piątek, listopad 24, 2017
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Zatrucia związkami azotu u ryb
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Zatrucia związkami azotu u ryb

Zatrucia związkami azotu u ryb 19/12/2010 19:34 #32210

Wątek poświęcony dyskusji nt artykułu Kamila - Zatrucia związkami azotu u ryb - pawiookie.pl/index.php?option=com_conten...d=256&Itemid=525
  • Rafal
  • Administrator
Ostatnio zmieniany: 20/12/2010 15:57 przez Rafal.

Odp:Zatrucia związkami azotu u ryb 12/11/2011 10:52 #41517

hej mam problem moje pawice nie maja apetytu mam 3 "Red Tiger Oscar" mam je od wakacji maja po okolo 15 cm wczesniej jadly jak szalone teraz karmie je raz dziennie i nawet przy tak zadkim karmieniu nie jedza co jest grane,myslalem ze wystapilo zatrucie azotem to tez kupilem mocniejszy filtr podmieniam wode 2 razy w tygodniu i po tych zabiegach wydawalo mi sie ze jest juz ok bo przez chwile wszystko wrucilo do normy jadly mialy apetyt a teraz znowu to samo brak apetytu prosze o rade co mam zrobic
  • Lewy
  • Użytkownik

Odp:Zatrucia związkami azotu u ryb 12/11/2011 10:56 #41518

Pierwsza rzecz to zmierzyć stężenie wspomnianych związków - by potwierdzić/zaprzeczyć temu pomysłowi. Są też tacy, którzy twierdzą, że duża podmiana wody nigdy nie szkodzi (to "nigdy" to trochę za mocno powiedziane) ale imo - jeżeli ryby zachowują się normalnie poza przyjmowaniem pokarmu - to te kilka godzin ich nie zbawi.

Zatem: testy na NH3/NO2/NO3 w dłoń i daj znać ile wyszło.

Rafał
  • Rafal
  • Administrator

Odp:Zatrucia związkami azotu u ryb 12/11/2011 11:01 #41519

Witaj na forum.

Przede wszystkim tak jak napisal Rafal bo nie wiesz, czy polepszyles, albo czy wystarczajaco polepszyles swoimi zabiegami.

Moze tam bylo "szambo" ? Moze woda do podmian ma juz ok 40 NO3 w kranie jak kiedys u mnie ? Wtedy takie 2 podmiany w tygodniu to syzyfowa praca.

Fajnie by tez bylo jakbys napisal cos wiecej. Jak duze sa ryby, w jak duzym akwarium, jaka jest dodatkowa obsada, jak wyglada teraz ta "zwiekszona filtracja"..itp..

Pozdrawiam
  • rmboss
  • Zablokowany

Odp:Zatrucia związkami azotu u ryb 12/11/2011 11:23 #41521

mam akwa 200l 2 sumy plasydorasy 3 gloniki sturisoma panamense i to wszystko a filtr wewnetrzny hj 922 950h 120-240 wklad wluknina filtr wydaje mi sie dobry co sadzicie moze jest za slaby albo jakies wklady dopasowac
  • Lewy
  • Użytkownik

Odp:Zatrucia związkami azotu u ryb 12/11/2011 11:32 #41523

Lewy napisał:
mam akwa 200l 2 sumy plasydorasy 3 gloniki sturisoma panamense i to wszystko a filtr wewnetrzny hj 922 950h 120-240 wklad wluknina filtr wydaje mi sie dobry co sadzicie moze jest za slaby albo jakies wklady dopasowac

Przyczyny dla ktorych ryby moga nie jesc:

- za male akwarium do tej obsady (2 sumy, 3 glonki i 3 pawie) co za tym idzie niemoznosc prawidlowo przebiegajacego cyklu azotowego

- filtracji BRAK (doslownie).

Taki filtr z wkladem z wlokniny moze bardziej posluzyc jako element dekoracyjny niz filtrujacy.

- wysokie stezenie zwiazkow N.... - napewno tam wystepuje moge napisac w ciemno.

Jak duze sa te pawiookie i jak dlugo juz nie chca jesc ?

Jaka dieta ?

Rafal
  • rmboss
  • Zablokowany

Odp:Zatrucia związkami azotu u ryb 13/11/2011 11:56 #41686

pawiolki maja po ok15 cm dieta to serca wolowe drobiowe mintaj paga mrozonki larwy komara itp nieraz filet z kurczaka i paleczki suche cichlid red green gupiki.dzisiaj wstaje a pawiole w jednym koncie akwa wogule nie wyplywaja nie wiem co jest co mam robic
  • Lewy
  • Użytkownik

Odp:Zatrucia związkami azotu u ryb 13/11/2011 11:59 #41688

Na szybko wymien 75 % wody.

Co masz na dnie piach czy zwir ?

Rafal
  • rmboss
  • Zablokowany
Ostatnio zmieniany: 13/11/2011 13:38 przez rmboss.

Odp:Zatrucia związkami azotu u ryb 13/11/2011 13:08 #41709

zwir tylko
  • Lewy
  • Użytkownik

Odp:Zatrucia związkami azotu u ryb 13/11/2011 13:12 #41710

Lewy napisał:
zwir tylko

Trochę bardziej po polsku proszę - zdaniami - to nie czat.

Co z pomiarami? Fotkami ryb? Większą ilością informacji? Bo na razie stoimy w miejscu.

Rafał
  • Rafal
  • Administrator
  • Strona:
  • 1
  • 2
Wygenerowano w 0.19 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.