niedziela, sierpień 18, 2019
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Dziury na głowie
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Dziury na głowie

Dziury na głowie 13/04/2011 15:02 #34986

Moja pielęgnica pawiooka ma pomiędzy oczami troche wyżej na głowie i w okolicy pyska małe dziurki jak po ukłuciu szpilki w grupkach po pare i na tym koniec.Żadnych dziwnych odchodów,białych płynów z tych dziurek ani innych objawów.Przeszkadza mi to bo widać że coś "ma",jakąś infekcje,ale dziurawica to to chyba nie jest.Wydaje mi się że może być skuteczny jakiś antybiotyk na pasożyty skóry,albo bardziej na jakieś bakteryjne badziewie.To są takie wklęśnięcia,nie dziury do czaszki..Miał ktoś podobną przypadłość?
Czystość wody i dieta wzorowa,mieszka sama w 300 litrach,więc też luz.
  • Kalmin
  • Użytkownik

Odp:Dziury na głowie 13/04/2011 20:14 #34994

Jeśli takie:

To możesz spać spokojnie. Dołki czuciowe, prawidłowa anatomia. Próby leczenia tego to tak, jakbyś chciał kogoś wyleczyć z posiadania dziurek w nosie.

Dziurki warto obserwować, bo są punktem wyjścia HITH - ale widać zasadniczą różnicę, gdy spojrzy się na zdjęcia ryb w artykule o tej chorobie: pawiookie.pl/index.php?option=com_conten...;id=6&Itemid=451
Rafał
  • Rafal
  • Administrator

Odp:Dziury na głowie 13/04/2011 21:09 #34995

Moje mają takie same i widzę to dopiero ostatnio (wcześniej nie miały) i też pytałem o to parę dni temu:)
  • corleone
  • Użytkownik (2 ostrz.)
  • MJ

Odp:Dziury na głowie 14/04/2011 15:23 #35001

Wielkie dzięki.Dokładnie tak to wygląda jak na zdjęciu.Ja nie mam czym takiej fotki zrobić a to wszystko ułatwia.Dołki czuciowe,zaraz o tym poczytam.Dziwne że w żadnej książce się na to nie natknąłem.Żadnej kuracji jeszcze nie zaczynałem,ale nie jest to jednak ozdoba dla rybki..
  • Kalmin
  • Użytkownik

Odp:Dziury na głowie 14/04/2011 20:02 #35022

Nie jest ozdoba, to moze jakies welony przyczepic czy cos. Cos swiecacego ladnego
  • marc_in
  • Użytkownik

Odp:Dziury na głowie 14/04/2011 20:10 #35023

Kalmin napisał:
...Dokładnie tak to wygląda jak na zdjęciu.Ja nie mam czym takiej fotki zrobić a to wszystko ułatwia...

Jak ja bym chciał, żeby moje ryby miały takie piękne, maleńkie dziurki... zamiast tych pięknych inaczej kraterów ...

Kalmin napisał:
...Dołki czuciowe,zaraz o tym poczytam.Dziwne że w żadnej książce się na to nie natknąłem...

Ja też się nie spotkałem, przynajmniej w polskiej literaturze... Szkoda.

Kalmin napisał:
...Żadnej kuracji jeszcze nie zaczynałem,ale nie jest to jednak ozdoba dla rybki..

Całe szczęście . Spytaj ryby, co o nich sądzi . Jej się podobają. Bez nich byłaby jakby ślepawa .
  • kamyllo2
  • Moderator

Odp:Dziury na głowie 15/04/2011 11:38 #35035

kamyllo2 napisał:
Ja też się nie spotkałem, przynajmniej w polskiej literaturze... Szkoda.

Jakbyś hodował ładniejsze odmiany pawi czyli albino redy i albino tigery to wiedziałbyś dużo wcześniej
  • tuptus
  • Użytkownik
  • :)
Ostatnio zmieniany: 15/04/2011 11:39 przez tuptus.

Odp:Dziury na głowie 15/04/2011 13:05 #35036

Coś świecącego ładnego to mogę Tobie przyczepić.Mądrość już masz to urody troche Ci dodam.
  • Kalmin
  • Użytkownik
  • Strona:
  • 1
Wygenerowano w 0.21 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.