piątek, marzec 22, 2019
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

thorichthys meeki
(1 przeglądających) (1) Gość

TEMAT: thorichthys meeki

Odp:thorichthys meeki 11/11/2008 13:36 #14795

Ładnie rosną. Klimat baniaczka oczywiście super. Tylko jedno mi przeszkadza. Fotki są całkiem przyzwoite, ale ten balans bieli mnie drażni. Chyba, że tak jest w Twoim akwarium, to sorki, ale wg mnie za dużo żółtego i zielonego. Sam nie wiem. Próbowałem coś pokombinować na tych zdjęciach, ale nic sensownego w tym temacie nie wychodzi. Kwestia leży w aparacie. Pokukaj jeszcze w ustawieniach, jak możesz, może coś ci do głowy przyjdzie. Co to za aparat?

edit:
Już wiem, concord 5040. Wiele nie poszalejesz. Wyciągasz i tak dużo. Jeszcze pokombinuj z programem oświetlenia. Nie wiem jakie ma ten sprzęcior, ale na pewno kilka znajdziesz. No i chyba musisz doświetlić akwarium. Skrócisz wtedy czas, bo 1/2s to długo i ciężko ostrość złapać. Mocno szumi jak na iso50, dlatego tutaj nie ma co grzebać, w kierunku skrócenia czasu migawki.
Pozdrawiam.
  • kamyllo2
  • Moderator
Ostatnio zmieniany: 11/11/2008 13:49 przez kamyllo2.

Odp:thorichthys meeki 11/11/2008 14:47 #14796

A zapomniałem zapytać się o jeszcze jedno: Ile centymetrów teraz mierzą twoje rybcie??Zaczynają się dobierać w pary?
  • kozak93
  • Użytkownik

Odp:thorichthys meeki 11/11/2008 19:17 #14802

bardziej żółto staje się wtedy, kiedy próbuję naprawić nasycenie zielenią.
pogrzebałem, ale nic lepiej już chyba nie będzie
wydaje mi się, że jedyne co mi pozostało, aby poprawić jakość fotek, to kupić nowy aparat .
tu przykładowe zdjęcie bez żadnej obróbki i przygotowania, wykonane canonem power shot a570 is.

ryby mają w tej chwili okolo 7-8 cm. dobrały się dwie pary i zostało piąte koło u wozu

pozdrawiam.
  • pinx
  • Użytkownik

Odp:thorichthys meeki 20/11/2008 19:37 #15076

...ciąg dalszy prób z canonem...

jedno z tych mniej ostrych, ale nie mogłem się oprzeć ukazania odrobiny akcji

wskazówki mile widziane... choć to nie mój aparacik, na przyszłość mogą się przydać
  • pinx
  • Użytkownik

Odp:thorichthys meeki 21/11/2008 12:14 #15092

Faktycznie kolory od razu lepsze Jeśli się nie chcesz bawić photoshop'em, (vide kilka stron wcześniej moja "przeróbka" Twojego zdjęcia to wymiana aparatu jest jedynym rozwiązaniem

Pozdrawiam

Michał
  • mdok
  • Użytkownik

Odp:thorichthys meeki 21/11/2008 13:29 #15094

No od razu lepiej. Ten glonek na patyczku - jak żywy . To kiedy nowy aparacik?
  • kamyllo2
  • Moderator

Odp:thorichthys meeki 22/11/2008 13:31 #15130

kamyllo2 napisał:
To kiedy nowy aparacik?

niestety nieprędko...może w przyszłym roku, ale na pewno będzie, bo muszę przyznać, że pstrykanie strasznie wciąga

pozdrawiam.
  • pinx
  • Użytkownik

Odp:thorichthys meeki 22/11/2008 13:46 #15131

kamyllo2 napisał:
(...)Ten glonek na patyczku - jak żywy .(...)

Faktycznie bardzo ładna fotka,ostrość skupiona tylko na glonku:)
Też mam canona Power Shot,ale 400tke...Już nie pstryka tak fajnych fotek jak kiedyś i też czeka mnie zakup czegoś nowego,bo rybciami cza się chwalić

Tomek
  • tomled28
  • Użytkownik

Odp:thorichthys meeki 22/11/2008 14:28 #15132

tomled28 napisał:
...bo rybciami cza się chwalić

hehe...dokładnie
sama idea pokazywania piękna ryb (oby umiejętności starczyło ) i próba oddania wiernego wizerunku gatunku nieźle mnie wkręca
swoją drogą takie spojrzenie i nowego konika zawdzięczam temu portalowi .
  • pinx
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 22/11/2008 14:59 przez pinx.

Odp:thorichthys meeki 12/09/2009 16:13 #23975

serwus!
witam po dłuższej przerwie.
zostawiłem sobie tylko parę meek, która wyprowadzała młode.
w zbiorniku poza parą znajdują się trzy zbrojniki niebieskie (1 samiec i 2 samice), oraz setki świderków.
test nowego aparatu.
dwa zdjęcia samca...próba przestraszenia postawą samicy zbrojnika...zresztą udana

para...

• pinx
  • Użytkownik
Wygenerowano w 0.21 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.