piątek, listopad 24, 2017
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Tasiemczyce
(1 przeglądających) (1) Gość

TEMAT: Tasiemczyce

Odp:Tasiemczyce 18/02/2010 21:32 #26272

A ten zbrojnik, to co to za jeden? Skąd go masz? Odłów?
  • kamyllo2
  • Moderator

Odp:Tasiemczyce 18/02/2010 22:36 #26274

Gibicepsa kupiłem jakoś tak w sierpniu, z hurtowni akwarystycznej. Miał ze 4 cm i nic więcej na jego temat nie wiem, więcej.
  • Adamjas
  • Użytkownik

Odp:Tasiemczyce 18/02/2010 23:10 #26277

Możliwe przyczyny zawleczenia tej nitki do twojego zbiornika to: gibbi (wcześniej zarażony), inne ryby też, ochotka?, wodzień?
Jakby nie było, to i tak wypadałoby odrobaczyć zbiornik. Groźby dla ludzi nie widzę na dziś, ale rybkom może być nie do końca miło z pasażerami na gapę. Pratel powinien załatwić sprawę. Ewentualnie poszukaj preparatów akwarystycznych na nicienie.
Istnieje jeszcze opcja, że ten nicień nie jest pasożytem. Tylko niewielka część nicieni jest pasożytami. Większość, to neutralne i pożyteczne zwierzątka .
Dobrze byłoby poobserwować ryby i przyjrzeć się ich odchodom, okolicy odbytu i nie tylko. Niektóre pasozytują na skórze, pod łuskami, na skrzelach ... Zauważyłeś jakieś szczególne zmiany w zachowaniu ryb? Zmiany apetytu, wyhamowanie wzrostu, apatia, polegiwanie (nie mówię o tym po przeżarciu ), chudnięcie itp?
  • kamyllo2
  • Moderator

Odp:Tasiemczyce 18/02/2010 23:10 #26278

W sumie przypomniało mi się jeszcze, że od czasu jak miałem tego reda, a po nim dwa silvery, moje białaski już nie jadły z apetytem równym piraniom jak do tej pory. Jadły, ale raczej niechętnie. W sumie do dziś, kiedy to dostały po raz pierwszy stynkę. Znowu zaczęło się "gotować" przy karmieniu.
Rybki cały czas nie wyglądały nigdy na chore. Okazy zdrowia. Leją się, kopią i zachowują normalnie.
  • Adamjas
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 18/02/2010 23:13 przez Adamjas.

Odp:Tasiemczyce 18/02/2010 23:13 #26279

Parametry wody ok? Jeżeli tak, to może i pasożyty były przyczyną zmiennego apetytu. Trzeba odrobaczyć.
  • kamyllo2
  • Moderator

Odp:Tasiemczyce 18/02/2010 23:15 #26280

Woda OK. Mam rośliny w akwa, hydroponikę, 2x unimaxa 700, i 1x unifiltra 1000 wewnętrznego.
Z wodą nie miałem nigdy kłopotu.
  • Adamjas
  • Użytkownik

Odp:Tasiemczyce 18/02/2010 23:17 #26281

Spytam dla porządku, jakie masz azotany, azotyny i amoniak?
  • kamyllo2
  • Moderator

Odp:Tasiemczyce 18/02/2010 23:24 #26283

Amoniak nie mam pojęcia. NO2 i NO3 na paskach praktycznie nie mierzalne. Podmiany około 25% tygodniowo + ewentualne dolewki. Używam wody z akwarium do podlewania kwiatków, no i mam spore parowanie na hydroponice.

Jutro postaram się kupić testy zoleka - te kropelkowe, okaże się jak mnie paski oszukują (bądź nie, mam nadzieję)

Eee, byłem zamoczyć te paski teraz, ale albo spać mi się chce, albo jestem ślepy (co możliwe), albo te kolory z d..py są. Do tej pory jakoś mi pasowało, że jest OK. Paski do śmieci, jutro kupię testy kropelkowe NO2 NO3 i NH3. Zobaczymy.
  • Adamjas
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 18/02/2010 23:39 przez Adamjas.

Odp:Tasiemczyce 18/02/2010 23:43 #26284

No właśnie. Niemierzalne azotany... wątpię. Warto to zbadać.
Mimo to odrobaczanie wg mnie konieczne. Jak już będziesz kropelki kupował, to spytaj o coś na nicienie , tylko, żeby nie wcisnęli czegoś na wiciowce (to częsty błąd sprzedawców )...
Dobrej nocy.
  • kamyllo2
  • Moderator

Odp:Tasiemczyce 18/02/2010 23:46 #26285

A możesz jeszcze na szybko mi coś polecić z allegro np? Jakieś najlepsze testy (może być drogo nawet) Co myślisz o tej walizce zooleka?
  • Adamjas
  • Użytkownik
Wygenerowano w 0.21 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.