czwartek, listopad 14, 2019
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Cudem zdobyte - Channy.
(1 przeglądających) (1) Gość

TEMAT: Cudem zdobyte - Channy.

Odp:Cudem zdobyte - Channy. 12/07/2011 17:57 #37555

Nie no ten z Niemiec to już bajka ale popatrzcie na tego pierwszego - koleś ma te baniaki postawiane na drewnianych - pewnie własnoręcznie zrobionych - stelażach - a niektóre na metalowo/aluminiowych ale z bardoz cieńskiej stali. A u nas wsyscy robią mega konstrukcje pod 300l baniaki.....

I druga rzecz - filtracja - o ile u tego drugiego jest to niewiadoma bo za ścianami moze mieć cokolwiek to ten pierwszy - widać mało kubełków o ile widać, na wewnętrznych jedzie tylko?? Czy nie widać po prostu?
  • corleone
  • Użytkownik (2 ostrz.)
  • MJ
Ostatnio zmieniany: 12/07/2011 17:58 przez corleone.

Odp:Cudem zdobyte - Channy. 12/07/2011 18:31 #37556

corleone napisał:
Nie no ten z Niemiec to już bajka ale popatrzcie na tego pierwszego - koleś ma te baniaki postawiane na drewnianych - pewnie własnoręcznie zrobionych - stelażach - a niektóre na metalowo/aluminiowych ale z bardoz cieńskiej stali. A u nas wsyscy robią mega konstrukcje pod 300l baniaki.....

I druga rzecz - filtracja - o ile u tego drugiego jest to niewiadoma bo za ścianami moze mieć cokolwiek to ten pierwszy - widać mało kubełków o ile widać, na wewnętrznych jedzie tylko?? Czy nie widać po prostu?

Wlasnie sie troche dziwilem dlaczego wszyscy robia tak wielkie stelaze i tak sie o to martwia. Mojego Taty morszczak ma ok 1 tysiaca i stoi na drewnianej konstrukcji zbitej przez stolarza. Stoi juz tak grubo ponad 15 lat.

Co do fotek pasjonatow, Niemiec wymiata

Rafal
  • rmboss
  • Zablokowany

Odp:Cudem zdobyte - Channy. 12/07/2011 23:40 #37562

rmboss napisał:
Wlasnie sie troche dziwilem dlaczego wszyscy robia tak wielkie stelaze i tak sie o to martwia.
[/quote]
Może dla tego, że jak coś pocieknie w takiej piwnicy czy innym pomieszczeniu jakie widać na zdjęciach,a raczej salony to nie są, to będzie kwestia uratowania 'jedynie' akwarium czy zawartości. Inna sprawa jak mamy akwa a "living roomie" i będzie potop, to już często podłoga do wymiany i nie wiadomo co jeszcze, lepiej dmuchać na zimne, niż "oj tam oj tam, wytrzyyyma".

Fajnie, tyle akwarii dużych, istne szaleństwo szkoda, że otoczenie nieco psuje efekt - ale właściciel (zwłaszcza pierwszych zdjęć) pewnie nie względy estetyczne miejscówki ma na celu
  • deadend
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 12/07/2011 23:42 przez deadend.

Odp:Cudem zdobyte - Channy. 13/07/2011 00:50 #37566

A tutaj koles w UK ma 14 baniakow z channami ale juz w domu

attachment-20110713.jpg

attachment.jpg
  • peterek
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 13/07/2011 01:44 przez peterek.

Odp:Cudem zdobyte - Channy. 13/07/2011 07:22 #37570

eee tam deadend - według mnie jeśli ktoś ma tyle baniaków (a nawet jdenen duży czy mały) i czy stoją one w piwnicy czy w salonie czy na przykład na 7 piętrze (nie do Ciebie Ryśku aluzja ) to myślisz że ktokolwiek chce żeby mu bańki poszły na szafkach i potłukły się itd??? Ten co ma takie "cieńkie" stelarze również nie myśli nawet o tym żeby mu sięwszystko rozlało - według mnie taka kontrukcja jest po prostu wystarczająca i o ile pod kilka baniaków może bym coś dodatkowo zabezpieczył to pod jeden do 500l nei ma co tworzyć supr wytrzymałej i wymyślnej kontrukcji może jeszcze kosztującej 2 x tyle co samo akwarium.
  • corleone
  • Użytkownik (2 ostrz.)
  • MJ
Ostatnio zmieniany: 13/07/2011 07:24 przez corleone.

Odp:Cudem zdobyte - Channy. 13/07/2011 23:54 #37601

Możliwe, faktem jest, że zauważyłam, iż im więcej lub większe akwarium tym częściej na zdjęciach widzimy jakieś piwnice itp, ale może to tak jest, jak już masz dom od dawna to gdzie to niby wstawisz. Mnie ta lekkość konstrukcji w sumie trochę pociesza. Ale temat nie o tym więc sorki.
  • deadend
  • Użytkownik

Odp:Cudem zdobyte - Channy. 27/09/2011 21:51 #40094

King napisał:
I jeszcze jedna seria:

Marek

I już wiem gdzie widziałem Macrognatusa
  • corleone
  • Użytkownik (2 ostrz.)
  • MJ
Wygenerowano w 0.23 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.