piątek, marzec 22, 2019
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Galeria użytkownika: Wermis
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Galeria użytkownika: Wermis

Galeria użytkownika: Wermis 20/08/2008 21:19 #11579

Galeria usunięta z "Galerii zbiorników" w związku ze zbyt małym litrażem.

Zdjęcia:

{gallery}/wermis{/gallery}

Rafał
  • Rafal
  • Administrator
Ostatnio zmieniany: 22/02/2009 19:41 przez Rafal.

Odp:Galeria użytkownika: Wermis 20/08/2008 22:42 #11583

Bardzo ładne akwarium, urządzone czysto i estetycznie a jednocześnie surowo. Ładnie się prezentuje tło strukturalne ( choć ja bym nie włożył z pewnych powodów ). Żwirek czyściutki. Pewnie dopiero co założone akwa lub lekko po podmiance :)Rybcie też niczego sobie. Redzik fajniutki.

pozwodzenia z hodowli

Paweł.
Paweł

WYNAJMĘ MERCEDESA W108 DO ŚLUBÓW I INNYCH IMPREZ OKOLICZNOŚCIOWYCH mercedes-w108.samochody-weselne.pl/

OFERTA RÓWNIEŻ TUTAJ www.facebook.com/pages/Samoch%C3%B3d-do-...0200731017125?ref=hl

Odp:Galeria użytkownika: Wermis 20/08/2008 22:57 #11585

Wada zbiornika jest jedna i przekreślająca go jako zbiorniki dla oskarów na dłuższą metę: wielkość. Do tego szerokość 30 cm. Mam nadzieję, że to zbiornik przejściowy, a obok juz dojrzewa jakiś przynajmniej dwa razy większy.

Rafał
  • Rafal
  • Administrator

Odp:Galeria użytkownika: Wermis 20/08/2008 23:06 #11586

Na taki litraż to moim zdaniem za małe podmianki robisz.70l. na dwa tygodnie to jest na 100% za mało.
Ja przy 200l. podmieniam 30-40% dwa razy w tygodniu a i tak nie mam kryształu.

Tomek
  • tomled28
  • Użytkownik

Odp:Galeria użytkownika: Wermis 20/08/2008 23:07 #11587

Fakt, nie zauważyłem wymiaru. No, te 30 to nie luksus. Ryby będą miały taką długość więc podobnie jak Rafał polecam większe:)

Paweł.
Paweł

WYNAJMĘ MERCEDESA W108 DO ŚLUBÓW I INNYCH IMPREZ OKOLICZNOŚCIOWYCH mercedes-w108.samochody-weselne.pl/

OFERTA RÓWNIEŻ TUTAJ www.facebook.com/pages/Samoch%C3%B3d-do-...0200731017125?ref=hl

Odp:Galeria użytkownika: Wermis 20/08/2008 23:22 #11591

klata1981 napisał:
No, te 30 to nie luksus. Ryby będą miały taką długość

I dla tego między innymi, również i jak trochę się skrzywiłem na wieść o tle wewnętrznym. Choć ciekawe, to jednak zajmuje przestrzeń tak potrzebną rybom . Wiekszość z nas także przekonała się (część boleśnie), o tym, że żwir nie sprawdza się w akwarium z Pawiookimi. Z wyglądu niby fajnie, czysto, kup nie widać, ale wiemy, że żerełko i odchody gromadzą sie w nadmiarze pomiędzy ziarnami żwiru. Zdecydowanie więc polecam piasek.
Poza tym muszę się podpisać pod zdaniem przedmówców, że zbiornik ma za małą kubaturę i nieszczęśliwie jak na potrzeby ryb dobrane rozmiary. Skoro już jednak taki jest, to zdecydowanie należy zwiększyć podmiany wody i nie zawacham sie powiedzieć, że może to być nawet 2 razy w tygodniu po 40% zbiornika.

Pozatym zbiornik nieprzeładowany i gustowny. Przyznać się muszę, iż jest to drugie "kamienne" akwarium na forum, którego wygląd popycha mnie ku temu, by w jednym z moich zbiorników wydłubać korzonki i włożyć kamloty.

Pozdrawiam

Marek
  • King
  • Moderator

Odp:Galeria użytkownika: Wermis 21/08/2008 08:51 #11595

Boleśnie przekonałam się ja. Do tego czytając mój wątek poznasz wagę problemu małego zbiornika.
Pozostaje mi życzyc powodzenia i dużo szczęścia aby obyło się bez problemów
  • Monika
  • Użytkownik

Odp:Galeria użytkownika: Wermis 21/08/2008 14:45 #11608

King napisał:
nie zawacham sie powiedzieć, że może to być nawet 2 razy w tygodniu po 40% zbiornika

ja nie zawacham się powiedzieć że to i tak za mało, badaj wodę i wyreguluj ile i co jaki czas musisz podmieniać, poszukaj jakiegoś baniaka w międzyczasie bo częste podmiany jeśli nie przystosujesz sobie do tego sprzętu - woda, którą możesz lać bezpośrednio do zbiornika i odpływ pod ręką szybko cię wykończą pomimo niewielkiej ilości jaką jest te 60 litrów (40%). Poza tym jestem ciekawski jakiej płci masz rybki - na podstawie wątku o dymorfizmie spróbuj się przyjrzeć i określić pozdrawiam i powodzenia życzę! Flex
  • Flex
  • Użytkownik

Odp:Galeria użytkownika: Wermis 21/08/2008 19:19 #11630

Bardzo dziękuje za rady od Was wszystkich.To Akwarium to mój stary zbiornik ma już ze 7 lat.Jeżeli chodzi o rybcie to czysty przypadek,akwarium stało z miesiąc puste, zadzwoniła znajoma że ma rybkę na zbyciu ,bardzo urosła i została tylko z sumem kiryśnikiem a reszta obsady zniknęła.Tak więc zostałem posiadaczem dzikusa a potem dokupiłem redzika i tak sobie rosną i robią sie coraz piękniejsze.Jeżeli chodzi o dyformizm i o pierwsze promienie płetwy to wychodzi na to że Redzik to samica a dzikus to samiec.Ale z zachowania to właśnie dzikus wcześniej był bity i jest wystraszony a red chętnie wyskoczył by mi na kolana.Chociaż teraz już koniec z walkami pływają razem i stroszą i trzęsą płetwami do siebie.Zbiorni już dawno bym zmienił i wiem o tym że to za mało dla tych ryb ale zawsze jest coś ważniejszego do kupienia ale kupie na 100% już niedługo.Pozdrawiam.
  • Wermis
  • Użytkownik

Odp:Galeria użytkownika: Wermis 21/08/2008 20:52 #11644

Koledzy co wam powiem to wam powiem ten redzik jest CUdowny LAdniutki:D.
Teraz bedzie skromnie bardzo mi sie podoba twoj red oscar co do akwarium nie bede nic mowil bo sam nie posiadam jakiegos ogromnego KOLOSA ale lepsze bylo by wieksze
  • DawiS
  • Użytkownik
  • Strona:
  • 1
Wygenerowano w 0.20 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.