środa, listopad 13, 2019
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Cudem zdobyte - Channy.
(1 przeglądających) (1) Gość

TEMAT: Cudem zdobyte - Channy.

Cudem zdobyte - Channy. 13/10/2008 21:42 #14028

Jkaiś czas temu musiałem "osuszyć" jedną z moich sześćsetek. Miała stać pusta, ale dopadłem w Discusie CUDO!!!!

Szybka decyzja, szybka akcja, odrobinę walki z żoną i jest! Ponownie stoi. Tak oto wygląda:

Główni mieszkańcy to 4 Channy Maculata:

Oczywiście kupując je, zważywszy na wielkość wydatku, walczyłem o rabat.... i dostałem... naturalny:
2 x micropeltes:

Oczywiście zdaję sobie sprawę, że micro w tym zbiorniku nie utrzymam dłużej niż kilka miesięcy, ale to nic, mam jeszcze trochę czasu.

Ryby fenomenalne, totalnie drapieżne, jedzą wszystko co żywego zmieści się do pyska, nie gardza mrożonym: mięsem, filetem, krewetką, nie tykaja natomiast wcale suchego. Jedzą potworne, nawet w porównaniu z Pawiookimi, potworne ilości żarcia. Agresja na razie nie występuje, zobaczymy jak będzie dalej w miarę wzrostu ryb. Docelowo mam zamiar zamienić obie micro na dwie auranti.
Maculata rosną w oczach, jeżeli nie mam kłopotów z oczyma to w parę dni urosły z centymetr, micro jak na razie nie podrosły wg mnie.

Marek
  • King
  • Moderator
Ostatnio zmieniany: 26/10/2008 16:59 przez King.

Odp:Cudem zdobyte. 13/10/2008 21:54 #14029

Ładne rybki z nich wyrosną.Też bym kupił ale jak pomyśle ile jedzenie będzie kosztowało to odrazu rezygnuje.
  • ukhash1
  • Użytkownik

Odp:Cudem zdobyte. 13/10/2008 22:05 #14030

Rybki pierwsza klasa , akwa też !!!

Nie udało się z aurantimaculata... ,mi też nie:angry: , mimo tego, że na liście oczekujących jestem już długo.

Gratuluję i szczerze zazdroszczę.

Pozdr A
  • 1andy1
  • Użytkownik

Odp:Cudem zdobyte. 13/10/2008 22:11 #14031

Mam w domu ze dwie reklamówki mrożonych karasi - więc jakbyś chciał to kiedyś przy okazji je ode mnie zabierz No chyba że i ja puszczę akwarystyczną odwałkę luzem

Rafał
  • Rafal
  • Administrator

Odp:Cudem zdobyte. 13/10/2008 22:21 #14033

Rafal napisał:
Mam w domu ze dwie reklamówki mrożonych karasi - więc jakbyś chciał to kiedyś przy okazji je ode mnie zabierz No chyba że i ja puszczę akwarystyczną odwałkę luzem

Rafał
Widze że Rafał problemu z pokarmem nie ma.Ciekawe ile czasu zajełoby zjedzenie tych karasi?
  • ukhash1
  • Użytkownik

Odp:Cudem zdobyte. 13/10/2008 22:27 #14034

Rafal napisał:

Rafał

Na karasie się piszę . A co do odwałki, to te ryby są jej warte, tylko potrzebny Ci będzie jeszcze jeden zbiornik
Ja już czuję, że moje oba są co najmniej o połowę, a nawet o dwie trzecie za małe Pawie rosną, o aro nie wspomnę, no i jeszcze te żarłoki, jak ja żone przekonam;) ?

Marek
  • King
  • Moderator

Odp:Cudem zdobyte. 13/10/2008 22:29 #14035

1andy1 napisał:
Rybki pierwsza klasa , akwa też !!!

Rybki to fakt, co do akwa, to zobaczymy, czy się to zielisko utrzyma w skromnym świetle, piachu, bez nawożenia. Wybierałem samo niewymagające.

Marek
  • King
  • Moderator

Odp:Cudem zdobyte. 13/10/2008 22:39 #14036

Jak byłem w piątek w diskusie to widziałem je 'na żywo' pisało, że zarezerwowane i pomyślałem że to Ty mogłeś się skusić zmartwiło mnie tylko, że woda w akwa była zielona od akryflawiny, myślałem że może coś z nimi nie tak... ciekawe rybska, ciekawy wybór, gratuluję!
  • Flex
  • Użytkownik

Odp:Cudem zdobyte. 13/10/2008 22:43 #14037

ukhash1 napisał:
Widze że Rafał problemu z pokarmem nie ma.Ciekawe ile czasu zajełoby zjedzenie tych karasi?

Łowiłem je z myślą o pawiookich, ale w kałużach, gdzie polowałem, same jakieś takie garbate pływały - i pawiookim nie chce się aż tak szeroko buzi otworzyć .. Leniuchy.. A te monstra - pewnie się tylko woda zakotłuje..

Swoją drogą - osuszono mi kolejne oczko, karasiowo-słonecznicowe Niedługo będę musiał ryby na samo sztuczne żarcie przestawić

Rafał
  • Rafal
  • Administrator

Odp:Cudem zdobyte. 13/10/2008 23:08 #14038

Fajnie "umeblowałeś" zbiorniczek, widać że masz do tego smykałkę Z ryb to znam tylko Channe Maculata i to też tylko z neta,nie miałem zaszczytu zobaczyć jej na żywo. Oczywiście gratuluję nowego nabytku i oby dobrze się Tobie chowały ...Życzę powodzeniaB)

Tomek
  • tomled28
  • Użytkownik
Wygenerowano w 0.25 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.