wtorek, listopad 21, 2017
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Dziwne zachowanie rybonów
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Dziwne zachowanie rybonów

Dziwne zachowanie rybonów 15/08/2016 18:21 #49840

Drodzy forumowicze, proszę o pomoc, bo juz głupieje z moimi rybami. Jestem tu nowa, a moje rybcie napędziły mi niezłego stracha ostatnio.

Mam Akwarium 250 l. Filtr Ikola 450 , wata, ceramika, wegiel, załozona deszczownica, akwarium dojrzał,(zalewane jakies 12 miechów temu bo pływały w nich ryby, ale jakieś max dwa miesiące temu zmieniałam obsadę)

Obsada to Pielęgnice 2 pawiookie, dwie błękitnołuskie, dwie ramirezki, i dwie mekki i labeo ,małe sztuki,dodatkowo miałam suma, dwa małe glonojady, dwa kiryski i trzy sumy rekinie.
Karmione suchym pokarmem, a dodatkowo ochotką, Spiruliną, mrożonymi. ( dokupiłam ostatnio jakiś nowy pokarm, którego nie stosowałam wcześniej, ale nie pamiętam w tej chwili co to jest) . Z roślin tylko Kryptokoryna.

Miałam, bo w ciągu kilku dni padły. Cos dziwnego podziało sie w moim akwa. Podejrzewam, że coś przyniosłąm z sumami rekinimi, bo jakies dwa dni po kupieniu Pielęgnice jednego zżarły, drugiego nie ruszały, wiec dokupiłam kolejnego, a klika dni póżniej zauwazyłam, że woda zrobiła sie mleczna, (nie robiłam podmian i nie czyściłąm filtra) , a sumy rekinie jakby zblakły, padł kolejny, zjedzony przez pielęgnice , a ten który został wrócił do normy, ale kilka dni później ten który został zrobił sie jeszcze bardziej wyblakły, ale zaniepokoil mnie wygląd jego oczu, bo wyglądały jak pokryte bielmem, mętne, jak u nieświeżej ryby. Sum oczywiście zdechł. Glonojad również, ale wczesniej wyglądał jakby mu obżarło płetwy. Ogólnie zostały mi same pielęgnice i labeo. Jeszcze.

Ryby najpierw siedziały przy dnie, pochowały się, płetwy miały przy sobie pochowane ale ozywiały sie w czasie karmienia, zwaliłąm, to na karb zbyt zimnej wody 22 st, włączyłam grzałkę, jak woda podgrzała sie do 25, wszystko wróciło do normy ryby sie ożywiły, ale wczoraj zauwałyłam u pawiookich zmiany na skórze, wyglądają jakby im skóra schodziła(jak po opalaniu), a u jednej mekki zauważyłam taką jakby białą dziurę w głowie. Pawiookie pływają na boku, albo "stoją w miejscu" rzadko ruszają płetwami, a jedna Pawiooka wczoraj wydaliła cos jakby mleczną galaretkę z czerwoną kropką.
Błękitnołuska siedzi przy dnie i chowa sie w roslinach, druga jest ok, mekki tez nie wykazują żadnych innych objawów.
Do akwa wlałam preparat Zoolek Formisol (invalid.invalid/) a potem Omnifotre Sery (www.clarias.pl/sera-omniforte-50ml-wielozadaniowy-l…,) bo Formisolu zabrakło. Zrobiło się zielono i pieniście.
Testów nie robiłam, bo dopiero wczoraj kupiłam paski. A dziś ryby pawiookie pływają przy powierzchni wody, leżąc na boku, ale oddychają, jeszcze zyją. Błekitnołuska nadal siedzi przy dnie, a pozostałe pływają jak gdyby nigdy nic sie nie działo. Tak jak wcześniej.

Z objawów troche przypomina i ospę rybia,i plesniawke i multum innych rzeczy włącznie z zatruciem azotynami ,ale żadna z ryb, nie miała tych białych plamek.

Jedyne co uległo zmianie, to świetlówka, bo stara sie przepaliła. i doszedł nowy pokarm mrożony.
Ratujcie, bo nie wiem, co może być przyczyn i co robić a nie chciałabym stracić więcej obsady. Wyłączyć grzałkę, czy zostawić?? Karmić, nie karmić??? I błagam odpuścice sobie oceny obsady itp, bo zalezy mi na ratowaniu tego co jeszcze zyje a nie na przbijanie się przez posty typu za małe akwarium itp. (wiem, za małe, w ciągu mca będize większe). Pozdrawiam i dziękuje. Tośka.
Podziękowała z serducha całego, Tośka.
Ostatnio zmieniany: 15/08/2016 18:28 przez Anna Antosiewicz.

Odp: Dziwne zachowanie rybonów 16/08/2016 16:58 #49842

Anna Antosiewicz napisał:
Z objawów troche przypomina i ospę rybia,i plesniawke i multum innych rzeczy włącznie z zatruciem azotynami ,ale żadna z ryb, nie miała tych białych plamek.

Hejka Tośka
To akwarium nie nadaje się dla żadnej z wymienionych ryb. Trzeba Ci lekka ręką 720tke minimum. Wyżej masz przyczyny zachowania ryb ale z ostatecznym osądem czekamy na foto testy paskowego.
  • tuptus
  • Użytkownik
  • :)

Odp: Dziwne zachowanie rybonów 17/08/2016 10:55 #49843

Dlaczego odnoszę wrażenie, że to trolololololol ...
  • omega
  • Użytkownik
  • Strona:
  • 1
Wygenerowano w 0.15 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.