wtorek, listopad 21, 2017
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Zatrucia związkami azotu u ryb
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Zatrucia związkami azotu u ryb

Odp:Zatrucia związkami azotu u ryb 13/11/2011 13:41 #41713

Tak myslalem ze zwir. Chociaz jestem jego zwolennikiem to ma on swoje wady. Moze cos w nim zalega. Jakies kawalki serca wolowego i psuja Ci wode.

Ja bym tak jak pisalem podmienil 75 % wody i mocno odmulil dno (jest taki odkurzacz do zwiru).

Wtedy zobaczyl jak ryby.

Pamietaj ze bez testow sie nie obejdzie jak pisal Rafal.

Ja nie chcialbym wrozyc ale wydaje mi sie ze ryby sa tak strute azotami ze zaczynaja Ci "odchodzic".

Kup rowniez jakis kubelek, jezeli nie pozwalaja Ci na to finanse - zmien obsade na rybki ktore dadza rade przy tym wewnetrznym. Przerabialem to z oscarami w 200 l i nie bylo dobrze.

Rafal
  • rmboss
  • Zablokowany

Odp:Zatrucia związkami azotu u ryb 13/11/2011 13:50 #41716

rmboss napisał:
Ja nie chcialbym wrozyc ale wydaje mi sie ze ryby sa tak strute azotami ze zaczynaja Ci "odchodzic".

Nie trzeba być wróżką, ja jestem o tym przekonany... brak filtracji...

Kup rowniez jakis kubelek, jezeli nie pozwalaja Ci na to finanse - zmien obsade na rybki ktore dadza rade przy tym wewnetrznym. Przerabialem to z oscarami w 200 l i nie bylo dobrze.

Lewy - kubełek obowiązkowy i testy też, bez tego nie zaczyna się bawić w pawiookie, a na razie podmień wodę żeby ulżyć rybom, tylko taka konkretna podmiana jak 75% z dokładnym wyczyszczeniem dna nie może być zrobiona na przypał, zbliżona temperatura i jeśli masz wodę jakąś chlorowaną w kranie to musisz to sensownie zneutralizować.
  • Flex
  • Użytkownik

Odp:Zatrucia związkami azotu u ryb 13/11/2011 14:00 #41720

Mysle o tym dnie, o tym zwirze i zalegajacym tam sercu wolowym. Trucizna. W diecie ryb ktora stosujesz sa prawie same "ciezkie" pokarmy.

Po podmianie wody nie karmil bym ryb z 2-3 dni - przy ich wielkosci nic im nie bedzie.

Jutro podmienil bym znowu ale juz mniej.

Rafal
  • rmboss
  • Zablokowany

Odp:Zatrucia związkami azotu u ryb 13/11/2011 16:44 #41739

Kurcze mam nadzieje ze ich nie strace dziekuje za informacje i rozglodam sie za kubelkiem napisze jak cos sie zmieni.Dziekuje
  • Lewy
  • Użytkownik

Odp:Zatrucia związkami azotu u ryb 14/11/2011 21:07 #41813

hej dzisiaj gosc z sklepu zoologicznego robil mi test wody na azot wyszlo wszystko dobrze powiedzial ze z woda jest wszystko wpozadku polecil mi taki preparat jak protosol bo mysli ze przyczyna takiego zachowania ryb moze byc pasozyt co o tym myslicie

pawice narazie bez zmian tak jak staly w koncie tak stoja jesc nie chca zewnetrznych zmian niezgubily swojej barwy nic z ciala sie nie wydziela poprostu z wygladu jakie byly to takie sa.co do kubelka narazie nie moge sobie na niego pozwolic ale moze zaloze drugi wewnetrzny i wloze w niego odpowiednie wklady i pytanko jakie sa najlepsze do pawic

(scaliłem posty, zadbaj - opcja edycji - o ortografię, szanuj czytających / kamyloo2)
  • Lewy
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 14/11/2011 21:44 przez kamyllo2.

Odp:Zatrucia związkami azotu u ryb 15/11/2011 07:24 #41818

Lewy napisał:
hej dzisiaj gosc z sklepu zoologicznego robil mi test wody na azot wyszlo wszystko dobrze powiedzial ze z woda jest wszystko wpozadku polecil mi taki preparat jak protosol bo mysli ze przyczyna takiego zachowania ryb moze byc pasozyt co o tym myslicie

pawice narazie bez zmian tak jak staly w koncie tak stoja jesc nie chca zewnetrznych zmian niezgubily swojej barwy nic z ciala sie nie wydziela poprostu z wygladu jakie byly to takie sa.co do kubelka narazie nie moge sobie na niego pozwolic ale moze zaloze drugi wewnetrzny i wloze w niego odpowiednie wklady i pytanko jakie sa najlepsze do pawic

(scaliłem posty, zadbaj - opcja edycji - o ortografię, szanuj czytających / kamyloo2)

sorki ale kubelek to podstawa

Lubimy tu również konkrety, konkretne poziomy NH3, NO2 i NO3, co co podalesu że wyniki są dobre nie mówi NIC.

jak w sklepie też tak powiiedzieli to prawnie wcale nie robili testów, przy takiej obsadzie i braku filtracji....
  • corleone
  • Użytkownik (2 ostrz.)
  • MJ

Odp:Zatrucia związkami azotu u ryb 16/11/2011 11:13 #41852

Lewy napisał:

Witam
Słaba filtracja może być przyczyną innych schorzeń więc radzę zaczac od kubła. Póki co wspomagałbym wodę bakteriami by poprawiać filtrację. Jest tego trochę na rynku. Ostatnio pojawiły się ciekawe preparaty dla dużych pielęgnic z firmy AZOO, które sam stosuję i trzeba dodać że to nie chemia a naturalne preparaty. Poczytaj sobie na www.azoo.pl : Azoo cichlasoma auto recycle, azoo cichlasoma live water oraz wiatminy cichlasoma vitamins. Azotany przy tym lecą w dół a ogólnie jakość wody ulega poprawie.

Co do pasożytów bardzo możliwe, szczególnie przy słabej filtracji i warunkach, jednak ja bym tu widział w użyciu albo metronidazol albo trichonidazol bo prawdopodobnie to wiciowiec - preparaty do kupienia w aptekach raczej na receptę. Ewentualnie to nicień lub tasiemce a wtedy lek np meneol. Te akwarystyczne to pic na wodę. Sam to przerabiałem przy paletach. Poczytaj sobie o pasożytach i ich leczeniu na stronie paletkarzy.

w-2
  • w-2
  • Użytkownik
  • Strona:
  • 1
  • 2
Wygenerowano w 0.17 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.