piątek, grudzień 06, 2019
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Dobrana parka oskarów
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Dobrana parka oskarów

O:Dobrana parka oskarów 01/12/2007 13:17 #1975

Dodatkowo zamiast napowietrzania typu kurtyny powietrzne zakupiłem filtr wspomagający narożny typu Hydor Crystal R10 DUO 3, który będzie oprócz filtracji mechanicznej działał jako napowietrzacz.

• jacekns
  • Użytkownik

O:Dobrana parka oskarów 01/12/2007 13:17 #1976

A tu zasada działania filtra:

• jacekns
  • Użytkownik

O:Dobrana parka oskarów 02/12/2007 09:50 #1986

Trochę szkoda, że jednak 450, a nie 600 Zresztą - sam się przekonasz, że lepiej było od razu więcej. Filtracja - mogłaby być mocniejsza, ale jeśli wytrzymasz i faktycznie będą tam tylko dwie ryby - powinna wystarczyć. Jak będzie wyglądać reszta sprzętu?

Rafał
  • Rafal
  • Administrator

O:Dobrana parka oskarów 02/12/2007 12:11 #1988

Mam ten filtr, jest całkiem niezły ale obawiam się, że za duzo nie da w 450. U mnie działał w 112 jako dodatkowy do kaskady i tylko jako mechaniczny przy 3 pielęgnicach miodowych, 2 zbrojnikach i 3 długonosach. Teraz przy pysiach mam kaskadę Hagen AquaClear 70 (była tez przy miodowych)i pompę hagen AquaClear 30 - jako mechaniczna i sprawdza się o niebo lepiej.
  • Monika
  • Użytkownik

O:Dobrana parka oskarów 02/12/2007 19:10 #2002

Spójrzcie na stronę wstecz. Hydor jest jako filtr wspomagający. Głównym filtrem będzie TetraTec 1200. A co do zbiornika to 450 jest optymalny do wkomponowania do mojego pokoju.
  • jacekns
  • Użytkownik

O:Dobrana parka oskarów 02/12/2007 19:51 #2007

Wiem, że jako wspomagający. Chodziło mi tylko o to czy będziesz miał z niego pożytek, tzn wystarczajacy pożytek
  • Monika
  • Użytkownik

Odp: O:Dobrana parka oskarów 03/12/2007 08:29 #2022

Wyszedłem z innego założenia. Jeżeli mam kupić napowietrzacz , kurtyny powietrzne itd to wole dołożyć około 30 zł i mieć napowietrzanie razem z filtracją
  • jacekns
  • Użytkownik

Odp: O:Dobrana parka oskarów 03/12/2007 08:35 #2024

jacekns napisał:
Wyszedłem z innego założenia. Jeżeli mam kupić napowietrzacz , kurtyny powietrzne itd to wole dołożyć około 30 zł i mieć napowietrzanie razem z filtracją

Można to załatwić bez kupna filtra wewnętrznego: głowiczka o przepływie 600 litrów plus gąbka zamknie się w 35 złotych. Filtruje i napowietrza

Tyle że to przychodzi z czasem, jak po raz kolejny zaczynasz się przyglądać, co oni właściwie sprzedają pod nową nazwą

Rafał
  • Rafal
  • Administrator

Odp: O:Dobrana parka oskarów 03/12/2007 09:36 #2026

Hehe aha... to chyba, że tak... Jutro wszystko będzie zakładane bo jeszcze szafka się u stolarza robi... A zaraz zrobie fotki moich oskarów w biurze. Po tym lekarstwie ostatnim już zdrowiusieńkie . Reasumując w biurze mam 240 i oskary, w domu będzie 450L i Red Tiger Oskary oraz 112L z tropheusami... Już myśle pomału nad jeszcze jednym zbiornikiem w sypialni ale tam myśle o akwa morskim...
  • jacekns
  • Użytkownik

Odp: Dobrana parka oskarów 03/12/2007 10:55 #2029

Hmmm... I szafka już podobno gotowa także jutro będziemy działać Na początek kilka informacji na temat zbiornika:

Akwarium 450L - 150x50x60

Pokrywa standardowa czarna z dwiemia świetlówkami typu: sylvania grolux i sylvania aquastar (aczkolwiek jeżeli chodzi o oświetlenie to jeszcze myśle nad punktowym)

Filtracja - TetraTec 1200 (wkłady wymienione na ceramiczne) na wlocie gąbka do oczyszczania mechanicznego, filtr hydor wewnętrzny z napowietrzaniem.

Podłoże: drobniutki żwirek, korzenie, większe kamienie.

Obsada:

2 x Red Tiger Oscar

2 x plecostomus
  • jacekns
  • Użytkownik
  • Strona:
  • 1
  • 2
Wygenerowano w 0.25 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.