środa, październik 23, 2019
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Pielęgnicowate różne
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Pielęgnicowate różne

Odp:Pielęgnicowate różne 03/07/2008 12:16 #10123

Flex napisał:

no właśnie papuzia to mutant hybryda, żeby "wyprodukować" małe musi być samiec cytrynowej i samica wielobarwnej jeśli dobrze pamiętam

kurcze, "to chyba jakieś cyborgi,uuuu...to ja jeszcze z takimi odczynienia nie miałem"

Paweł.
Paweł

WYNAJMĘ MERCEDESA W108 DO ŚLUBÓW I INNYCH IMPREZ OKOLICZNOŚCIOWYCH mercedes-w108.samochody-weselne.pl/

OFERTA RÓWNIEŻ TUTAJ www.facebook.com/pages/Samoch%C3%B3d-do-...0200731017125?ref=hl

Odp:Pielęgnicowate różne 03/07/2008 17:59 #10140

Nie odpowiedziałam na wcześniejsze pytanie czy mieczyki mają służyć za przegryzkę dla papuzich, nie mogłam ich oddać przy zmianie obsady, te kilka rybek które oddałam i tak mam do dziś wyrzucane przez rodzinkę, więc resztę już zostawiłam. Spodziewałam się że kwestią czasu jest gdy one po prostu znikną, ale jakoś nie znikły i chyba doczekają się późnej starości. Monika, dziękuje za pochwałę. Powiem wam szczerze że spodziewałam się całej masy krytyki i modliłam się by choć jedna rzecz wam się spodobała. Sporo czasu tu spędzam, choć niewiele się do tej pory udzielałam, i wasza opinia jest dla ważna. A najbardziej się bałam że zarzucicie mi że mam aż 4 heros efasciatus. Liczę że z czasem dobierze mi się z nich parka. Zobaczymy, jeszcze trochę czasu jest, gold mam od początku września a więc niecały rok, szaraczki od końca stycznia, te i te miały po 3 cm. Tak to były cały czas a jak chciałam kupić więcej to nie było ich przez tyle czasu. Może po nowym roku coś się zacznie już dobierać. Quasimoda z takim uszczerbkiem kupiłam, nie wiem co mu się przytrafiło biedakowi, a że były to dwie ostatnie rybki to nie mogłam go tam zostawić samego no i jest. Skalar (samiec) też ma ranę na jednym skrzelu. Chyba mam szczęście do rybek po przejściach. Skalarki ikrę to właśnie na kryptokrynie składały, ale mają za niską pozycję w hierarchii akwarium by jej wybronić jak to robiły papuzie. A w ogóle to z tego krzaka po lewej prawie w ogóle się nie ruszają, sporadycznie kawałeczek na spacerek wypłyną i z powrotem w liście. To jest ich oaza i generalnie w te górne partie krzaka innych nie wpuszczają. A papuzich nie oddałam po tym jak dowiedziałam się co z nimi robią właśnie dlatego że już za dużo przez naszą głupotę i zachłanność wycierpiały. Niech chociaż jakoś im się w miarę przyzwoicie żyje jak już są.
A odnośnie aparatu to dzięki za podpowiedź i mam jeszcze jedno pytanie, jest tam kompresja (czy jakoś tak, nie mogę sprawdzić bo baterie się ładują) mała, średnia i duża. Gdy robię zbliżenie to czy powinna być mała czy duża, a jaka najlepiej bez zbliżenia. Bo nie wiem w sumie co to dokładnie robi.
  • aga2342
  • Użytkownik

Odp:Pielęgnicowate różne 03/07/2008 19:26 #10141

aga2342 napisał:
(...)
A odnośnie aparatu to dzięki za podpowiedź i mam jeszcze jedno pytanie, jest tam kompresja (czy jakoś tak, nie mogę sprawdzić bo baterie się ładują) mała, średnia i duża. Gdy robię zbliżenie to czy powinna być mała czy duża, a jaka najlepiej bez zbliżenia. Bo nie wiem w sumie co to dokładnie robi.

Kompresję ustaw na jak najmniejszą, da Ci to najlepszą jakość zdjęć (najmniej artefaktów wynikających z kompresji jpeg).

Rafał
  • Rafal
  • Administrator

Odp:Pielęgnicowate różne 04/07/2008 16:28 #10175

Dzięki Rafał. Ustawiłam tak i od razu oczywiście napstrykałam kilka fotek. Jak jeszcze coś będzie mnie gryzło to oczywiście napiszę. A teraz te fotki które nadają się do pokazania.

I co? Lepiej choć trochę? Wiecie co. To pstrykanie naprawdę zaczyna mi się podobać.
  • aga2342
  • Użytkownik

Odp:Pielęgnicowate różne 04/07/2008 16:50 #10176

ładne fotki i napewno będą Tobie wychodzić coraz ładniejsze;) ...a focenie faktycznie wciąga:laugh: bardzo
  • tomled28
  • Użytkownik

Odp:Pielęgnicowate różne 04/07/2008 17:26 #10178

Jak dla mnie to bardzo ładne masz plamookie w wersji złotej z takimi cętkami po bokach naprawdę fajne rybki

Paweł.
Paweł

WYNAJMĘ MERCEDESA W108 DO ŚLUBÓW I INNYCH IMPREZ OKOLICZNOŚCIOWYCH mercedes-w108.samochody-weselne.pl/

OFERTA RÓWNIEŻ TUTAJ www.facebook.com/pages/Samoch%C3%B3d-do-...0200731017125?ref=hl

Odp:Pielęgnicowate różne 04/07/2008 17:58 #10180

Akwa podoba mi się gdyby nie kosiarki to obsadę rybną miała byś z Ameryki południowej(Papuzie to hybrydy pochodzące z pielęgnic z Amazonii) Więc jakoś tam by się wliczały
  • kozak93
  • Użytkownik

Odp:Pielęgnicowate różne 04/07/2008 18:54 #10189

Haha! Cętki faktycznie fajne i ciągle ich przybywa, bo one jeszcze dorosłe nie są, więc ciągle wypatruję nowych. Ciekawe co z tych siwych wyrośnie, dopiero nabierają pierwszych odcieni na skrzelach. Widać je gdy się nie stresują i są jasne, ale do aparatu nie mają zaufania i natychmiast gdy go widzą robią się prawie czarne przez co trudno je zauważyć a zdjęcie im wtedy zrobić to dopiero sztuka. A kosiarki to takie małe odstępstwo bo jakieś sprzątacze muszą być a zbrojnika nie chciałam wówczas, więc wzięłam 5 kosiarek. Jedna niedawno uczyła się latać, raz przeżyła lądowanie na podłodze ale drugi raz takiego szczęścia nie miała Reszta jednak woli wodę niż powietrze i teraz mam spokój.
  • aga2342
  • Użytkownik

Odp:Pielęgnicowate różne 28/07/2008 13:38 #10915

Czas jakieś fotki nowe dać. Oto moje "wypociny":

A to najlepsze fotki szaraczków jakie udało mi się zrobić, a polowałam naprawdę długo (są jak duchy, takie nieuchwytne):

A tutaj zabawa w piaskownicy:

Teraz mam z piasku przy szybie usypane Himalaje
  • aga2342
  • Użytkownik
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Wygenerowano w 0.29 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.