piątek, listopad 24, 2017
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Przywry skrzelowe
(1 przeglądających) (1) Gość

TEMAT: Przywry skrzelowe

Odp:Przywry skrzelowe 20/06/2009 15:38 #22331

jak tylko łaskawie wyłoni się zza roślin postaram się zrobić mu zdjęcie i wysłać jak najszybciej bo na razie mam tylko dość niewyraźne ale mam nadzieję że uda mi się zrobić lepsze
  • drako
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 20/06/2009 15:43 przez drako.

Odp:Przywry skrzelowe 22/09/2009 18:56 #24151

Witam
Jedna z moich pawiookich oddycha przez jedno skrzelo... Widać że schudła, nie bardzo je pokarm jak nie wcale...
Sam oddech w normie- płytki. Nie wspomaga się otworem gębowym..

Czy to przywra?????

help!

Odp:Przywry skrzelowe 22/09/2009 20:15 #24153

blind_guardianl napisał:
Witam
Jedna z moich pawiookich oddycha przez jedno skrzelo... Widać że schudła, nie bardzo je pokarm jak nie wcale...
Sam oddech w normie- płytki. Nie wspomaga się otworem gębowym..

Czy to przywra?????

help!

Nic nie wiemy o zbiorniku, rybie, obsadzie, warunkach. To mogą być przywry, ale może być też wszystko inne, również najbardziej prozaiczne jak zatrucie produktami przemiany materii.

Marek
  • King
  • Moderator

Odp:Przywry skrzelowe 22/09/2009 20:49 #24155

Może masz możliwość nagrania filmiku jak oddycha? to pomoże w ustaleniu czy to aby na pewno robactwo. Plus oczywiście wszystko o czym pisał King.
  • Flex
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 22/09/2009 20:51 przez Flex.

Odp:Przywry skrzelowe 23/09/2009 07:30 #24158

Witajcie!
Serdeczne dzięki za zainteresowanie tematem...

Dzisiaj nagram film.

Dodam tylko co zauważyłem jeszcze:

Mam wrażenie, że ma zaburzenia równowagi. Pływa spokojnie, ale jak się zbliża do przeszkody to lekko się od niej odbija. Reaguje na bodźce zewnętrzne. Próbuję ją dotknąć - reaguje. Zbliżam do niej skrobaczkę do szyb to widzę, że widzi i odpływa od niej.

Obsada rośliny:
Amazonka
Nurzaniec śrubowy

Mam dwie pawiookie po 20cm. Z drugą wszystko jest w porządku.
Niedawno zmieniałem zbiornik- jakiś miesiąc temu. Wpuszczałem ryby do akwarium po około miesiącu po pełnym urządzeniu zbiornika.

Dekoracje: 3 korzenie, kamienie
Akwarium 240 litrów, filtr kubełkowy NCF 1000- wkłady: węgiel, gąbki, ceramika.

Temperatura 24stC
Parametrów wody nie mierzyłem jeszcze na tą chwilę.

pozdrawiam i dzięki raz jeszcze !
Ostatnio zmieniany: 23/09/2009 07:36 przez blind_guardianl.

Odp:Przywry skrzelowe 23/09/2009 09:03 #24160

Miesiąc pusto i potem dwie ryby po 20 cm. Mi to pasuje do niestabilnej biologii.
Poczytaj tu:
>>>
www.pawiookie.pl/fireboard/artykuly-wers...ami-azotu-u-ryb.html

Węgiel jest zbędny w filtrze. Przydaje się tylko do usuwania pozostałości leków z wody, ale na krótko.
Jak często podmieniasz wodę? Podmień 50% i zobacz czy się coś poprawi. Zrób testy NH3, NO2 i NO3.
  • kamyllo2
  • Moderator

Odp:Przywry skrzelowe 23/09/2009 10:59 #24167

Witam
No mam jeszcze gibicepsa 20cm glonojada 8 cm suma 12cm

OK zrobię testy.

Wodę podmieniałem 2 razy od momentu w któym są w zniorniku jakiś 1,5msc po
okolo 30%
pzdr

Odp:Przywry skrzelowe 23/09/2009 11:53 #24168

blind_guardianl napisał:
Witam
No mam jeszcze gibicepsa 20cm glonojada 8 cm suma 12cm

Spora obsada, akwarium maluście, ryby duże.

blind_guardianl napisał:

Wodę podmieniałem 2 razy od momentu w któym są w zniorniku jakiś 1,5msc po
okolo 30%

I niewielkie podmiany. Prawie na pewno podtrucie ryb jest przyczyna problemów. Podmień 50% wody, napowietrzanie na maksa, jutro jeszcze raz 50% podmiana i powinno się poprawić. Konieczna jest redukcja obsady do: maksymalnie 1 pary pawiookich.
Potem podmiany raz w tygodniu 50% albo, co byłoby jeszcze lepsze 2 razy w tygodniu po 30 %. Jeżeli w kranie nie ma Azotanów, to taki system opieki nad akwarium to powinien zaowocować poprawą zdrowia ryb na stałe. Przeczytaj Kamila artykół, do którego link Ci podłączył.

Marek
  • King
  • Moderator

Odp:Przywry skrzelowe 23/09/2009 12:05 #24170

Oczywiście, dostosuję się do Twoich porad.

dzięki za info

podeślę tylko wyniki pomiarów wody

pozdrawiam
Arek

PS. Czy w takiej sytuacji podmiana wody i redukcja obsady wystarczy? Co z tą pawiooką? Potrzebuję kupić jakiś lek? mam FMC...
Ostatnio zmieniany: 23/09/2009 12:07 przez blind_guardianl.

Odp:Przywry skrzelowe 23/09/2009 15:20 #24174

Z lekami się wstrzymaj, jak nie będzie poprawy po odświeżeniu wody to będziemy się martwić o kuracje, ewentualnie jakby sytuacja z rybą się dramatycznie pogorszyła to daj znać. FMC jeśli to przywry to nie wiele wskóra.
  • Flex
  • Użytkownik
Wygenerowano w 0.20 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.