poniedziałek, czerwiec 17, 2019
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Problem z bardzo niskim Ph...pomocy
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Problem z bardzo niskim Ph...pomocy

Odp: Problem z bardzo niskim Ph...pomocy 28/02/2012 20:12 #44671

Ajting napisał:
No nic , ciul....RESTART;/

Podmieniać i dbać o higienę zbiornika bardziej Na co restart

Rafal napisał:

Przemek - a jak inaczej soda ma podnieść pH, jak nie przez podwyższenie twardości węglanowej? Te dwa parametry są ze sobą nierozerwalnie połączone.

Rafał

Rafał soda nie wpływa na twardości wody Dlatego przy jej stosowaniu pH bardzo szybko wróci do pierwotnego poziomu Sprawdz
Ostatnio zmieniany: 28/02/2012 20:22 przez Przemek Wieczorek.

Odp: Problem z bardzo niskim Ph...pomocy 28/02/2012 20:31 #44673

Przemek Wieczorek napisał:
Rafał soda nie wpływa na twardości wody Dlatego przy jej stosowaniu pH bardzo szybko wróci do pierwotnego poziomu Sprawdz

Chyba nawet nie muszę sprawdzać - popełniłem błąd myślowy - soda to węglan sodu, na bufor węglanu wapnia wpływ ma raczej niewielki. Zwracam honor.

Natomiast ciągle nie rozumiem, jak pH spadło aż tak bardzo - jedyny przychodzący mi do głowy powód to azotowa gnojówka w akwarium?

Rafał
  • Rafal
  • Administrator

Odp: Problem z bardzo niskim Ph...pomocy 28/02/2012 20:41 #44675

Czyli niepodmienianie wody - stąd najpierw pytałem o obsadę i podmianki bo nic innego tu nie przychodzi na myśl.
  • corleone
  • Użytkownik (2 ostrz.)
  • MJ

Odp: Problem z bardzo niskim Ph...pomocy 29/02/2012 14:53 #44695

Przemek Wieczorek napisał:
Rysiek napisał:
Zakładam , że testy są w porządku.

A co do podniesienia Kh buforu wody można użyć sody oczyszczonej.
Około 30g na każde 100 litrów wody.

Rysiu Ty stary wyjadaczu
happycrash-20120229.gif
i nie wiesz ze soda podnosi tylko pH

Podnosi , podnosi , ale też masz rację nie wpływa na twardość ogólną ,w której są mierzone wszystkie sole dwu wartościowe. Ja pisałem o buforze i miałem tu na myśli twardość węglanową czyli KH.
U siebie praktykowałem to dość często jak miałem biotop z rybami z Tanganiki.

Zresztą może dla przypomnienia.Tekst Łukasz Kaczmarek Magazyn Aqua Forum nr3/2002

"Wielu akwarystów do modyfikacji twardości wody stosuje sodę oczyszczoną, czyli wodorowęglan sodu (NaHCO3 – nie należy mylić z sodą, czyli Na2CO3). Ta dobrze rozpuszczalna sól jest źródłem anionów wodorowęglanowych. Jej dodatek nie zmienia twardości ogólnej ponieważ nie dostarcza kationów metali ją powodujących. Następuje jednak zmiana proporcji między twardością węglanową a niewęglanową. Często wzrost twardości węglanowej jest tak duży, że testy akwarystyczne wykażą Tww>Two, co będzie oczywiście nieprawdą – przyczynę tego zjawiska starałem się wyjaśnić w I części artykułu. Dodawanie sody oczyszczonej podnosi udział twardości węglanowej w twardości ogólnej, co ma niewątpliwie ogromne znaczenie zwłaszcza dla stabilności i wysokości innego ważnego parametru: pH."

P.S Ogólny stan jeżeli mogę radzić dobrze , należy potraktować podmianami wody np.20% dziennie. Skoro woda w kranie ma ph 7.5
Nie było przypadkiem za dużo mięcha podawane.Twoje ph 4 to istna coca-cola
  • Rysiek
  • Użytkownik
Pozdrawiam
Paweł rysiek Rycharski

youtu.be/QZ9rgR5PpRM
Ostatnio zmieniany: 29/02/2012 14:56 przez Rysiek.

Odp: Problem z bardzo niskim Ph...pomocy 29/02/2012 15:22 #44696

Tak jak pisałem, mam akwarium 250l, zalane na jakieś 220l. Codziennie podmieniam ok. 10l, (w soboty troche więcej) czyli w skali tygodnia jakieś 100l...a mięsem nie karmie wogóle. Akwarium stoi puste, tzn. Bez ryb a ph dalej do bani....czy powinienem wyczyścić filtr zewnętrzny, czy to coś da czy tylko pogorszy sytuacje...?
  • Ajting
  • Użytkownik

Odp: Problem z bardzo niskim Ph...pomocy 29/02/2012 15:24 #44697

Jeszcze dodam że sprzątam po rybach codziennie, dokładnie i skrupulatnie....
  • Ajting
  • Użytkownik

Odp: Problem z bardzo niskim Ph...pomocy 29/02/2012 16:01 #44698

Nie wiem czy to ma znaczenie ale jak w 240l podmienialem wodę wiaderko dziennie z dokładnym odmulaniem to i tak testy pokazywały dużo za duże no3 - testy akwarystyczne nie mają takiej skali - wystarczyło dołożyć do tego jedną podmianke 50% w tygodniu to no3 już dało się w granicach 50, czasem więcej utrzymać ale to i tak za dużo.

Przypomnij mi masz piasek czy zwirek?
  • corleone
  • Użytkownik (2 ostrz.)
  • MJ

Odp: Problem z bardzo niskim Ph...pomocy 29/02/2012 19:29 #44700

Skoro podmiany wody są regularne , a z kranu leci woda o odczynie PH 7.5 mierzone 7.5
Wierząc twoim słowom....cyt."Jeszcze dodam że sprzątam po rybach codziennie, dokładnie i skrupulatnie...." To cała sytuacja jest dla mnie......nie wiem wymiękam.

Zostało jeszcze jedno zmierzyć twardość wody z kranu. Nalegam......, bo skoro twardość wody tz.węglanowa odpowiadająca za wodorowęglany i bufor ph. A jest niskie to sprawa jest jasna jak dla mnie. Beż twardości z wodą robisz co chcesz i zarazem jest podatna na wszystko.
  • Rysiek
  • Użytkownik
Pozdrawiam
Paweł rysiek Rycharski

youtu.be/QZ9rgR5PpRM
Ostatnio zmieniany: 29/02/2012 19:40 przez Rysiek.

Odp: Problem z bardzo niskim Ph...pomocy 29/02/2012 21:41 #44705

Panowie ale nadal nie wiem czy przyczyną niskiego ph może być zaleganie jakiegoś syfu w filtrze zewnętrznym? Czy powinienem go wyczyścić i postawić na nowo, czy nie potrzebnie idę w tym kierunku...? Bo poważnie wodę podmieniam codziennie, odmulam również codziennie a czasem nawet rano i wieczorem...ogólnie dbam o czystość, nie karmie mięsem tylko suchym....mam trzy korzenie jeden wapień....a wodę krysztalik...

Czy wyczyścić filtr?
  • Ajting
  • Użytkownik

Odp: Problem z bardzo niskim Ph...pomocy 29/02/2012 21:53 #44706

A podłoże to???
  • corleone
  • Użytkownik (2 ostrz.)
  • MJ
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Wygenerowano w 0.21 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.