poniedziałek, kwiecień 24, 2017
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Tasiemczyce
(1 przeglądających) (1) Gość

TEMAT: Tasiemczyce

Odp: Tasiemczyce 22/02/2016 13:10 #49545

hmm przy Capisol'u nic nie jest napisane, że nie wolno stosować przy sumokształtnych. To może lepiej Capisol od Capicaps T bo Capiforte to chyba też dość mocne.
  • omega
  • Użytkownik

Odp: Tasiemczyce 22/02/2016 14:23 #49547

Przecież w dziale artykuły jest o odrobaczaniu ryb lekami od weta a nie buteleczkami które IMO mają się sprzedać a nie wyleczyć.
Bardziej martwił bym się przywrami niż wiciowcami czy nicieniami. 6 dni karmisz a 7 dnia głodówka. Tak wychowywałem pawie kiedyś i tak teraz robie z cichlami.
Po pozbyciu się przywrócić ryby mają niesamowity apetyt i lepszy wygląd.
  • tuptus
  • Użytkownik
  • :)
Ostatnio zmieniany: 22/02/2016 14:30 przez tuptus.

Odp: Tasiemczyce 23/02/2016 09:22 #49551

tuptus napisał:
Przecież w dziale artykuły jest o odrobaczaniu ryb lekami od weta a nie buteleczkami...

Nieprawda to, są również wymienione preparaty akwarystyczne o których wspomniałem

Odpowiem sobie sam na pytanie (może Komuś się jeszcze przyda).

Capicaps T (Capifos) jest na bazie trichlorfonu, który jest niebezpieczny dla sumowatych - zbrojniki, kirysy itp. Skuteczność podobno duża, działa zarówno na jajeczka jak i dorosłe formy pasożytów. Minus? Patrz wyżej.
Capiforte (Capitox-P) jest na bazie praziquantalu. Bardzo skuteczny środek, ale może spowodować szybki zakwit wody trudny do opanowania jak się ten moment przegapi i nie zrobi ok 80% podmiany.
Capisol (Capitox) jest na bazie levamisolu. Najmniej 'agresywny' środek z w/w. Działa tylko na dorosłe formy pasożyta, dlatego wymaga powtórzenia kuracji po 7dniach.

Dwa pierwsze wypadało by stosować w odobnych baniakach (dla bezpieczeństwa), Capisol śmiało można stosować w ogólnym.

Jak coś pomyliłem to śmiało można skorygować.
  • omega
  • Użytkownik

Odp: Tasiemczyce 23/02/2016 14:15 #49552

omega napisał:
tuptus napisał:
Przecież w dziale artykuły jest o odrobaczaniu ryb lekami od weta a nie buteleczkami...

Nieprawda to, są również wymienione preparaty akwarystyczne o których wspomniałem

Jak coś pomyliłem to śmiało można skorygować.

Tylko tyle, że artykuł był pisany przed sejściem w życie rozporządzenia o środkach farmakologicznych. Wówczas preparaty akwarystyczne zawierały lecznicze dawki substancji czynnych i od biedy, wydając majątek można było nimi próbować leczyć. Te dostępne dzisiaj w zoologicznym to już homeopatia a nie leczenie.
  • King
  • Moderator
Wygenerowano w 0.16 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.