czwartek, październik 06, 2022
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

HQI ,T5 - I NIC JUŻ NIE ROZUMIEM :/
(1 przeglądających) (1) Gość

TEMAT: HQI ,T5 - I NIC JUŻ NIE ROZUMIEM :/

Odp:HQI ,T5 - I NIC JUŻ NIE ROZUMIEM :/ 09/09/2011 18:46 #39408

Kilka set zł kosztowała może kiedyś....teraz mniej , ale fakt szyby są z dodatkiem boru i krzemu powodujące filtrowanie nie których pasm UV.
Każda szyba będzie też filtrem , ale trzeba użyć wtedy specjalnych żarników z filtrem UV.
Inna sprawa , że musi być ochrona przed wodą itp.
  • Rysiek
  • Użytkownik
Pozdrawiam
Paweł rysiek

youtu.be/QZ9rgR5PpRM
Ostatnio zmieniany: 09/09/2011 19:14 przez Rysiek.

Odp:HQI ,T5 - I NIC JUŻ NIE ROZUMIEM :/ 09/09/2011 18:52 #39410

Także to nie takie proste Beni - dobrze że Moderatorzy się też czasem odzywają
  • corleone
  • Użytkownik (2 ostrz.)
  • MJ

Odp:HQI ,T5 - I NIC JUŻ NIE ROZUMIEM :/ 09/09/2011 19:21 #39413

Witaj Beni.

Wmontuj sobie w obudowe dobrze od wilgoci zabezpieczony gotowy system T5 i bedziesz zadowolony.

HQI poprostu spali Ci ta obudowe,albo przegrzeje wode w akwarium.
Ja kolo mojego HQI(150Watt)musialem zamontowac wentylacje i nad samym zarnikiem nawet specjalna szmatke izolacyjna(do 4000°C... )polozyc,bo sufit tak mi sie nagrzal,ze obawialem sie samozapalenia izolacji na strychu...

Tu masz zdjecie jak trzeba kombinowac,zeby pozbyc sie przegrzania...

Pozdrawiam!
Adam
Forum.JPG
Ostatnio zmieniany: 09/09/2011 19:27 przez Cichlakiler.

Odp:HQI ,T5 - I NIC JUŻ NIE ROZUMIEM :/ 09/09/2011 19:33 #39414

To tylko 150 a co jak moja Tata i niektorzy ma 250 ?

Mysle ze takie kombinowanie nie ma sensu przy pawich ktore nie wymagaja takiego oswietlenia. Adam pewnie zakladal je dla wygladu, moj Tata dla potrzeb co poniektorych stworzen.

Tak jak pisze kolega jakis taki gotowy zestaw T5 i po problemie.

Lub tez otworz te obudowe i zrob jak ja: pawiookie.pl/index.php?option=com_kunena...;limitstart=10#36413

Mozesz uzyc innego przykrycia nie koniecznie takiego gow...jak mam ja.

Jest tyle rozwiazan ze glowa boli.

Rafal
  • rmboss
  • Zablokowany
Ostatnio zmieniany: 09/09/2011 19:36 przez rmboss.

Odp:HQI ,T5 - I NIC JUŻ NIE ROZUMIEM :/ 09/09/2011 19:40 #39415

Technika i postęp tak poszedł do przodu , że dla oświetlenia akwarium tz.only-fish można dać spokojnie świetlówki T5 i to w zupełności wystarczy. Tylko odpowiednią moc T5 dobrać do wielkości i wysokości akwarium.
Morskie z pełną rafą można spokojnie pociągnąć na T5.
I nie grzeją się , aż tak bardzo jak Hqi
No , ale są jeszcze wentylatorki....
  • Rysiek
  • Użytkownik
Pozdrawiam
Paweł rysiek

youtu.be/QZ9rgR5PpRM
Ostatnio zmieniany: 09/09/2011 19:42 przez Rysiek.

Odp:HQI ,T5 - I NIC JUŻ NIE ROZUMIEM :/ 09/09/2011 19:45 #39416

Lubie temat o morszczakach Czy napewno pociagniesz rafe na swietlowkach nawet gdy te beda MARINE GLO ? Chyba zalezy od glebokosci szkla. Male akwaria pojda na wszystkim ale takie duze rafy chyba bez dobrego HQI sie nie obejdzie jak myslisz ?

Tylko tak jak mowisz, technika poszla do przodu a ja nie jestem na biezaco.

Ciagle jestem w czasach kiedy sie sciagalo sol sery z zachodu za gruba kase. A taki np ten plywajacy miernik zasolenia, gestsoci czy cos areometr to kur...juz wogole byl jak czubek na choinke.

Rafal
  • rmboss
  • Zablokowany

Odp:HQI ,T5 - I NIC JUŻ NIE ROZUMIEM :/ 09/09/2011 19:53 #39417

Ehh tego ciepła najbardziej się obawiam.
Co do tych szyb to powiem tyle ,że z tego co mi wiadomo żarnik HQI akwarystyczny posiada już wbudowany filtr UF - szkiełko żarnika jest czymś tam powleczone.

Grzanie zależne jest od wydajności chłodzenia- nie mam pojęcia jak wydajnośc chłodzenia zgra się z grzaniem, ale wiem jedno temperatura w akwa ma być 22.

Powiem szczerze ,że czuję ,że wykonam tą obudowę , ale pewnie koszta i tak przewyższą t5.

Ciekawy link: www.holendry.republika.pl/hqi/schemat.html
i drugi: -nie moge znaleźć, wczoraj w nocy go widziałem to było gdzieś na nano reef.

Link do żarnika: www.zoolight.pl/product-pol-654-150W-Zar...XCELLENCE-5600K.html

-Może kolega rysiek by mi podpowiedział czy jest sens w ogóle ten żarnik montować?

Kolejny argument za HQI to taki , że dzisiaj są pawiookie a jutro?-Nie wiem co będę miał wolał bym instalację zrobić raz.

Za najpóźniej 2 lata planuję przeprowadzkę a wtedy pewnie będę miał jeszcze inne zbiorniki duże- pawie wtedy by poszły do wiekszego ,a to mogło by być np: morskie albo roślinne.
  • Beni182
  • Użytkownik

Odp:HQI ,T5 - I NIC JUŻ NIE ROZUMIEM :/ 09/09/2011 19:56 #39419

A szczego bedzie obudowa dolna/szybka ? Przeciez zwykle szklo peknie od temperatury...
  • rmboss
  • Zablokowany

Odp:HQI ,T5 - I NIC JUŻ NIE ROZUMIEM :/ 09/09/2011 19:59 #39420

Carlos napisał:
Mam takie pytanie Rysiek,bo testowales co nie co.
Jakie sa ciekawe swietlowki T8 zimnej barwy swiatla.
Carlos.

Jak ma byc zimno to 10000K White. Jak ma byc troszke cieplej to cos mniej wydajnego.

Rafal
  • rmboss
  • Zablokowany

Odp:HQI ,T5 - I NIC JUŻ NIE ROZUMIEM :/ 09/09/2011 20:17 #39421

Carlos napisał:
Mam takie pytanie Rysiek,bo testowales co nie co.
Jakie sa ciekawe swietlowki T8 zimnej barwy swiatla.
Carlos.

Nie masz możliwości T5 dać...lepsze.
A co do zimnej barwy to już od 6000K światło nabiera niebieskiej barwy.
Dużo tego jest , aby tak naraz pisać.
  • Rysiek
  • Użytkownik
Pozdrawiam
Paweł rysiek

youtu.be/QZ9rgR5PpRM
Wygenerowano w 0.26 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.