czwartek, luty 27, 2020
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Filtr podżwirowy - tłoczący.
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Filtr podżwirowy - tłoczący.

Odp: Filtr podżwirowy - tłoczący. 29/11/2013 18:08 #48314

Wybacz ale to ja Ciebie teraz nie rozumiem.
Prosiłem w temacie filtra podżwirowego tłoczącego o odpowiedź czy można pozwolić sobie na cykliczność pracy - odpowiedź Twoja była negatywna (logiczna). Później pojawiły się w Twoich postach sugestie dotyczące innych aspektów z tym związanych, więc starałem się na nie odpowiedzieć - jakie jest moje zdanie. Więc ja teraz nie wiem o co kaman...
Myślę, że czas zakończyć ten wątek, jeszcze raz dziękuję za odpowiedź.
  • Speedy
  • Użytkownik
Pozdrawiam
Speedy

Odp: Filtr podżwirowy - tłoczący. 30/11/2013 18:40 #48315

Speedy napisał:
Tu ja się z Tobą nie zgodzę (nie w pełni). To co staramy się stworzyć to naśladownictwo (imitacja) naturalnych ekosystemów i zawsze - podkreślam zawsze - naśladownictwo (mniej lub bardziej udane). Nigdy nie uda się nam stworzyć warunków naturalnych jakie panują w biotopach danych gatunków w warunkach kontrolowanych, jedynie możemy się do nich zbliżyć, a i tak daleko będzie nam do ideału (naturalne ekosystemy).

Nie że się czepiam po prostu jakoś dobrze mi się piszę z Tobą pomimo małych różnic zdań
Czułem nie dosyt..
A ja podchodzę inaczej do tematu.Zostawiłem kij, zgoliłem brodę i wyszedłem z jaskini Na tym etapie techniki akwarystycznej i zapożyczonej z innych dziedzin możemy stworzyć, a przynajmniej odzwierciedlić naturalne warunki w akwariach biorąc pod uwagę wszystkie gabaryty nawet i te po 1mln lit H2O.i > więcej.
Imitację burz,dni słonecznych itpe i innych też można symulować nie ma problemu. Jeżeli ma to pomagać utrzymać życie czemu nie .......
Cały ten nasz "sztuczny ekosystem" (wbrew pozorom krótkotrwały) odpiera się na mizernych podporach (zapałeczkach) i całość można czasami w błahy sposób zniweczyć. Odpowiedź jest prosta na całość ekosystemów składa się nieskończona liczba czynników biotycznych jak i abiotycznych, których nie jesteśmy w stanie ogarnąć (ujarzmić) w pięciu szybach.

Można dodać że ewolucyjnie jesteśmy na takim poziomie że możemy i jesteśmy w stanie zmieniać i tak urbanizować środowisko, że po kilku dekadach dane miejsca i nawet zastałe tam pierwotnie mikro-klimaty zmieniają się nie do poznania.
Nie jestem tego zwolennikiem, ale technologia w naszych czasach jest na tyle rozwinięta że w zasadzie pozostało nam tylko się modlić, aby nie było więcej ślepych wynalazków. Chodź to i tak chyba nie do uniknięcia

Co do akwarystyki co robimy spójrz ujarzmiamy właśnie i udało nam się to. Sam spójrz ile gatunków czasami trudnych rozmnożono, ile zostało dzięki temu nieomal wskrzeszone Pielęgnicowate np. z Madagaskaru i jez.Wiktorii

Dlatego uważam, że wskazane jest używanie wszelkich możliwych rozwiązań pomagających w osiągnięciu "sukcesu".

Piszesz, że się nie zgadzasz ze mną......jak napisałem ci że są rozwiązania, które również pomagają osiągnąć sukces.

-..."Wkłady te najbardziej specjalistyczne i wydajne masz tak skonstruowane że zajmują Ci nie wielką powierzchnię, a działają kilkanaście razy wydajniej niż pospolite zwykłe wkłady"... tu się z Tobą nie zgodzę i to w całej rozciągłości.

Wkłady stworzone ręką człowieka nie są pozbawione wad nie wspominając o abstrakcyjnych cenach tych "specjalistycznych" biokuli i innych cudów. Podobną, a może i większą powierzchnię ma tufa wulkaniczna, żwir - więc po jakiego grzyba nabijać kieszeń producentom Twoich cudownych wkładów. Niestety nie jestem Top Trendy i nie uważam, że to co "stare" jest "bee", a to co nowe (na topie) jest super.
Speedy nie wiem gdzie i od kogo słyszałeś takie stwierdzenia,ale uwierz mi nie jest tak jak piszesz.

To że mamy jakiś nowy Top-trendy wkład nie znaczy że zawsze będzie on sam rozwiązywał wszystkie problemy za nas.Jeżeli są spełnione pewne kryteria i jest wykorzystany poprawnie efekt będzie na pewno zadowalający. Tufa wulkaniczna jest akurat nie zła, ale żwir sobie daruję

Sam jestem przeciwnikiem butli CO2, komputerów, stałych podmian et c. nie wspominając o hodowli "tuczników" karmionych mięsem zwierzą stałocieplnych.

A czemu akurat CO2, komputerów, świat do przodu pędzi czy chcemy czy nie. Ja też jak Ty mam w dupie cały ten świat z jego jakże często zbędnymi nowościami, ale przynajmniej warto coś odcedzić i wybrać te rzeczy które jednak sporo nam pomagają.
Są tematy w akwarystyce bez których ciężko się obyć jak wspomniane przez Ciebie butla CO2, komputer, stała podmiana wody. W tym momencie się nie zgodzę z Tobą bo nie rozumiem sprzeciwu
....mięso darujemy sobie

Najciekawsze jest w tym wszystkim to, że każdy próbuje dojść do "ideału" swoimi ścieżkami, niezależnie od tego czy jesteś zwolennikiem "szkoły Falenickiej czy Otwockiej"...

To na pewno każdy podąża swoim torem, ale warto wybrać taki żeby się później nie zawracać
  • Rysiek
  • Użytkownik
Pozdrawiam
Paweł rysiek

youtu.be/QZ9rgR5PpRM

Odp: Filtr podżwirowy - tłoczący. 19/12/2013 11:24 #48341

Chłopaki spokojnie, nie ma co kruszyć kopi o pierdoły
Tak co do super filtracji to akurat od jakiegoś czasu mam słone i metod filtracji jest tyle co zbiorników. W słodkim przerobiłem chyba wszystkie możliwe rodzaje filtracji i za najskuteczniejszy uważam FBF, niecałe 2kg zwykłego piasku ogarniało mi pięknie 300 litrowe akwa z drapieżnymi pielęgnicami z CA. Ryby karmione mięchem a jedyne co pokazywało się to NO3.
Przyglądając się z perspektywy czasu tym wszystkim przebojom jakie przeżyłem filtracje oparłbym o sump, cała elektronika, elektryka, pompy i cokolwiek jeszcze sobie wymyślimy jest schowane. Mamy do oglądania piękne i czyste akwarium bez rur i przewodów co imho jest bardzo ważne w odbiorze estetycznym całości.
I teraz najważniejsze gdyż przy zakładaniu akwa trzeba zdecydować się na filtrację. O ile przerobienie początkowych form azotu do NO3 to nie problem o tyle pozbycie się NO3 z systemu już nie jest takie proste. Do filtracji biologicznej użyłbym filtra zraszanego lub FBF'a. Do eliminacji NO3 z systemu warto rozważyć plenum, algaescrubber lub hydroponikę. Co wybrać tego nie powiem, każdy niech wybierze sobie pasująca jemu metodę filtracji.
Co do sposobów prowadzenia zbiorników słonych to bardzo długi i złożony temat zasługujący na oddzielny wątek w którym można rozważyć przetestowanie pewnych systemów filtracji zbiorników słonowodnych w zbiornikach słodkich. Udało się z plenum, może się uda z biopellets?
Pozdrawiam
  • tuptus
  • Użytkownik
  • :)
  • Strona:
  • 1
  • 2
Wygenerowano w 0.20 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.