sobota, grudzień 07, 2019
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Pomocy - brak apetytu, blednięcie kolorów.
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Pomocy - brak apetytu, blednięcie kolorów.

Odp: Pomocy - brak apetytu, blednięcie kolorów. 05/05/2011 00:24 #35549

Dodaje jeszcze zdjęcie może teraz ktoś będzie w stanie mi coś poradzić.
P1000796.JPG
  • erni1979
  • Użytkownik

Odp: Pomocy - brak apetytu, blednięcie kolorów. 05/05/2011 07:12 #35550

Testy testy i podmiany wody jak pisał kamyllo2.
  • corleone
  • Użytkownik (2 ostrz.)
  • MJ

Odp: Pomocy - brak apetytu, blednięcie kolorów. 05/05/2011 22:15 #35566

Witam ponownie. Testy zrobione. Przyczyną całego zamieszania było przerybienie i krytyczny poziom NO3. Już wczoraj podmieniłem 35% wody a dziś następne 50%. Do niedawna trzymałem tylko 4 pawiookie i ducha ale niedawno dostałem z likwidacji następne trzy i sumika afrykańskiego. Jestem początkującym akwarysta i nie wiedziałem że może to aż tak wpłynąć na warunki. postanowiłem przerzedzić obsadę i zostawić tylko 3 sztuki i ducha w zbiorniku 540l. Rybki znalazły już drugi dom i jutro będą już w innym, większym akwarium. Chciał bym podziękować wszystkim którzy choć próbowali pomóc i przejęli się moim problemem. Zaskoczyła mnie szybka reakcja kolegów z Lubuskiego Forum Akwarystycznego którzy zareagowali na mą prośbę błyskawicznie i przyjechali z własnymi profesjonalnymi testami. Choć wiem że nie powinienem tego tutaj pisać chciał bym podziękować moderatorowi owego forum Rafałowi i Hadrianowi za zaskakujące podejście i pomoc, a wam wszystkim dziękuję za zainteresowanie tym problemem i życzę takiej pomocy w razie potrzeby. Napiszę jeszcze jak tylko rybki poczują się lepiej. Pozdrawiam
  • erni1979
  • Użytkownik

Odp: Pomocy - brak apetytu, blednięcie kolorów. 05/05/2011 22:18 #35567

• corleone
  • Użytkownik (2 ostrz.)
  • MJ

Odp: Pomocy - brak apetytu, blednięcie kolorów. 06/05/2011 00:09 #35571

erni1979 napisał:
...Testy zrobione. ...

Podałbyś wyniki tych testów?
  • kamyllo2
  • Moderator

Odp: Pomocy - brak apetytu, blednięcie kolorów. 06/05/2011 01:28 #35572

Z chęcią bym podał ale nie zapisałem, a za bardzo pojęcia o tym nie mam. Z tego co mi tłumaczyli to NO3 według testu nie powinno przekraczać 25 a ja miałem około 100. PH wody też było trochę podwyższone 7,8 ale mogło być to spowodowane tym że dzień wcześniej zrobiłem rybą kąpiel w akwarystycznej soli niejodowanej w stosunku 80 gram na 10l wody przez 25 minut i dodałem też do głównego zbiornika. Testy już zamówiłem i będę dopiero zgłębiał ich tajemnice
  • erni1979
  • Użytkownik

Odp: Pomocy - brak apetytu, blednięcie kolorów. 06/05/2011 07:46 #35574

Czyli jednym słowem częściej podmieniamy wodę
  • corleone
  • Użytkownik (2 ostrz.)
  • MJ

Odp: Pomocy - brak apetytu, blednięcie kolorów. 06/05/2011 10:15 #35586

Wszystko wrocilo do normy ?
co z oczkami ?
  • marc_in
  • Użytkownik

Odp:Pomocy - brak apetytu, blednięcie kolorów. 06/05/2011 20:22 #35593

Choć ryby nie są jeszcze tak aktywne, na gałkach ocznych zdecydowanie widać poprawę. Dzisiaj robię następną podmiankę ok 30%. Przyśpieszyłem sprzedaż 4-ech osobników i są już w innym akwarium. Tak jak pisałem teraz zostały tylko 3 paiookie i duszek. Dosadziłem już wcześniej zakupione 30 kryptokoryn na ich miejsce. Jutro powinny dojechać zamówione testy więc podam wyniki. Mam nadzieję że po tych zabiegach dojdą do siebie i sytuacja dzięki roślinom i uszczupleniu w obsadzie więcej się nie powtórzy.
  • erni1979
  • Użytkownik
  • Strona:
  • 1
  • 2
Wygenerowano w 0.21 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.