poniedziałek, maj 29, 2017
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Tasiemczyce
(1 przeglądających) (1) Gość

TEMAT: Tasiemczyce

Odp:Tasiemczyce 18/02/2010 23:52 #26287

Mam ją teraz i w zasadzie... prawie nie używam innych testów niż azoty, fosforany. Rzadko zerknę na pH, jeszcze rzadziej KH i GH. Żelazo to już prawie nigdy. Jeżeli chodzi o precyzję, to do powiedzmy 30% skali są czytelne i jasne, potem już kiepsko z interpretacją i trzeba wodę rozcieńczać, żeby wyliczyć. Mi wystarczają.
  • kamyllo2
  • Moderator

Odp:Tasiemczyce 19/02/2010 22:36 #26294

Kupiłem te kropelkowe zooleki i:
NH3 - 0 (żółciutkie jak siki)
NO2 - 0 (żółciutkie jak siki)
NO3 - 20

Kupiłem tablety Capifos, zooleka i zapodałem. Postawiłem wszystko na jedną kartę. Czekam na to co będzie.
Adam.

Po pierwszej godzinie od podania leku, nie widzę niepokojących objawów. Wręcz przeciwnie, ryby są spokojne, ale dość żwawo poruszają się po akwarium, są ciekawskie i "żywotne", odpukać jest OK.
  • Adamjas
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 19/02/2010 23:21 przez Adamjas.

Odp:Tasiemczyce 03/03/2010 15:13 #26508

Jestem nadal podczas kuracji anty-nicieniowej Capifosem. Widząc marny efekt tego leku (po pierwszym podaniu), postanowiłem zmienić zalecane dawki (po kilku art. w internecie). Po pierwszej dawce, zamiast drugiej, o połowę mniejszej, dałem 100%. Po kolejnych 5 dniach, dawka 50%, teraz czekam 7-8 dni i kolejna dawka 50%. Przed pierwszym, drugim, trzecim i czwartym podaniem leku, podmiany min. 50% wody.

Na razie nie widzę robali, ryby czują się lepiej o 100% niż przed leczeniem. Są znacznie bardziej żywotne, a przede wszystkim zaczęły "normalnie" jeść, czyli bić się wręcz o jedzenie.

Jeżeli po zakończeniu leczenia zoolekiem nadal będę widzieć robaki, zastosuję u siebie leczenie Lewamisolem 10%

www.pkmd.pl/arch/index.php?name=PNphpBB2...mp;t=2174&start=

Dla moderatorów - proszę o przeniesienie wątku o nicieniach z tematu "tasiemczyce", do "Nematodozy ryb" na pewno będzie porządniej.
  • Adamjas
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 03/03/2010 15:20 przez Adamjas.

Odp: Tasiemczyce 31/08/2013 14:25 #48156

Capifos a teraz capicaps t,czy stosował ktoś ten specyfik?Jestem w trakcie odrobaczania zbiornika,jutro mija piąty dzień leczenia i muszę uzupełnić lek tj.połowa dawki jak zaleca producent,czy przed podaniem mam robić podmiankę wody bo na opakowaniu nie jest napisane.Czekam na podpowiedzi.
  • czamasia
  • Użytkownik

Odp: Tasiemczyce 01/09/2013 18:36 #48157

Tak,zrób podmianę wody po 5 dniach ok 25-30% i podaj drugą dawkę
  • Łukasz01
  • Użytkownik (2 ostrz.)
  • Łukasz01
ŁUKASZ

Odp: Tasiemczyce 01/09/2013 19:59 #48158

Łukasz01 dzięki za odpowiedz ale dałem już drugą dawkę bez podmiany,zbrojniki niebieskie padły po pierwszej dawce kiryski i bocje dają radę choć bocje są mniej aktywne siedzą w korzeniach.Plan mam taki podmiana w czwartek połowa baniaka i musi być dobrze,rybulce ogólnie wyglądają lepiej choć nie wiem czy powtórzyć ten zabieg za jakieś trzy tygodnie,jak radzicie?Dla ogólnej wiadomości bo co niektórzy się mogą wzburzyć no2 0 no3pomiędzy 20 a 40 kropelki zooleka,bańka typowa 450 a obsada siedem bocji paskowanych,pięć kirysków pstrych para akar pomarańczowopłetwych plus piętnaście ich maluchów od dwóch do czterech cm.na wydaniu za darmochę jak ktoś byłby chętny.I mała przestroga dla innych nie dawać żywego pokarmu typu dżokers wędkarski lub ochotka haczykowa.Tak na marginesie forum coś mało życiowe się zrobiło czy tylko ja odnoszę takie wrażenie?
  • czamasia
  • Użytkownik

Odp: Tasiemczyce 02/09/2013 05:38 #48159

Nie powtarzaj tego zabiegu po trzech tygodniach,jeśli rybcie mają się lepiej powtórz ten zabieg za jakieś 5-6 miesięcy
  • Łukasz01
  • Użytkownik (2 ostrz.)
  • Łukasz01
ŁUKASZ

Odp: Tasiemczyce 02/09/2013 15:49 #48160

Ok zrobię jak radzisz i dzięki za zainteresowanie,pozdrawiam.
  • czamasia
  • Użytkownik

Odp: Tasiemczyce 22/02/2016 12:53 #49543

Chcę zafundować pawicom odrobaczanie via Zoolek Capicaps T. Pytanie jak to w końcu jest, zbrojniki, kirysy i kyriśniki dadzą radę?
A tak przy okazji czym różnią się te preparaty? Capicaps T, Capiforte, Capisol?
  • omega
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 22/02/2016 13:00 przez omega.

Odp: Tasiemczyce 22/02/2016 12:59 #49544

Słabo z tym dawaniem rady niestety.
Do mnie właśnie jedzie Capisol - musiałam wybrać "mniejsze zło" ...
  • Monika
  • Użytkownik
Wygenerowano w 0.20 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.