poniedziałek, sierpień 19, 2019
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

W jaki sposob podniesc PH
(1 przeglądających) (1) Gość

TEMAT: W jaki sposob podniesc PH

Odp:W jaki sposob podniesc PH 05/08/2011 22:39 #38495

Miniv napisał:
Zeolit był w kuble od 4 miesięcy,działał bez zarzutu. Czyżby nagle się zesrał i spsuł mi wodę?

Nie wiem ale wiem ze nie powinien byc tam za dlugo, choc mam go baaaaaaaaaaaaardzo dlugo. Wegiel masz ?

Jest problem zeby ten zbiornik od nowa zalozyc ?

Ratowanie takiej sytuacji chemia jest jak dla mnie bez sensu...

Rafal
  • rmboss
  • Zablokowany

Odp:W jaki sposob podniesc PH 05/08/2011 23:01 #38496

Mam węgiel gdzies w zapasach,ale nie korzystam z tego chętnie. Restart zbiornika? Mam zapasowe 60 litrów, mogę przerzucić, ale przy 5 kirysach, 5 kakadu i dwóch zbrojnikach po 15cm każdy może być ciasno... Dobra,Panowie Rafał i Kamil (i Carlos) , bardzo dziękuję za pomoc, dziś spadam, dam znać jutro,jak sytuacja.
  • Miniv
  • Użytkownik

Odp:W jaki sposob podniesc PH 06/08/2011 06:43 #38499

zona,dziewczyna,kochanka moze Ci cos tam podrzuca bo akwa sie wiecej interesujesz ?
bo dla mnie to jakies ufo jest jak czytam ten watek
  • marc_in
  • Użytkownik

Odp:W jaki sposob podniesc PH 06/08/2011 10:55 #38505

marc_in napisał:
zona,dziewczyna,kochanka moze Ci cos tam podrzuca bo akwa sie wiecej interesujesz ?
bo dla mnie to jakies ufo jest jak czytam ten watek

Nie zakładałem baniaka po to,żeby się kisiło w kącie,raczej się interesuję,co tam się dzieje,tak samo,jak moja kobieta.I nie wypowiadam się na forum bez potrzeby,szukam zwyczajnie pomocy. Popraw nas,jeśli piszemy bzdury, tylko niech to będzie konstruktywna krytyka,a nie wykrywanie absurdów. Śmiało,podziel się przemyśleniami.
Tu masz forum o Ufo - www.ufo.pun.pl/
i pamiętaj - Truth is out there.

Dziś PH 7,4
  • Miniv
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 06/08/2011 10:58 przez Miniv.

Odp:W jaki sposob podniesc PH 06/08/2011 12:52 #38518

Mniv napisał:
A ja,dodatkowo żeby pozbyć się kilogramów chloru w tej
wodzie,leję AquaSafe Tetry. Czy od tego nadmiernego uzdatniania mogło tak skoczyć PH?

Zawsze dawkuj tak samo , nigdy nie zwiększaj zalecanej dawki przez producenta.
To też może zdestabilizować PH.... , nie wiem ,czy wiedziałeś ???
Taka praktyczna wskazówka na przyszłość.
A inna sprawa , że i Aqua safe mogło Ci pomóc w dokończeniu żywota twoich stworzeń.
  • Rysiek
  • Użytkownik
Pozdrawiam
Paweł rysiek Rycharski

youtu.be/QZ9rgR5PpRM
Ostatnio zmieniany: 06/08/2011 12:53 przez Rysiek.

Odp:W jaki sposob podniesc PH 07/08/2011 19:04 #38545

rmboss napisał:
.... Widzisz ja z chemi mialem 3 jke ale mimo to powtorze ze woda ma wielki wplyw na reakcje octu z tym czego szukamy w piasku. To moje zdanie. Kamil jest chyba w tej dziedzinie lepiej obeznany....

Ja z chemii nigdy nie miałem niżej niż 4,5. I nadal twierdzę, że woda nie ma TU wielkiego wpływu. Nawet znikomy.
Ocet jest bodajże 10% roztworem kwasu octowego. Znaczy to tyle, że w 10 ml octu jest 1 g (+/- 1ml) kwasu octowego. Wykorzystując np 2 ml piasku, mokrego mamy w nim myślę poniżej 0,5 ml wody. Te maksymalnie pół mililitra wody spowoduje, że roztwór zrobi się około 9,5%. Wciąż będzie na tyle stężony, że pokaże co ma pokazać w reakcji z węglanem wapnia. Więc mam rację. Ciężko dyskutować z liczbami.

rmboss napisał:
... Jezeli reakcji 0 trzeba szukac przyczyny gdzie indziej....

Słusznie.
Ale z tym restartem bym zdecydowanie poczekał. To można zrobić zawsze. Skoro pH spadło, to właściwie nie ma co szukać. Prawdopodobnie coś z wodą wlałeś. Wodociągi nierzadko "poprawiają" jakość wody. Dla ludzi ok, ale dla ryb nieco mogą zaszkodzić.
  • kamyllo2
  • Moderator
Ostatnio zmieniany: 07/08/2011 19:06 przez kamyllo2.

Odp:W jaki sposob podniesc PH 17/08/2011 22:52 #38765

Zastanawia mnie czy lawa (skala) ma jakies wlasciwosci zakwaszania wody.
Gdzies kiedys czytalem ze lawa zakwasza wode i moze to jest powodem spadku PH w moim akwa.
Chyba jednak jeszcze dokupie skali wapiennej ph nadal spada.
Taka moja osobista obserwacja przy PH okolo 8 jest wszystko pieknie a wczoraj sprawdzalemi PH i mialem 6,5 (rybki znowu szalaly)
Carlos.
  • Carlos
  • Użytkownik

Odp:W jaki sposob podniesc PH 17/08/2011 23:25 #38766

Wcześniej ta skałka wapienna podziałała... Może wyciągnij ją z wody, wrzuć pod kran i wyszoruj szczotką. Możliwe, że osadził się film bakteryjny, który nie dopuszcza wody i skałka "nie działa" . Próbowałeś?
  • kamyllo2
  • Moderator

Odp:W jaki sposob podniesc PH 17/08/2011 23:38 #38767

Lawa nie zakwasza wody. To, co czytałeś o kwaśnych skałach myślę, że nie oznacza tego, co Ci się wydawało, że oznacza.
Skały magmowe są dzielone na kwaśne, obojętne i zasadowe, ale podział ten oznacza zawartość w skale krzemionki (im jej więcej tym skała bardziej kwaśna).
Czyli im więcej kwarcu tym skała nazywana jest bardziej kwaśną, a wszyscy wiemy, że kwarc się w wodzie nie rozpuszcza. Jeśli doszukiwać się takich działań to prędzej skał zasadowych o zatwardzenie wody jak coś się tam rozpuści.
  • krzyś
  • Użytkownik

Odp:W jaki sposob podniesc PH 18/08/2011 13:14 #38769

Carlos napisał:

Taka moja osobista obserwacja przy PH okolo 8 jest wszystko pieknie a wczoraj sprawdzalemi PH i mialem 6,5 (rybki znowu szalaly)
Na 99% jest to o , czym pisaliśmy z Kamilem2 , chodzi zapewne o hodowle pokoleniową.

Kamil to wtedy bardziej rozpisał , ale....
Ryby które masz akurat Ty Carlos być może , hmm nawet więcej niż być może.
Nie znają co to PH 6.5 -6 ???
Trzymane są od kilku pokoleń , kilkunastu pokoleń w takiej wodzie jaką ma większość akwarystów , czyli 7.5 > 8 itd.
Pytanie pada jaki jest czas adaptacji ??? , czy też zmian powodujących dostosowanie się do nowych warunków i bez problemowe wydanie potomstwa na świat. Nie wiadomo mi jakich parametrów fizyko-chemicznych wody potrzebowała I para rodzicielska Astronotus ocellatus. Zapewne zabiegi były czynione , aby to wodę dostosować bardziej do naturalnej. Teraz w zasadzie nie robisz nic.
Wiadomo mi o przygotowaniu parametrów wody przynajmniej na przykładzie Paletek z odłowu , czy też F1 , a rybach trzymanych od kilkunastu pokoleń w akwariach.
Odłów nie jest łatwą sprawą , nawet ciężką. Reszta pokoleń wieloletnich , jest dużo bardziej elastyczna w prowadzeniu niż ryby z naturalnych siedlisk.
Pawiooka i Paletka również jest dobitnym przykładem ryby żyjącej od pokoleń u akwarystów ma dobre 50-60 lat. Nie piszę tu o przypadkach chowu dla celów naukowych , bo takowe były wcześniej , ale "komercyjnej inwazji" tych ryb.
  • Rysiek
  • Użytkownik
Pozdrawiam
Paweł rysiek Rycharski

youtu.be/QZ9rgR5PpRM
Wygenerowano w 0.27 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.