niedziela, wrzesień 24, 2017
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Dziwne narośle, które się powiększa - pomysły?
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Dziwne narośle, które się powiększa - pomysły?

Dziwne narośle, które się powiększa - pomysły? 26/10/2016 22:58 #49935

Witam serdecznie,

Jestem "nieco" przerażony bo moja rybcia od jakiś 2-3 tygodni ma narośle na skrzelach, które systematycznie się powiększa. Wydaje mi się, że jest wynikiem szaleństw podczas tarła. Ogólnie ryba jest w dobrej kondycji - składa ikrę, je normalnie. Czasami tylko wygląda jak by miała problemy z oddychaniem.

Macie pomysły co zrobić, żeby jej tą narośl chociaż zmniejszyć? Temperatura wody to 28st, działa napowietrzanie, regularnie podmieniam wodę, dieta w miarę zróżnicowana...

rybcia1.jpg

rybcia2.jpg

rybcia3.jpg

Odp: Dziwne narośle, które się powiększa - pomysły? 27/10/2016 13:44 #49936

Oszz Ty, wygląda okropnie... Na początek zmniejszyłbym temp. do ok 25-26st.C co zwiększy natlenienie wody i ulży skrzelą.
  • omega
  • Użytkownik

Odp: Dziwne narośle, które się powiększa - pomysły? 27/10/2016 18:46 #49937

• tuptus
  • Użytkownik
  • :)

Odp: Dziwne narośle, które się powiększa - pomysły? 28/10/2016 20:08 #49940

Ale armagiedon, jak dla mnie to żywy trup.
  • 1andy1
  • Użytkownik

Odp: Dziwne narośle, które się powiększa - pomysły? 31/10/2016 21:37 #49941

Dzięki za cynk ze zmniejszeniem temperatury. Na forum monster fish keepers niestety nie znalazłem nic przydatnego. Ostatnio rybcia coś traci formę, nie mam pomysłu jak jej pomóc, więc słabo to widzę...

W sumie najlepiej byłoby jej to wyciąć, pytanie tylko kto by się tego podjął i jak jej potem ranę zagoić. Zapytam jeszcze lokalnych weterynarzy.
  • Strona:
  • 1
Wygenerowano w 0.15 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.