czwartek, listopad 15, 2018
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Identyfikacja przyczyny
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Identyfikacja przyczyny

Identyfikacja przyczyny 12/11/2012 21:48 #46847

Witam,

Dawno mnie tu nie było, bo i nie musiałem nic czytać a już na pewno na temat chorób, zbiornik 1670L 12 smoków ok 35 + cm, podmiany wg potrzeb, parametrów nie mierzę bo widzę co się dzieje po rybach jak jest coś nie tak.
Co jest grane, jedna z ryb czyściła usilnie dno aż do szyby, myślałem idą gody ale ryba pokłada się na bok, nie ma siły by się poderwać do góry, próbuje odpierać ataki innych ryb. jest z nią coraz gorzej (pewnie idzie na straty). Nie wiem jaka może być przyczyna (pewnie jedna, mam mniej czasu dla nich), zero dodatkowych objawów, karmię młodymi skalarami, inne zabijają się o pokarm.

Nie wiem o co chodzi i nawet w którym kierunku szukać podłoża tych objawów.
Pozdrawiam

Tomek

Odp: Identyfikacja przyczyny 13/11/2012 06:32 #46848

Nie spuchło jej nic (oko? brzuch?) Nie jest w żaden inny sposób uszkodzona? Patrząc po postach na forum nasze ryby mają skłonność do pop-eye, puchliny i urazów - i wymieniłem w ten sposób główne przyczyny takiego zachowania (w przypadku jedna chora-reszta zdrowe). Z pomocą w w/w przypadkach jest ciężko, efekty dość marne, być może przypadkowe (pojedyncze trwałe wyleczenia).

Rafał
  • Rafal
  • Administrator

Odp: Identyfikacja przyczyny 13/11/2012 08:31 #46849

Czesc Rafal, o to chodzi, ze nic nie widac :'(
Pozdrawiam

Tomek

Odp: Identyfikacja przyczyny 13/11/2012 11:55 #46850

przynenta napisał:
zbiornik 1670L 12 smoków ok 35 + cm, podmiany wg potrzeb, parametrów nie mierzę bo widzę co się dzieje po rybach jak jest coś nie tak.

Nie chciał bym tu Boże broń, twojemu Tomek doświadczeniu urągać, ale... Na jednego wielkiego "karpia" przypada u Ciebie około 130 l - to niewiele, no i trzeba by podmienić min jedną, lub więcej objętość baniaka tygodniowo - tak wynika z doświadczeń...

Ja bym jednak zmierzył parametry azotowe, bo objawy, które opisujesz, często spotykamy na forum właśnie z ich przyczyny.

Marek
  • King
  • Moderator
  • Strona:
  • 1
Wygenerowano w 0.14 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.