poniedziałek, maj 29, 2017
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Rany i Plamy
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Rany i Plamy

Rany i Plamy 20/01/2017 13:18 #49983

Witam wszystkich, jestem nowy na forum wiec prosze o wyrozumialosc i jak najszybsza pomoc. Dzisiaj zauważyłem na moich oscarach dziwne plamy w okolicach glowy u jednej a u innej rane przy pletwie grzbietowej, co to moze byc i jak im pomoc?
  • PiOtReK
  • Użytkownik

Odp: Rany i Plamy 20/01/2017 13:22 #49984

Tak to wyglada
Załączniki:
  • PiOtReK
  • Użytkownik

Odp: Rany i Plamy 25/01/2017 12:23 #49985

Na pierwszym zdjęciu wygląda to na pleśniawkę. Powiedz jakiej wody używasz. Jeśli używasz nieuzdatnioną wodę kranową to stąd różne choroby się czepiają. Kiedyś trzymałem ryby na wodzie kranowej i często chorowały, więc zacząłem uzdatniać wodę preparatem Tetry. Uzdatnianie wody jest bardzo ważne ponieważ sama woda kranowa posiada różne szkodliwe związki i praktycznie nie nadaje się do użytku w akwarium. Dlatego trzeba uzdatniać wodę. Dodatkowo można podawać też witaminy w płynie. Jeśli chcesz wyleczyć ryby to spraw aby pawiookie miały jak najlepsze warunki w akwarium to wtedy nie będziesz musiał ich leczyć lekami akwarystycznymi co zazwyczaj jest kosztowne.
  • Azumaro
  • Użytkownik
  • Z akwarystyką przez 13 lat
Moje GG 8614355

Odp: Rany i Plamy 26/01/2017 00:03 #49986

Raz na 1-2 tygodnie namaczaj żarcie dla ryb w vibowit junior, podawanie witamin do wody jest tak samo skuteczne jak karmienie dzieci z procy.
A z pleśnią sobie poradzisz po zapoznaniu się z działem ARTYKUŁY
  • tuptus
  • Użytkownik
  • :)
Ostatnio zmieniany: 26/01/2017 00:04 przez tuptus.
  • Strona:
  • 1
Wygenerowano w 0.14 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.