niedziela, grudzień 15, 2019
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Odczyt no3
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Odczyt no3

Odczyt no3 26/02/2013 20:19 #47581

Proszę o naprowadzenie mnie jak dobrze zrobić rozcieńczenie tego testu.Mam do zrobionego testu dolać taką samą ilość wody czy od razu dać 10ml i postępować według instrukcji,a może to 5ml podzielić po równo z wodą demineralizowaną i odczytać wynik?Mam nadzieję,że wiecie o co mi chodzi.Ten test to zoolek i mam mały problem z barwą skali między 20 a 80.Dzięki tym co zechcą mnie oświecić.
  • czamasia
  • Użytkownik

Odp: Odczyt no3 26/02/2013 21:18 #47583

Musisz mieć roztwór rozcieńczony do badania.
Potrzeba 5ml wody do zbadania, tak?
Stwórz te 5 ml z 2,5 ml wody z akwarium i 2,5 ml czystej wody (0 NO3 !)
Te 5 ml zbadaj (jak każe instrukcja - 7 kropelek, szpatułka, 7 kropelek...), jakby to była sama woda z akwarium.
Wynik pomnóż przez 2. Wyjdzie 15, masz 30. Jasne?

Gdyby nadal wyszło mało czytelnie, rozcieńczaj dalej.
Np 1 ml wody z akwarium, plus 4 ml czystej wody, co da ci 5 ml do zbadania. Badaj, czytaj i mnóż wynik przez 5. Wyjdzie ci 10, masz 50.

Test na prawdę ma gdzieś, jaką wodę bada . Można go oszukać
  • kamyllo2
  • Moderator

Odp: Odczyt no3 27/02/2013 14:46 #47586

Prosto i na temat,dzięki za rozjaśnienie mi umysłu
  • czamasia
  • Użytkownik
  • Strona:
  • 1
Wygenerowano w 0.16 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.