niedziela, sierpień 18, 2019
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Co nie tak?(Red Tiger)
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Co nie tak?(Red Tiger)

Co nie tak?(Red Tiger) 20/06/2010 13:08 #27895

Witam! Mam problem z moim oskarkiem.... hoduje juz od 6 lat Red Tiger'a. Ostatnio zmieniałem wode jak zwykle nic nowego nie dodałem schematycznie to samo zrobilem. Jednak coraz mniej zaczał jeść a teraz strajkuje od 3 dni. Nigdy mi nie chorował więć nie wiem w ogole co mam zrobić jak go zdjagnozować albo leczyć. Przybrał bardzo mocne barwy przesiaduje na dnie, przy filtrze i napowietrzaczu, wolno i głęboko oddycha. Koło pupy ma coś białego, więc albo nie do końca coś skończył robić albo coś mu tam siedzi. Jak go rusze to swobodnie pływa i na nic groźnego nie wygląda, ale zawsze stał przy szybie i reagował na ludzi w salonie wiec to zachowanie teraz jest nie normalne. Jest sam w akwarium.
Pozdrawiam! Robert

Odp:Co nie tak?(Red Tiger) 20/06/2010 13:57 #27896

Sprawdż i podaj parametry wody w akwarium takie jak: NH3, NO2, NO3.

Marek
  • King
  • Moderator

Odp:Co nie tak?(Red Tiger) 20/06/2010 15:02 #27898

choroba sieroca
  • marc_in
  • Użytkownik

Odp:Co nie tak?(Red Tiger) 20/06/2010 16:32 #27902

Robactwo w kiszkach?
  • tuptus
  • Użytkownik
  • :)

Odp:Co nie tak?(Red Tiger) 20/06/2010 20:07 #27906

Jutro kupię testery do wody. Nie mogłem ich dzisiaj kupić. Jeżeli to jakiś pasożyt w jelitach ryby to jest jakis podstawowy środek na początek do spróbowania?

Odp:Co nie tak?(Red Tiger) 20/06/2010 22:12 #27908

Robsonek napisał:
Jutro kupię testery do wody. Nie mogłem ich dzisiaj kupić. Jeżeli to jakiś pasożyt w jelitach ryby to jest jakis podstawowy środek na początek do spróbowania?

W przypadku problemów z wodą (wysokie azoty) wszelkie środki raczej pogorszą sprawę (wybijając część życia w akwarium i powodując tym samym ich rozkład -> dalszy wzrost produktów przemiany materii). Poczekaj z leczeniem do oznaczenia parametrów wody.

Rafał
  • Rafal
  • Administrator
  • Strona:
  • 1
Wygenerowano w 0.17 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.