sobota, grudzień 07, 2019
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Dziwne oczy....
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Dziwne oczy....

Dziwne oczy.... 25/05/2010 08:05 #27518

Witam wszystkich forumowiczów.
Jak wskazałem w temacie moja pawica ma dziwne ozy i sprawi wrażenie jakby była ślepa... W ogóle nie je i jest jakby mało aktywna kiedy podejdę do zbiornika a przecież zawsze była żywiołowa...
Proszę doradźcie mi co może powodować taki jej stan i jak temu zaradzić???? Załączam dwie słabe fotki ale widać na nich że środek oka jest jakby matowy i pomarańczowy... Proszę o Szybką pomoc..

Pozdrawiam Daniel...
20100525.jpg
  • leny996
  • Użytkownik

Odp:Dziwne oczy.... 25/05/2010 09:55 #27519

Fotki niestety nic nie mówią.

Ale, objawy przez Ciebie opisywane (zmętnienie oka, ospałość) są podstawowymi symptomami zatrucia związkami azot.
Tu czytaj:
pawiookie.pl/index.php?option=com_kunena...atid=30&id=16138

Marek
  • King
  • Moderator

Odp:Dziwne oczy.... 25/05/2010 19:41 #27528

Azotany mam w porządku, kontroluję je.... Sęk w tym że środek oczu zrobił się pomarańczowy i daje się zauważyć że ryba nie widzi. Może ktoś miał taki problem i wie czy i jak można ja z tego ratować ... załączę drugie zdjęcie...
20100525001.jpg
  • leny996
  • Użytkownik

Odp:Dziwne oczy.... 26/05/2010 07:16 #27533

Obawiam się, że temu nie zaradzisz. Pomarańczowa kulka wygląda na zupełnie nieprzejrzystą soczewkę (zaćma), do tego w oku jest jeszcze w jednym z najniższych punktów rąbek w podobnym kolorze - ropa? Od kiedy tak ma?

Rafał
  • Rafal
  • Administrator

Odp:Dziwne oczy.... 26/05/2010 08:57 #27534

Taki stan oczu ma jakieś dwa dni... ale zaczęło jej się tak robić gdzieś tydzień temu... Jak teraz włączyłem światło po nocy to mam ważenie jakby oczy jej troszkę ściemniały...
Rafał, masz może jakiś pomysł jak leczyć te twoje przypuszczenia????
  • leny996
  • Użytkownik

Odp:Dziwne oczy.... 30/05/2010 09:39 #27589

Witam!
Jedna z moich ryb tak miała na jednym oku,podałem baktpur(w tabletkach miałem i mam nadzieje za nazwę dobrze napisałem,chodzi mi o ten zakazany w Polsce lek)po kuracji ryba zaczęła jeść ale nie widziała na to oko (oko zrobiło się płaskie).Żyła jeszcze ze 3 miesiące z tym.Tylko ja dostałem ten lek dopiero po dwóch tygodniach choroby,i według mnie było już trochę za późno,spróbuj może u Ciebie da się wyleczyć.
Pozdrawiam
Krzysiek
  • dragowki
  • Użytkownik

Odp:Dziwne oczy.... 30/05/2010 10:01 #27590

leny996 napisał:
(...)
Rafał, masz może jakiś pomysł jak leczyć te twoje przypuszczenia????

Moje przypuszczenia są nieuleczalne (w sensie odzyskania wzroku przez rybę). Potencjalna infekcja - antybiotykoterapia, ciężko powiedzieć czym konkretnie, raczej doustnie. Odkażacze imo nie zdadzą tu egzaminu. Spróbowałbym z jakimś ludzkim antybiotykiem, o możliwie szerokim spektrum (amoksycylina z kwasem klawulanowym? cefuroksym? ew. w połączeniu z metronidazolem, by to spektrum jeszcze zwiększyć).

Rafał
  • Rafal
  • Administrator

Odp:Dziwne oczy.... 30/05/2010 21:56 #27604

Próbowałem ją ratować wszelkimi sposobami... Podmiany , sól, preparaty... już nawet oczy jej nabrały normalnego wyglądu... a ryba zrobiła się żywsza i zaczęła nawet na mnie reagować... Poszedłem do pracy... wydzwaniałem do domu po informacje co z nią... było w porządku po czym w przeciągu 2 godzin padła Czy jej poprawa mogła być chwilowym przebłyskiem przed śmiercią... ???

Dziękuje za zainteresowanie tematem i pomoc, mam również nadzieję, że nie będzie mi dana taka kolejna tragedia....

Dziękuje i pozdrawiam Daniel
  • leny996
  • Użytkownik

Odp:Dziwne oczy.... 31/05/2010 00:39 #27606

Pozostaje jeszcze sekcja i - w miarę możliwości - pod mikroskop wycinki. Jeśli czujesz się na siłach - chętnie przeczytam relację. Za wzór może posłużyć sekcja wykonana przez kamyllo2.

Rafał
  • Rafal
  • Administrator
  • Strona:
  • 1
Wygenerowano w 0.23 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.