wtorek, sierpień 04, 2020
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Ospa rybia
(1 przeglądających) (1) Gość

TEMAT: Ospa rybia

Odp: Ospa rybia 22/03/2008 22:51 #5731

Jeszcze raz dzięki,

przeczytałem i zadałem pytanie o ten Protazol. Ale to najwcześniej we wtorek, a do tego czasu jak stosować tę sól, ile razy dziennie tą dawkę1,5 kg na 1000 l?
  • Serek
  • Użytkownik

Odp: Ospa rybia 22/03/2008 23:00 #5732

Serek napisał:
(...)a do tego czasu jak stosować tę sól, ile razy dziennie tą dawkę1,5 kg na 1000 l?

Raz w ogóle, potem protazol. Przelicz, ile potrzeba na Twój litraż, dawkę jaka Ci wyjdzie podziel na jakieś trzy części. Dobrze jest rozpuścić przed podaniem jej do akwarium. Podaj w miejsce, w którym solanka będzie dobrze rozprowadzona przez prąd wody, ryb nią nie polewaj. Po pół godzinie kolejna porcja, po kolejnej ostatnia 1/3. Wodę podmień częściowo dopiero tuż przed podaniem protazolu.

Rafał
  • Rafal
  • Administrator
Ostatnio zmieniany: 22/03/2008 23:00 przez Rafal.

Odp: Ospa rybia 22/03/2008 23:02 #5733

Dzięki, już działam i mam nadzieję, że tym razem uda mi się nie zmniejszyć stadka:)
  • Serek
  • Użytkownik

Odp: Ospa rybia 22/03/2008 23:24 #5737

Serek napisał:
Zastanawiam się czy kupić nowe w tym wypadku?
Co myślisz? Próbować?

W trakcie leczenia czy podczas jakiejś choroby w akwarium nie dokupuj ryb, nigdy.
Nawet po wyleczeniu nie dokupuj przez kilka tygodni nic nowego.
  • _TOM_
  • Użytkownik

Odp: Ospa rybia 22/03/2008 23:36 #5739

Poprzednio ospę miałem 3-4 miesiące temu. Teraz wszystko było ok dopóki.....nie dokupiłem znów bocji:(
  • Serek
  • Użytkownik

Odp: Ospa rybia 22/03/2008 23:46 #5742

kwarantanna koniecznie, ja miałem ospę i jestem mądry Polak po szkodzie Tobie życzę żeby poszło tak samo dobrze albo i lepiej jak u mnie, na przyszłość nic nie wpuszczam bez kwarantanny, ostatnio to z lenistwa tak zrobiłem bo baniak 140 litrów filtr i grzałka były. Chociaż tak do końca nie wiem co było powodem choroby czy noc w wiaderku czy przybycie do nowego zbiornika, bo nowi przybysze byli mocniej nakrapiani od reszty
  • Flex
  • Użytkownik

Odp: Ospa rybia 22/03/2008 23:52 #5743

Jak te bocje nie przeżyją to już więcej chyba nie będę próbował. Oby tylko reszta wyzdrowiała:)
  • Serek
  • Użytkownik

Odp: Ospa rybia 24/03/2008 22:09 #5771

Cześć ,

mam jeszcze pytanko do fachowców odnośnie ospy w moim akwarium.
Tak jak pisałem wcześniej, po kupieniu bocji na drugi dzień dostały ospy. Zastosowałem (wg Waszych rad) sól i wyższą temp.
I widzę, że ospa jest na razie tylko na bocjach. Czy w takim wypadku jutro kupować Protazol, o którym pisał Flex, czy np. odłowić bocje i tylko im zaserwować leczenie np. kąpiel w solance???
Możecie doradzić?
  • Serek
  • Użytkownik

Odp: Ospa rybia 24/03/2008 22:23 #5774

Serek napisał:
Cześć ,

mam jeszcze pytanko do fachowców odnośnie ospy w moim akwarium.
Tak jak pisałem wcześniej, po kupieniu bocji na drugi dzień dostały ospy. Zastosowałem (wg Waszych rad) sól i wyższą temp.
I widzę, że ospa jest na razie tylko na bocjach. Czy w takim wypadku jutro kupować Protazol, o którym pisał Flex, czy np. odłowić bocje i tylko im zaserwować leczenie np. kąpiel w solance???
Możecie doradzić?

Leczyć cały zbiornik - koniecznie! Pierwotniak jest w całym układzie i trzeba z nim zrobić porządek. Kupno Protazolu Cię więc nie ominie, chyba że chcesz dokończyć terapię solą i temperaturą - ale to jeszcze trochę potrwa. Dodatkowo osprzęt ruchomy typu siatka do łowienia ryb i inne, które okresowo moczysz w akwa - potraktuj wrzątkiem (o ile oczywiście jest to możliwe).

Rafał
  • Rafal
  • Administrator

Odp: Ospa rybia 24/03/2008 22:26 #5775

Dzięki. Jutro kupię Protazol i atakuję chorobę
  • Serek
  • Użytkownik
Wygenerowano w 0.27 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.