niedziela, sierpień 18, 2019
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

co jest tej arowanie - help
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: co jest tej arowanie - help

Odp:co jest tej arowanie - help 10/10/2011 06:23 #40259

Z ciekawości - jak nisko/jak szybko zjechałeś z pH?

Rafał
  • Rafal
  • Administrator

Odp:co jest tej arowanie - help 10/10/2011 07:51 #40260

Rozumiem że masz jakąś stałą podmianę i NO3 też nie masz w baniaku?
  • corleone
  • Użytkownik (2 ostrz.)
  • MJ

Odp:co jest tej arowanie - help 11/10/2011 05:22 #40291

Podmiany automatycznej nie mam, poprostu mam dwa zawory króre ręcznie muszę otworzyć, by spuszczac i nalewac.

A co do tego PH to w 3 godziny podniosłem im PH o jakieś 0,5 może , następnego dnia znów o 0,5 .

Dziś już ryby jadły , poza aro która zdrowieje, ale pływa już żwawiej .

Jutro podmianka i znów trochę ph w górę

Pozdrawiam

Odp:co jest tej arowanie - help 11/10/2011 06:27 #40292

Jedna rzecz mi średnio pasuje do zmian wywołanych zbyt niskim czy też zbyt szybko obniżanym pH - oczy arowany nie są zmętniałe, przynajmniej na zdjęciu.

Tym niemniej czekam na kolejne wieści jak się ta sytuacja rozwinęła. Z fotkami najlepiej. Kciuki trzymam.

Rafał
  • Rafal
  • Administrator

Odp:co jest tej arowanie - help 11/10/2011 13:52 #40294

channa-pl napisał:
Podmiany automatycznej nie mam, poprostu mam dwa zawory króre ręcznie muszę otworzyć, by spuszczac i nalewac.

A co do tego PH to w 3 godziny podniosłem im PH o jakieś 0,5 może , następnego dnia znów o 0,5 .
0,5 stopnia w górę to dość znacznie , tym bardziej jak ryby były trzymane w długo nie podmienianej wodzie ? , gdzie Ph z reguły sukcesywnie spada.

Dziś już ryby jadły , poza aro która zdrowieje, ale pływa już żwawiej .
Może się mylę , ale wszystkie oznaki wskazują na to , że podmiany wody chyba nie są najczęstsze , a ów powracający wigor. Co u tych ryb powinno być normo jest sprawką podmiany wody i dolaniem świeżej
Przy takich rybach pokarmach typowo mięsnych bogatych w białko i ich mocnym gwałtownym trawieniu powinno się często i gęsto odświeżać wodę.( ilości nie muszą być duże) Chyba , że są stosowane wspomagacze( Purigen , węgiel ,Chemi-pure...) wtedy można rzadziej.
Przy pogarszających się warunkach zawsze jest większe ryzyko , że jakieś infekcje wyskoczą szybciej niż by to miało miejsce w warunkach mniej dla nich sprzyjających.
  • Rysiek
  • Użytkownik
Pozdrawiam
Paweł rysiek Rycharski

youtu.be/QZ9rgR5PpRM

Odp:co jest tej arowanie - help 11/10/2011 14:14 #40295

oczy aro faktycznie były zmetniałe, po podmianie i dodaniu sody oczy zrobiły sie ok, czesc syfu z łusek tez juz odpadła. Co dopodmian to faktycznie ostatnio było ich za mało ze wzgledu na nowego czlonka rodziny- mea culpa.
Foty postaram sie zrobic wieczorem przed podmiana, bo po podmianie woda przez kilka dni troche mleczna jest.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Wygenerowano w 0.20 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.