czwartek, marzec 30, 2017
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Przywry skrzelowe
(1 przeglądających) (1) Gość

TEMAT: Przywry skrzelowe

Odp:Przywry skrzelowe 23/09/2009 20:00 #24183

Witam
Zauważyłem, że dzisiaj oddycha normalnie poprzez dwa skrzela.
Ale jest coś jeszcze: coś nie tak jest z jej oczami. Stały się wyraźnie mętniejsze i w samym środku, w źrenicy ma jakię białe mętne plamki.....
Dalej niestety nic nie je praktycznie...

Oczy są wyraźnie inne niż u drugiej zdrowej ryby...

pozdrawiam

Odp:Przywry skrzelowe 23/09/2009 21:03 #24186

blind_guardianl napisał:

Ale jest coś jeszcze: coś nie tak jest z jej oczami. Stały się wyraźnie mętniejsze i w samym środku, w źrenicy ma jakię białe mętne plamki.....
Dalej niestety nic nie je praktycznie...

Oczy są wyraźnie inne niż u drugiej zdrowej ryby...

Podmieniłeś połowę wody? Jakie masz podłoże w tym zbiorniku? Jeżeli żwir, to czy odmuliłeś go dokładnie przy podmianie? Nie masz tam czasem tła strukturalnego wewnętrznego? Filtr chodzi? Jaką masz tam filtrację? Sprawdź pilnie poziom amoniaku! I podaj wynik! Pilnie! Bo może być konieczna natychmiastowa podmiana. Nadmiarowe ryby jutro we wiadro i do sklepu.

Marek
  • King
  • Moderator

Odp:Przywry skrzelowe 24/09/2009 07:14 #24193

woda podmieniona 50%
podłoże odmulone
filtracja: filtr kubełkowy NCF 1000. chodzi na maxa.
tło zwykłe mam, naklejane na szybę

pozdro

Odp:Przywry skrzelowe 24/09/2009 09:38 #24194

Wygląda ok. Jeżeli wewnątrz gałki ocznej nic się nie rusza, to objaw, który opisujesz daje nagła zmiana parametrów, zakwaszenie, lub amoniak.

Dalej bez parametrów wody nie pójdziemy.

Marek
  • King
  • Moderator

Odp:Przywry skrzelowe 09/07/2011 13:41 #37409

Odnośnie dactylogyrusa oraz tetraonchus Ja osobiście nie znam człowieka któremu udało by się wyeliminować tego pasożyta dokumentnie
Na nic się zdały konsultacje z ichtiopatologami Nawet profesor Antychowicz rozkłada ręce
Jego zdanie można się pozbyć robala tylko w sposób następujący -''gubienia robali czyli Przerzucania ryb i dezynfekcji nazat zbiorników
Stosowałem przeróżne kombinacje leków Efekt był ale zawsze na jakiś czas Może jeszcze kiedyś spróbuję z formaliną

Choć nie łącze z nadziei z aldehydem ponieważ pewien ichtiolog kąpał swoje ryby co dzienie przez okres 3o dni Pomimo tego robal i tak odbudawał po czasie swoją populację
A jest to człowiek wysoce świadomy jesli chodzi o etiologie dactylogyrozy jak i tetraonchozy I nie można mu zarzucić że sam nie świadomie spowodował remisję

pozdrawiam
Ostatnio zmieniany: 09/07/2011 13:42 przez Przemek Wieczorek.

Odp:Przywry skrzelowe 09/07/2011 14:36 #37412

Bo - imo - nieporozumieniem jest próba eliminacji wszystkiego, co się rusza w akwarium poza rybami. Wśród dyskowców jakiś czas pływałem, natomiast presja na forach na eksterminację z akwarium wszystkiego oprócz dysków skutecznie mnie z tego towarzystwa wygoniła.

Osobiście najlepsze wyniki uzyskałem po prostu w bardzo kwaśnej wodzie - pH rzędu 4,5 - gdzie większość robactwa prawdopodobnie zdychało. Tyle że podejście do ryb mam kliniczne - dobre przyrosty, żywotność, brak makroskopowych oznak choroby odstręczają mnie od szukania pasożytów. Tym bardziej, jak za rozpoznanie ich pod mikroskopem brali się amatorzy i od czci i wiary odsądzali typowych detrytusożerców.

Rafał
  • Rafal
  • Administrator

Odp:Przywry skrzelowe 09/07/2011 15:25 #37420

Rafał masz rację Ale z drugiej strony takiego dactyla, nie można rozpatrywać w kategoriach flory bakteryjnej organizmu (nieszkodliwe)

Pasożyt ten dokucza rybie i to bardzo (niszczy blaszki skrzelowe,w ten sposób toruje drogę następnym patogenom Zwłaszcza w akwarium Larwy dactyla mają istne eldorado Spowodowane zagęszczeniem ryb Nie możemy się porównywać do natury gdzie na rybę przypada kilka tysięcy litrów wody
W takim środowisku ryba sobie poradzi bo ilość robactwa jest kontrolowana przez inne czynniki

W akwarium jest niestety inaczej
Ostatnio zmieniany: 09/07/2011 15:25 przez Przemek Wieczorek.

Odp:Przywry skrzelowe 09/07/2011 18:27 #37434

To ,ile wody przypada na rybę ma pośrednie znaczenie.
Od samych narodzin żywy (akurat tu ryba) organizm ma przede wszystkim dużo bardziej wyczulony system immunologiczny.I to w zasadzie jest na pierwszym miejscu.
  • Rysiek
  • Użytkownik
Pozdrawiam
Paweł rysiek Rycharski

youtu.be/QZ9rgR5PpRM

Odp:Przywry skrzelowe 09/07/2011 18:32 #37436

Rysiek napisał:
To ,ile wody przypada na rybę ma pośrednie znaczenie.
Od samych narodzin żywy (akurat tu ryba) organizm ma przede wszystkim dużo bardziej wyczulony system immunologiczny.I to w zasadzie jest na pierwszym miejscu.

Mylisz się Ma to własanie ogromne znaczenie dla ryby A własciwie na formy potomnych pasożytów które w naturze mają o wiele mniejsze szanse by dopaść rybę - posiąść żywiciela

Stąd opinia nie wiesz co jest rybie podmien większą ilość wody a zobaczysz poprawę I ja sam wielokrotnie tego doświadczyłem I nie chodzi tu o związki przemiany materii
A po przez podmiany wody wydalamy z zbiornika Formy pasożytnicze i inne organizmy Oczywiście nie można tutaj mówić że tak praktyka dział w przypadku wszystkich robali Jednak w większości metoda ta czyni cuda

Stąd między innymi na hodowlach stosuje się olbrzymie podmiany wody Robal nie ma szans namnożyć się w sposób tak liczy aby zagroził rybie
Ostatnio zmieniany: 09/07/2011 18:38 przez Przemek Wieczorek.

Odp:Przywry skrzelowe 09/07/2011 18:35 #37438

Powiedzcie mi skad biora sie takie pasozyty ? Mam akwarium z pawimi okolo roku, predzej kilka miesiecy rozne ryby, wtedy 10 lat predzej roznego rodzaju ryby, nawet gebacze Kiedys nawet przystosowalem molinezje do morskiej wody ale tak dla nauki to bylo

I nigdy nie mialem problemu z zadna choroba, oprocz ospy przez swoja glupote.

Czy to jest tak ze gdzies tam sie cisnie w akwarium i czeka na odpowiednia chwile ?

Czy tak ze wlasciciel/opiekun robi jakies zasadnicze bledy ?

Rafal
  • rmboss
  • Zablokowany
Wygenerowano w 0.20 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.