środa, luty 26, 2020
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Skompletowanie filtrów
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Skompletowanie filtrów

Skompletowanie filtrów 24/11/2015 11:32 #49328

Zakładając, że zbiornik ok. 300 l(raczej ciut niżej, niż wyżej) i jako filtr wewn. mechaniczny Aquel Fan 3,co byście proponowali jako kubełek biolog? Miałyby pracować chyba niezależnie i zastanawiam się co można wziąć jako biologa (jakiś inny Aquel, Tetra, Fluval?),Chodzi oczywiście o niska cenę, ale z rozsądnymi parametrami, fabrycznymi wkładami bio ,możliwością ich konfiguracji... Już wyjaśniam, że obsada to jedynie parka pawic i jakaś ew. jedna roślina.
Jest tyle o filtrach napisane, że czytając to po raz n-ty mimo wszystko jestem w lesie ...Pleaseee
  • czesiek
  • Użytkownik

Odp: Skompletowanie filtrów 24/11/2015 11:58 #49329

Proponuje unimax 700 Aquaela.
Jest dydykowany na 700 litrów, ale przy pawiookich na 300 litrów będzie idealny, tym bardziej że przy zakupie jest juz z wkładami.
  • TOMEK
  • Użytkownik

Odp: Skompletowanie filtrów 24/11/2015 14:14 #49330

Tyle napisane a jednak za mało i mimo że patrzysz to nie widzisz?
Od najprostszych 2217 przez Tetra EX1200/JBL E1501 po EHEIM 2228 czy coś z serii 3 do akwarium najmniej 500L.
Co do pojemności to jednak idziesz w małe? Pisałeś że masz już swoje lata a nimi to albo pakujesz się w pracochłonne akwarium żeby zapewnić rybom dobrą wodę albo olejesz temat i trując ryby azotem będziesz oglądał zdechlaki pływające we własnych metabolitach.
Z tym unimaxem to poleciałeś trochę Tomku ale na pewno da radę
  • tuptus
  • Użytkownik
  • :)
Ostatnio zmieniany: 24/11/2015 14:18 przez tuptus.

Odp: Skompletowanie filtrów 24/11/2015 14:40 #49334

Nie idę w zaparte i nie mam zamiaru męczyć ryb...Pisałem, że tylko do czasu dorośnięcia parki pawic a potem zmiana obsady
  • czesiek
  • Użytkownik

Odp: Skompletowanie filtrów 07/03/2016 13:14 #49598

Podepnę się.

Dylemat finansowo-filtracyjny. Szukam opcji optymalnej pod względem finansowym, ale ma także spełniać swoje zadanie. Poniżej dwie rozważane przeze mnie opcje. Gorąca prośba o wskazanie, która Waszym zdaniem jest właściwsza.

JBL e1901 + Aquael Turbo 2000
Mój koszt: ok 700 zł za JBL bo pompę posiadam.
Zużycie energii: 36W + 27W = 63W

HW304B + prefiltr HW + falownik
Mój koszt: 325 zł filtr + 61 zł prefiltr + 33 zł falownik = 419 zł
Zużycie energii: 55W + 3W = 58W

Zdecydowanie taniej na start jak i w użytkowaniu wychodzi „chiński zestaw”. Pytanie czy przepływ rzeczywiście HW jest te 2000l/h po wypełnieniu oczywiście – tak samo jak i przepływ JBL zresztą. Pytanie kolejne czy wystarczy jako mechanik prefiltr HW i jak bardzo osłabi pracę pompy i czy potrzebuje silnej pracy pompy lub na ile jej potrzebuję.
No i najważniejsze – czy wartości zużycia energii w obu przypadkach są podane zgodnie z prawda.
Zaczynam się mocno skłaniać w stronę chińczyka, ale pod jednym warunkiem – że będę mogła usunąć circulatora jako mechanika a ruch wody zastąpić 3W falownikiem.
Doradźcie proszę.
  • Monika
  • Użytkownik

Odp: Skompletowanie filtrów 07/03/2016 14:35 #49599

A jak wychodzisz z pokoju i nie wyłączysz żarówki 60 w na 15 minut to ta cała oszczędność watów szlak trafia.
Nie piszesz nic o planowanych rybach a to pod obsadę planuje się filtrację a nie pod objętość akwarium.
Może chcesz w nim mieć 5 pawiookich a może parę ramirezek?
  • tuptus
  • Użytkownik

Odp: Skompletowanie filtrów 07/03/2016 14:47 #49600

Docelowa obsada to 3 pawiookie + gibbiceps. Pod tą obsadę planuję filtrację. W kubełku chce aby był jeszcze min 1 litr biopolimerów aby mieć święty spokój z azotanami i fosforanami bo przy takiej obsadzie samymi podmianami nie utrzymam parametrów.

Druga opcja ma jeszcze jeden plus - brak gąbek w zbiorniku.

Tylko jakos słabo ufam "chińczykom" - nie miałam do tej pory z nimi styczności.
  • Monika
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 07/03/2016 14:49 przez Monika.

Odp: Skompletowanie filtrów 07/03/2016 18:16 #49601

E1501 starczy, co masz na myśli pisząc polimery?
Jakie akwarium będzie pod te 3 pawice?
Jeśli dobierze się para to ta trzecia będzie miała ciężki żywot.
  • tuptus
  • Użytkownik

Odp: Skompletowanie filtrów 07/03/2016 18:29 #49602

Bio-polimery to odesle do źródła

biopolimery

Akwarium niewielkie - 375 litrów, standardowe.
Trzeciej znajdę najwyżej nowy dom.

Tupek, jestem zdesperowana. 8 lat czekałam na możliwość posiadania ponownie pawic. Zmieszczę 450 litrów, nie więcej. To szkło dostałam za darmo - dlatego o te 75 litrów mniej.

Jak nie dam rady zapewnić im dobrych warunków to znajdę im inny dom, ale muszę spróbować.
Poprzednie (te 8 lat temu) dałam rade utrzymać rok. Byki porosły po 25 cm, tez trzy sztuki, ale w 200 litrach. To było niewykonalne aby zapewnić im odpowiednie parametry. urodzenie córki, także nie ułatwiło. Sorry za OT, ale chcę aby każdy dobrze mnie zrozumiał, dlaczego się zdecydowałam na buldogi w 150x50x50.
  • Monika
  • Użytkownik

Odp: Skompletowanie filtrów 07/03/2016 20:34 #49606

Mi się nie tłumacz bo mam dwoje i musiałem zbudować dom żeby postawić konkretne akwa
Peleton znam bo stosowałem w morskim aczkolwiek później przeszedłem na VSV bo była skuteczniejsza. Tylko ze tam nam nożowe bakterie konsumują korale i usuwa odpieniacz a w słodkim? Nam nożowe bakterie obierają a materia wraca do obiegu bo przecie nie wyparuje. Może kiedyś poczytam bo teraz nie mam czasu. Skleiłem sumpa z sasiadem i teraz kapie dzieci a lista jeszcze długa na dziś.
375 nadaje się dla parki, o trójkącie zapomnij bo zamęczą przyzwoitkę.
  • tuptus
  • Użytkownik
  • Strona:
  • 1
  • 2
Wygenerowano w 0.32 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.