie,wg wyraźnego przepisu Kamila,dziś już nie,bo skończył mi się ocet....
  • Miniv
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 05/08/2011 22:29 przez Miniv.

Odp:W jaki sposob podniesc PH 05/08/2011 22:30 #38493

Miniv napisał:
Nie,nic,żadnej reakcji,bąbelków,piany.Nawet zmętnienia octu.
Kurcze,ja brudziłem ręce w szkole chemią analityczną,a najmniej pamiętam

Widzisz ja z chemi mialem 3 jke ale mimo to powtorze ze woda ma wielki wplyw na reakcje octu z tym czego szukamy w piasku. To moje zdanie. Kamil jest chyba w tej dziedzinie lepiej obeznany.

Jezeli reakcji 0 trzeba szukac przyczyny gdzie indziej.

Kiedy wlozyles zeolit ?

Rafal
  • rmboss
  • Zablokowany

Odp:W jaki sposob podniesc PH 05/08/2011 22:32 #38494

Zeolit był w kuble od 4 miesięcy,działał bez zarzutu. Czyżby nagle się zesrał i spsuł mi wodę?
  • Miniv
  • Użytkownik
Wygenerowano w 0.26 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.