wtorek, maj 21, 2019
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Moje wcześniejsze akwa. Proszę się tylko z niego nie śmiać :)
(1 przeglądających) (1) Gość

TEMAT: Moje wcześniejsze akwa. Proszę się tylko z niego nie śmiać :)

Odp:Moje wcześniejsze akwa. Proszę się tylko z niego nie śmiać :) 30/09/2008 22:47 #13514

Niebieskołuska? Taki morderca?

Marek
  • King
  • Moderator

Odp:Moje wcześniejsze akwa. Proszę się tylko z niego nie śmiać :) 30/09/2008 23:07 #13518

Niebieskołuska w sumie żyła najdłużej (czytaj - wyfiletowana w ostatniej kolejności) - na pierwszym planie macie w całej okazałości cichlasoma festae - to zwierzątko jest mało przyjazne dla otoczenia (angielska nazwa zwyczajowa red terror). Pływał w zbiorniku mix pielęgnic - niebieskołuska, 3x herichthys carpinte,4x zebry, rzeczona festae, dwa clariasy. Festae wytłukła wszystko gdy osiągnęła jakieś 30 cm. A co do ustawienia zbiornika - cóż, szafka z solidnego drewna a nie z płyty, nie miało prawa nic się powyginać

Pozdrawiam

Michał
  • mdok
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 01/10/2008 08:26 przez mdok.

Odp:Moje wcześniejsze akwa. Proszę się tylko z niego nie śmiać :) 01/10/2008 14:23 #13525

mdok napisał:
...cichlasoma festae - to zwierzątko jest mało przyjazne dla otoczenia...
Michał

wiem o czym mówisz!
też miałem festy. z sześciu sztuk dobrała mi się para i nawet dochowałem młode, ale kosztem życia samicy.
te pielęgnice poprostu zażynają inne ryby (nieważne jakie).
do jej hodowli trzeba na prawdę mocnych nerwów.
przez chwilę miałem wątpliwości, czy ta twoja festa nie jest czasem nandopsis urophthalmus, ale mam wrażenie jednak, że dwa pierwsze pasy łaczyły się w literę "v".
ps.twoja festa, to samiec.
  • pinx
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 01/10/2008 14:24 przez pinx.

Odp:Moje wcześniejsze akwa. Proszę się tylko z niego nie śmiać :) 01/10/2008 14:35 #13526

Nawet jeśli, to świętej pamięci samiec - nie przeżył transportu niestety do sklepu.
Doświadczeń z innymi pielęgnicami mam też sporo jeśli są chętni znajdę stare zdjęcia i wrzucę.

pozdrawiam

Ps. do tego wątku by pasowało moje stare 175 l akwarium z pielęgnicami papuzimi
  • mdok
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 01/10/2008 14:37 przez mdok.

Odp:Moje wcześniejsze akwa. Proszę się tylko z niego nie śmiać :) 01/10/2008 14:41 #13527

jeśli możesz to wrzuć zdjęcia owej festy, na których są wyraźnie oznaczone pasy (obie strony)...chciałbym sie upewnić, jeśli można...
resztę pielęgnic też z chęcią obejrzę, choć przyznam, że papuzie z mniejszą
  • pinx
  • Użytkownik

Odp:Moje wcześniejsze akwa. Proszę się tylko z niego nie śmiać :) 01/10/2008 17:47 #13536

Tutaj paski widać lepiej

Pozdrawiam

Michał
  • mdok
  • Użytkownik

Odp:Moje wcześniejsze akwa. Proszę się tylko z niego nie śmiać :) 02/10/2008 09:28 #13564

znalazłem jesz zdj kosiarki spalinowej

Paweł
Paweł

WYNAJMĘ MERCEDESA W108 DO ŚLUBÓW I INNYCH IMPREZ OKOLICZNOŚCIOWYCH mercedes-w108.samochody-weselne.pl/

OFERTA RÓWNIEŻ TUTAJ www.facebook.com/pages/Samoch%C3%B3d-do-...0200731017125?ref=hl
Ostatnio zmieniany: 02/10/2008 09:34 przez klata1981.

Odp:Moje wcześniejsze akwa. Proszę się tylko z niego nie śmiać :) 02/10/2008 14:09 #13573

mdok napisał:
Tutaj paski widać lepiej

nic dodać, nic ująć...
  • pinx
  • Użytkownik

Odp:Moje wcześniejsze akwa. Proszę się tylko z niego nie śmiać :) 02/10/2008 15:15 #13575

Heh.. o mało co nie miałem Fest w swoim zbiorniku, były akurat problemy ze sprowadzeniem ich do kraju. Gdyby do mnie trafiły, nie przeszedłbym przez etap dyskowców, nie wiadomo też, czy miałbym w końcu pawiookie. Może to i dobrze Co nie zmienia faktu, że bardzo tą rybę lubię, trochę na zasadzie dziewczyny z rozkładówki, bo nie miałem okazji jej widzieć na żywca, ale lubię

Rafał
  • Rafal
  • Administrator

Odp:Moje wcześniejsze akwa. Proszę się tylko z niego nie śmiać :) 02/10/2008 17:16 #13577

Rafal napisał:
Heh.. o mało co nie miałem Fest w swoim zbiorniku...Rafał

w twoim akwa para miałaby idealnie
samiec spokojnie dorósłby do 40 cm, a samica około 30 cm, raczej ponad.
festy do dla mnie duże i piękne wyzwanie na przyszłość!

jeszcze do mdoka...
samica nandopsis festae ma w 75% płetwę grzbietową czarną
ps.bardzo ładny był ten twój samiec...a byłby jeszcze ładniejszy
  • pinx
  • Użytkownik
Wygenerowano w 0.21 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.