czwartek, listopad 23, 2017
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Dziwne odksztuszanie, apatia.
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Dziwne odksztuszanie, apatia.

Dziwne odksztuszanie, apatia. 09/09/2017 12:40 #50273

Witam Panowie.
Zbiornik 450l
obsada 2 zbrojniki 2 red tiger roczne.
Wychowałem je od maleńkości , miała być para ale do końca nie wiem czy jest.
Pierwsza ryba żre jak terminator,druga zrobiła sie apatyczna , pływa cały czas w jedną i drugą strone.
Karmienie wygląda tak , że nie zwraca uwagi na nic a czasami dostaje korby podpływa z zapałem złapie troche pożuje wypluje itd.
Pierwsza myśl odrobaczenie postawiłem na cestal plus.
Pierwsza jadła druga prawie nic więc klapa.
Zaatakowałem levamisolem 10% w pokarmie plus rozpuzczony w wodzie.
Połknęła świerszcze nafaszerowane ale po nocy wystapiło zmętnienie wody i znalazłem cały pokarm jakby zwymiotowany wiec szybka podmiana.
Zaobserwowałem,że kiedy karmie i jedna je druga podpłynie i robi taki ruch pyskiem jakby odksztuszała, czasami poleży chwile na dnie.
Zastanawiam sie czy to nie przywry.
Parametrów pilnuje podmiany regularne więć wykluczam podtrucie azotem.
Odchody ma śluzowate jakby galaretowate,dziwne było to ,że podająć jej hikari kupska pływały pod powierzchnią jak balony.
Panowie macie jakiś pomysł?
Karmienie: stynka, granulat tropical,świerszcze, robak czerwony wcześniej kiedy były młodsze ochotka.
  • Mentzer
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 09/09/2017 12:44 przez Mentzer.

Odp: Dziwne odksztuszanie, apatia. 15/09/2017 18:49 #50277

Albo ospa albo przywry.
Ja wszystkie nowe ryby katuję MLP na przywry bo za dużo ryb straciłem przez to badziewie.
Ospa to wiadomo 33-34C i sól.
  • tuptus
  • Użytkownik
  • :)

Odp: Dziwne odksztuszanie, apatia. 15/09/2017 19:09 #50278

Witam kolege sytuacja sie polepsza.
W 30 l beczke odizolowałem rybe i zapodałem capiforte zooleka w dawce prawie tzy krotnie wiekszej.
Rybcia zaczyna ciut więcej jeść , zaczeła stawiać się i przepychać z drugą.
Za tydzień kuracjępowtarzam.
  • Mentzer
  • Użytkownik

Odp: Dziwne odksztuszanie, apatia. 17/09/2017 12:05 #50279

Obstawiam przywry. Capiforte zastosowane zgodnie z opisem powinno załatwić sprawę (u mnie pomogło). Jednak bez potraktowania ogólnego temat może niestety powrócić. Nie ma się czego obawiać, wystarczy pamiętać o podmianie 80%.
  • omega
  • Użytkownik

Odp: Dziwne odksztuszanie, apatia. 20/09/2017 12:21 #50281

W obu przypadkach leczymy cały zbiornik a nie pojedyncze ryby.
  • tuptus
  • Użytkownik
  • :)
  • Strona:
  • 1
Wygenerowano w 0.15 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.