czwartek, listopad 15, 2018
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Oko 3
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Oko 3

Oko 3 09/09/2012 09:14 #46575

Witam,
Wstałem rano i jak to zawsze poszedłem kuknąć co tam słychać u moich paskudów i moim oczom ukazał się taki widok

Ostatnio zaczęły się strasznie tłuc co widać też na zdjęciu. Ryba trochę osowiała, pływa na uboczu.
Czy to oko wróci do jeszcze kiedykolwiek do siebie?
Co dalej robić?

Sorry za jakość zdjęcia.

Pozdrawiam,
malet7

aha parametry wody w normie
  • malet7
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 09/09/2012 09:14 przez malet7.

Odp: Oko 3 09/09/2012 09:58 #46576

Zamrozić i przywieźć do Rafała.
Wyleczyć się nie uda, jak zapewne już zauważyłeś.
  • 1andy1
  • Użytkownik

Odp: Oko 3 09/09/2012 10:17 #46577

Nie chcę jej zabijać :/
Ona nie jest chora, tylko dostała mocny oklep
Bardzo się męczy? Widzi coś w ogóle na to oko?
  • malet7
  • Użytkownik

Odp: Oko 3 09/09/2012 15:11 #46579

Czy się bardzo męczy to wątpię na pewno świadomość uszkodzenia ma,czy widzi?No chyba ci raczej nikt nie odpowie
  • Vold
  • Użytkownik

Odp: Oko 3 09/09/2012 17:09 #46580

No to serio ją usunąć ze stada?
Liczyłem się z tym, ale szkoda mi ją będzie ukatrupić :/
  • malet7
  • Użytkownik

Odp: Oko 3 09/09/2012 19:04 #46582

Tytuł sugeruje kolejne "oko", teraz twierdzisz że to uszkodzenie mechaniczne a to inna inszość, takie urazy da się leczyć a jak to powie Ci Kamil albo inni specjaliści, bo ja nie wiem.Ciao
  • 1andy1
  • Użytkownik

Odp: Oko 3 09/09/2012 21:46 #46583

Tak mi się wydaje, bo ryba jest cała poturbowana, a jeszcze wczoraj normalnie się przepychała.
OK w takim razie poczekam co napiszą inni. O ile oczywiście reszta obsady do końca jej nie zajedzie bo na wieczór znów ubyło jej parę łusek
  • malet7
  • Użytkownik

Odp: Oko 3 10/09/2012 16:55 #46585

Jak masz możliwość,a rozumiem że ci na niej zależy to odseparuj rybę od reszty bo raczej nie dojdzie do siebie przy reszcie obsady.Powinna w spokoju nabrać sił,jak nie masz gdzie jej odłowić to może przedziel akwa jeśli jest wystarczająco duże.Jak ją zostawisz to na pewno będzie miała niezły młyn.Jak ją oddzielisz to możesz dać jakieś leki na wygojenie ran.Powodzenia.
  • czamasia
  • Użytkownik

Odp: Oko 3 10/09/2012 21:39 #46586

Nie tyle co zależy co nie chcę by się zbytnio męczyła.
Zakładając 500litrowe akwa z 5pawimi na starcie liczyłem się z tym, że któraś prędzej czy później zostanie zaszczuta...
Zostawiam to tak jak jest, a jak będzie w gorszym stanie to jej ulżę.
  • malet7
  • Użytkownik

Odp: Oko 3 23/09/2012 16:32 #46611

Moim zdaniem wszystkie "oka" powstały jako uszkodzenie mechaniczne.To dosyć popularna przypadłość u tego gatunku ryby.Mają wystające poza obrys ciała oczy to też łatwo nimi ocieraja o różne przedmioty , potem w takie otarcie dostaje sie infekcja lub nie jeśli nie to zwykle tego nie zauważamy jak się dostanie to efekt jest taki jak na zdjęciach.

Zastosuj furaginę tak jak opisywał to Rafał w poprzednich tematach(oko2,oko) ja też cos tam pisałem na temat dawki z tego co pamiętam można było ja zwiekszyć i rybce nic sie nie działo. Ja swoja wyleczyłem rafał też, jednak moja straciła to oko miejsce zarosło u Rafała chyba widzi ale słabo - coś tak pamietam nie wiem czy dobrze.

Furagine masz dostepną w każdej aptece i z tego co pamietam nie jest droga.Stosowana jest przy zapaleniu pecherza moczowego u ludzi.
  • Beni182
  • Użytkownik
  • Strona:
  • 1
Wygenerowano w 0.19 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.